Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - soğuk havada motora nasıl binelim?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

soğuk havada motora nasıl binelim?
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
MesutKORKMAZ
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Oca 27, 2012 8:16 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

TRNSbariskan demiş ki:
kenanakyol, Selam, site üyelerimizden olan "MesutKorkmaz" dan ısıtmalı giysi hakkında bilgi alabilirsin, forumlardan konularını inceleyebilirsin.
mail adresi : mesutkorkmaz@hotmail.com

Üşümemek için;
1- Kaliteli kışlık ekipman kullanmak
2- Thermal içlik
3- Elcik ısıtma
4- 1 şise iyiyisinden cep kanyağı (şaka tabi)

başlıca bunları uygulayabilirsiniz.Fakat uzun süre kullanımlarda vücut hareketsiz kaldığından yine üşüme olabilir...

Keyifli sürüşler Cool

Selam arkadaşlar.
2 yıl önce kendime yapıp sonra da isteyen arkadaşlarıma yapmamla devam eden elektrikli içlikleri, daha sonra maalesef yeterli talep olmadığı için üretmedim. Şu anda halen kullandığım dışında elektrikli içliğim yok. Daha sonra yeterli talep olursa yeniden yapmayı düşünebilirim.

Talep azlığının nedeni ise motosiklet sürücüsü arkadaşlarımın bir kablo ile motora bağlanmak istememesi. Ancak bunu tadını bir alsalardı hiç vazgeçmezlerdi. Kullananlardan aldığım izlenimler bunlar.

İncelemek isteyenler olabilir diye sitemin adresini veriyorum. www.mesutkorkmaz.com Sadece bilgi amaçlı olarak sitemde tutmaya devam ediyorum.

Herkese keyifli sürüşler.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
kenanakyol
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 28, 2012 12:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mesut korkmaz ürnün güzel birşey ama seninde söylediğin gibi o kablolar biraz can sıkıcı duruyor. ama sayfanı bir kenara not aldım yarın öbür gün almaya niyetlenirsem seni rahatsız ederim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Oca 31, 2012 8:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

termal içlik sadece hareket ettiğinizde vücudunuzun mekanik olarak kaslarınızla ürettiğ ienerjiden çıkan ısının vücutta uzaklaşıp, zor dış şartlarda sizin ve ilgili çalışan uzvunuzun Hipotermi yaşamaması için icat edilmiş bir kıyafettir.
Motor üzerinde, koltukta uzun süre kıpırdaman otururken, uyurken, sopa gibi dururken ısı üretme ortamı olmadığından bir işe yarıyor gibi gözükmesi sadece psikolojiktir.
Thermal içlikler çoğunlukla dağcılar tarafından tercih edilmesi sebebide bu yüzdendir, çalışan mekanik kas grubu dış ortamın vücut ısısının 20-25 derece aşağıda olması, hipoterminin sıklıkla yaşanması dağcıları bu teknolojik kıyafete götürmüştür ve gerçektende verim alırlar.
ama motor üzerinde hiç kıpırdamadan rüzgara karşı etkisi 0 (sıfır) dır.
Araştırma yaptığınız takdirde bu sonuca ulaşacaksınız. Sıcak durmak için motorcunun içliği YÜN, kaz tüyü yada silikon miflon dolu içlik yani HAVA CİDARI oluşturacak kıyafetler olmalıdır.
motorda hipotermiye yakalanmayın, bütün kas grubunuz kan hayati organlara çekildiği için aniden ve şiddetli titremeye başlar ve uzun süre kesilmez....
En basiti aksesuar satan motorcularda rahatlıkla bulursunuz, termal iç eldiven. Kullananlar bilirler, beş para faydasını görmemişlerdir. ama indiklerinde ellerini biraz eldiven üzerindeyken ovuşturduklarında elleri hemen ısınır.
Eskiler göğüse GAZETE kağıdı koyarlardı. buda zor hava şartlarında etkilidir. ben ve benim yaşıtlarım motora ilk başladıklarında şimdiki gibi kıyafetler nerde, elimizde kolumuzun altında gazeteyle, yün içliklerle dolaşırdık. Bugün eğer romatizma olmadıysam ve gerçekten hiç hasta olmadan ve kronik bir rahatsızlığa sahip değilsem ilkel ama bu etkil iyolları çok eskiden keşfetmiş olmamdan kaynaklıdır.
Tekeriniz düz bassın, Yolunuz da farınızda hep açık olsun..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
suzeko
Suzuki Grubu
Suzuki Grubu

MesajTarih: Cum Şub 03, 2012 10:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yeni motorumu aldığım gün 01.Şubat 2012 günü yani Hava eksilerdeydi, zaten akşamına kar yağdı. Neyse o gün Manisa dan Balıkesir e gidip motoru alacaktım. İçime alt üst 2 şer kat termal içlik, motor çorap, motor botu,kışlık motor pant. ve montu, maske, kask, kışlık eldiven, elcik ısıtma açık yaklaşık 210 km yol yaptım. Herşey akhisardan sonra dağlara tırmanmaya başlayıncaya kadar iyiydi Balıkesire 30 km kalasıya kadar gidebildim, dağlarda tipi kar yerler buz, u dönüşü yapıp akhisara geri döndüm ve arkadaşları oraya çağırdım. Saydığım ekipmanlar ile ortalama konforla pekte üşümeden 210 km yaptım. Hergün motor kullanıyorum, kullanmadığım gün yok sayılır. en az 20 km garanti. Yani kışın motor kullanılabiliyor. giyinip soyunması meşakatli ama çok üşümeden gezilebiliyor...
MASTEROFTORK
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5
5. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar