Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW F 650 GS ALMAK ISTIYORUM

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW F 650 GS ALMAK ISTIYORUM
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Satılık - Alınık
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Ekm 06, 2011 1:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hellas, sanırım yanlış anladın, motorları yarıştırmıyorlar. Öğrenmek istediği hangi motoru tercih edeyim. Bizde hangisini tercih edersen et, kilometreye aldanma ve her markanın motorunun kendine has karakterleri var. Sen popona, cebine hangisi hitap ederse ona bin diyoruz. Sitede yine arkadaşım var fatihyapıcı, KLE500 diyor başka bişey demiyor. ki sorsanız rahatmı uzun yolda kebapmı diye. oturma alanının darlığında şikayet edecektir. sorsanız yakıtını , çok yakıyor diyecektir.ama SEVİYOR KLE'yi. hertürlü öylede böylede seviyor. hatta geçen gün ampülü söküp yenisini takalım dedik, bir saat uğraştık el girmez kol girmez. ama yinede KLE500 der. Sende bak TA diyorsun. sanki hiçmi canını sıkmıyor. dokuz yaşında makina. Bak benim F650 1998 model ayda 10000 kilometreye banamısın demiyor. yokmu derdi var elbette. Ama bu ne rotax'ın hatası, japan olsaydı neden Japanların hatası.
Ne verirsen onu alırsın derim ben herzaman.
geçenlerde bir kardeşimiz izmire ziyarete geldi. 2005F650GS ile.
akıyor, uçuyor,kopuyor harika dedi. bir sürmek istermisin benim kırmızıyı dedim. Kendi motorumu, 2005model enjeksiyonlu bir motorla yakalayamadım. yakalamak istememin sebebide arkadaşımızın otobana girmesine engel olmak, son girişte neyseki durduda yakaladık. Motordan indiğinde şaşkınlık içerisindeydi. nedir bunu nsırrı demeden edemedi. sadece """ BAKIM""" dedim.
bir arkadaşımızda da 2007CBF250 var mesela , ama izmirin en meşhur servisine götürüyor görseniz ağlıyor motor, debriyajı bitmiş,zincir bitmiş,fren hidrolikleri bitmiş yepyeni motor.buz gibi. anlamayınca bakımın ne olduğunu ağlıyor motor.
Ona sorduğunuzda oda bu motordan memnun. Ama otursa enduro koltuğuna eminim ki bir daha asla comutatör grubu hiçbir motora binmez.
Saygılar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
motorcuk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ekm 06, 2011 11:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar 2.el motorun km si tabiyeti önemli değildir ister japon ister alman ister avusturya lı olsun önemli olan kullanımının kolay olması yani parça sorunu olmaması ucuz olması az yakması haa birde kişinin onu sevmesi benim kuzenimde HD sportster var bir kez bindim bir daha para verseler binmem o ne öyle yahu motor demeye bin şahit ister vibrasyon desen var oturuş pozisyonu faul gülle gibi ağır sürat yok ivme yok ama kendisi başka motora binmez bayılıyor ona işte her kese göre değişiyor hangisi iyi hangisi kötü şimdilik bu kadar kalın sağlıcakla...

m
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Skype Adresi
lahos
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Ekm 07, 2011 7:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

YORUM GONDEREN TUM ARKADASLARA TESEKKURLER..EN KISA ZAMANDA ALDIGIM MOTORUN BILGILERINI PAYLASICAM ...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
anaximandros
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 07, 2011 9:48 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selamlar,
bende sonuna kadar face ve ızmır turk arkadasıma katılıyorum. kanımca japon ve alman segmentınde kotu motor yok. lakın bırıncı el yada ıkıncı el tercıhlerımızde deger muhendısılıgı kavramı cercevesınde dusunup karar vermede fayda var. face ne dıyor ısletme malıyetı kı cok onemlı. ornegın senede bır defa cıkıp 2000 km yok yapıp geleceksınız neden 1000 lık makına tercıh edılır anlamam. atmosfere bosuna yakıt bırakmak ıcın sanırım. f650 yada f650 gs ıkısıde cok ıyı motorlar kım ne derse desın. bmw bugune kadar uretmıs oldugu tum model satısların dort de bırı f650 grubuna aıttır. tum dunyada ozellıkle ıngıltere de bu modelın eskısı yenısı cıddı bır kultur bırıkımı olusmus. oyle kı sadece bmw ye aıt yedek parca satan web sayfaları var. kıısacası yedek parca sorunu kesınlıkle yok. ben f650 sahıbıyım 1999. karburetor o rınglerıne kadar face sagolsun degıstırdık. ama gıdıp te o rıng lerı teknık otodan almadım. olculerı bıldıkten sonra sanayıde her yer o rıng.
kısacası ıyı dusunup kullanılmyacak ozellıklere para vermek mantıklı degıl
Başa dön
sportster
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 07, 2011 9:53 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

2008 sportster 48 000 de başka motora binmem bakımlarını aldıgımdan beri ben yapıyorum dünyanın en basitmotoru
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Satılık - Alınık Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar