Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - soğuk havada motora nasıl binelim?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

soğuk havada motora nasıl binelim?
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
kenanakyol
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Oca 18, 2012 11:22 pm    Mesaj konusu: soğuk havada motora nasıl binelim? Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar malum kış geldi. gökyüzünde güneş var ama hava buzzz, bense motoruma binip dolaşmak için fırsat kolluyorum ama hava bir türlü müsade etmiyor. ne kadar iyi giyinsem de bir zaman sonra üşüyorum.
şu cep sobaları bu iş için uygun bir malzeme olabilir mi? biraz araştırdım bir sürü cep sobası modeli var ama ne kadar işe yarar bilmiyorum. bu üründen kullanan varmı? ya da başka bir çözüm var mı? yoksa tek çözüm motoru depoya koyup yazı mı beklemek?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Nesim
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Oca 19, 2012 7:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Naylon kıyafetler soğuğu geçirmiyorlar. Ben hataya giderken sürekli yağmurluğumu giymiştim, ellerim ve ayaklarım dışında hiçbir yerim üşümemişti. Onlarda kışlık olmadıkları için üşümüştüm.

Termal kıyafetler de var, hiç denemedim ama faydaları olabilir. Birde külotlu çoraplar bacakları sıcak tutuyor, denedim, tavsiye ederim Rolling Eyes
Başa dön
RAGNO
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Oca 19, 2012 9:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kışın sürüş gerçekten daha zor oluyor..ben motor sürmeyi öğrenmem kış aylarında oldu.. mesleğim nedeniyle, abimle ancak gece saat 22'den sonra sürmeye gidiyorduk gece 2'lere kadar uğraşıyorduk.. ve bunlar kasım, aralık ve ocak ayında hep aynı tempoda acayip soğuk eşliğince oldu... doğrusu mutlaka erkek-kadın fark etmez bacağı saran yün kilotlu çorap ve bedene oturan yün içlik giymak şart.. sonrasında gerekirse çift pantolon ve üzerine mutlaka naylon yağmurluk eklenmeli.. naylok yağmurluklar gerçekten rüzgarı çok iyi kesiyor.. başa kar maskesi takılmalı, burun ve alnı örtmek sinüzit olma riskini azaltıyor.. boyunu da boyunlu bir kazak ve üzerine atkı veya hazır yünlü sadece boyun için olan aparatlarla örtmek lazım..bunların hepsi teninizi mümkünse sıkıca sarmalı, gevşeklik rüzgarın hissedilmesini arttırıyor..ve mümkünse paçalar çizme içine konulmalı.. ben de en çok ellerimi korumakta zorlanmıştım.. hem kavrama duyusunu kaybetmemek, hem de elleri dondurmamak biraz zor oluyor.. doğrusu yün aldiven, motor eldivenleri, deri eldiven ne varsa denedim ama çok çözüm olmadı...benim tecrübelerim böyle... gerçekten soğuk ve rüzgar aynı anda olduğunda sürüş zorlaşıyor..
Başa dön
RAGNO
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Oca 19, 2012 10:08 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

buarada harf hatalarımın kusuruna bakmayın Smile
ben 2 yıl işe yaz-kış motorla gittim.. resmen iri yarı bir robot gibi olana dek giyiniyordum, sabah giyinmesi, iş yerinde soyunması, akşam çıkışta tekrar giyinmesi dışında, soğukta yine de zor oluyordu..artık daha kaliteli motor kıyafetleri var.. paraya kıyıp alınabilirse iş görür herhalde, ben çok para veripte kıyafet almadım doğrusu...termal kıyafetlerin ısıtma mekanizmasını araştırmak lazım bence...
Başa dön
dufet19
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Oca 20, 2012 7:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

montun içine gazete koymak çok işe yarıyor..
http://www.youtube.com/watch?v=RASJ1diu4ic
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar