Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Akü problemi ve şarj etme ve kablo ile dıştan şarj etme

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Akü problemi ve şarj etme ve kablo ile dıştan şarj etme
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Ksm 29, 2011 10:41 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Pazar günü aküyü söküp şarja verdim. 3 saatlik bir şarj sonrasında sorunum yok.
Bekleyeceğim bir süre daha , eğer konjektör sorunum yoksa, akü problemliyse bunların halline gideceğim.

her haükarda evde bir şarj cihazı olsun diyorum. Black decker ürünlerine de bir bakatyım da Tolga.
Karar fereceğim. Sevgilerimle.
Akü den dışa hat çekmek fikri çok pratik gelmişti. Asıl oo konuda yorum sitemiştim.
İlk mesajında linki vardı.

Dostlukla.
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
safako
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 30, 2011 10:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Benimde ramzey cross motorumda aynı sorun var. Kullanmadığım zaman 1 hafta içinde akü boşalıp, vurdurmayla bile çalışmayacak kadar zayıflıyor. Şimdiye kadar 3 akü değiştirdim, ama hepsinde aynı sorunu yaşadım. Motorumun tesisatını yada konjöktörüne hiç baktırmadım. Çareyi motor sürekli park halinde durduğundan aküyü sökerek dışarıda şarj etmekte buldum. Motoru kullanacağım zaman şarjdan çıkarıp motora takıyorum. Benim cihaz dışarıda şarj etmek için ama sizin bahsettiğiniz gibi hiç aküyü sökmeden şarj edilebilen cihazlar var diye biliyorum. Hiç kullanmadığım için cihazla ilgili yorum yapamıyorum ama siz gibi motoru kullanan biri olarak işinize yarayacağını düşünüyorum. Ayrıca 20 km mesafeden bahsetmişsiniz, ben akü boşken motorla 5 km kadar gitsem şarjı doluyor, bu yorumunuzda bana ilginç geldi o kadar mesafede mutlaka şarj olması lazım diye düşünüyorum.
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Arl 01, 2011 2:48 pm    Mesaj konusu: Re: Akü problemi ve şarj etme ve kablo ile dıştan şarj et Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkür ederim yanıtın için Şafako.
Sele altına kablo çekmek sökme takma işlerini ortadan kaldırıyor.Linki altta var. Belçika malı.
Motorum şu an sorunsuz. Buz gibi havaya rağmen her sabah ve gece şak diye alıyor. Zaten boşalma anlık oluyor. Sanki şarj kaçıyor anlık olarak. Smile

ilk mesajımı altta aldım, linkler görülsün diye:
lacivert demiş ki:
Transalp 650 'm ile yuasa akü takdığımdan beri sorun yaşıyorum. 3-4 ay sorun yokken sonra bir cırt sesi ile akü boşalıyor.
Servisim her şey normal az kullanıyorsunuz diyor. Oysa hergün işe gidip geliyorum. Günlük 16-20km kullanıyorum. arabam bir -iki ay yatıyor sonra tık diye motor çalışıyor. Hiç boşalma sorunu yaşamadım arabamda ( Landcrusier 1985)
Sorum şu:
akü boşalınca kendim şarj etmek istiyorum.
1.Aküyü sökerek evde şarj. Bu konuda çok cihaz var ve 29-100 tl gibi alınabilir fiyatlarda. Motomaxda var, Einhel ürünler var.
Kullanan arkadaş var mı? Kullanımı rantable mı?

http://www.makinahirdavat.com/pinfo.asp?pid=12113

http://www.motomaxonlineshop.com/main/htronic_al600_aku_sarj_ve_koruma_cihazi-pmu196.html

2.Sabit bağlanabilir Belçika yapımı kablolar var. aküye bağlanıyor ve elektrik ve şarj cihazı hiç bir söküm yapılmadan motor üzerinde yapılıyor. Buna benzer kablo kullanan , deneyimi olan var mı.?

http://www.velomoto.com.tr/urun.php?kod=705-219&kategori=56

dostlukla Smile

Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Arl 02, 2011 3:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben bir iki fikir beyan etmek istiyorum.
aslında bu akü boşalma durumlarında sağı solu kurcalamadan önce bir motorun üzerinde basit bir düzenekle kaçak olup olmadığını araştırmak lazım. ben iki defa akü boşalttıktan sonra durduk yerde , rastgele bir oto elektrikçisine girip "ya bilader bu motorun aküsü yeni ama durunca boşalıyor derdi nedir bulabilirmiyiz "demiştim.adam eline ucunda bir ampül olan kablo alıp bir ucunu şaseye diğer ucunuda aküye basıp ampülü yakmıştı. Bu bir yerde kaçak olduğunu herşey normal olsa ampülün yanmayacağını ifade etti ve benzin deposunun altında soketlerden birinde buldu kaçağı. kabloları yeniledi makaronladı ve ampülü bir kez daha denedi bu sefer yanmadı doğal olarak....ve bir daha asla akü kendi kendine bitmedi.
bir ikinci yol, marş otomatiğini atlayıp motoru düz kontak denilen yolla çalıştırmayı deneyerek sorunun aküdenmi, optomatikten mi motordan mı kaynaklandığını bulabiliriz.
en güzeli "sorunsuz çalışıyorsa asla ellememek kaydıyla" marş motorunun kömürlerini, mıknatıslarını, burçlarını ve rulmanlarını kontrol ettirmek. hatta sızdırmazlık o-ringlerini bile açıldığında yenilemekte fayda var.
bazen hiçbirşeyde çıkmayabilir belki kontak anahtarı o an geçirmiyordur devreler tam güç alamıyordur bunun içinde düzenli olarak kontak merkezinde biriken toz pasak kirleri ve nemi temizlemek için sprey bakımı ve soket birleşim yerlerini düzenli elle , gözle kontrol edilmeli ...
diyorum...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
motoo
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Arl 02, 2011 10:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar gerekli kısımları söylemişler ama benim aklıma start düğmesi geliyor birde ona baktırın derim bazen toz kir vs... tutukluk yapıp geçirmiyo dediğiniz gibi bir ses çıkarıyo oysa akü dolu düğme işlevini o an yerine getirmemiş oluyor.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar