Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - İzmirdeyim KLE 500 aranıyor (Buldum çok şükür)

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

İzmirdeyim KLE 500 aranıyor (Buldum çok şükür)
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Satılık - Alınık
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
horizon
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Ağu 11, 2011 8:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

turkizmir demiş ki:
Kilometre yapmamış makinayı nasıl anlarız?
gözlemlerimce 10-14 yaş arası olup 40bin kilometrelerde gezinen bir makinanın matematiksel yol hesabına bakarsak eğer
40.000km/hr / 10yıl = 4000km/yıl
4.000km/yıl / 12ay = 333 ile 350 km/ay
333km/ay / 30gün = 11,11 km/gün ile 15,00km/gün hesabına ulaşabiliriz.
şimdi günde 15 kilometre hesabıyla bir motorun gerçekten bu yolu yaptığını yani az kilometre yaparak alıcılarına beğenisel yönde gözkamaştırıcı olabilir???
1- eğer motor gerçekten bu kilometrede ise marşa bastığınızda duyacağınız marş motorunun şiirsel sesi sizi mutlu etmelidir.
2- çalıştırdınız güzel sorun görünmedi. Kapatalım bakalım, kapanırken marş filiberi(filibit takımı) nasıl bir ses çıkarıyor, yoksa sessizmi ortalık?
3- orta sehpaya aldınız motoru, arka maşayı tuttunuz yukarı aşağı salladınız, langır lungurmu. kaya gibi kıpırdamıyormu?
4- kilometre teli ile kilometre tahrikine eğilip bir bakın, teli sabitleyen somun üzerinde pense izleri bolmu, yoksa hiç yokmu.
5- koltuğu kaldırın, estellasyon sistemi zatennn motorun sinir sistemi gibidir. bakın bakalım sinir sistemi gözünüze hoşmu görünüyor yoksa ordan burdan kablolar gelmiş geçmiş, bantlar yapışkanlı elemanlar, orjinal soketler yerine uydurma aparatlarmı var. buna neden dikkat çekiyorum hesaplamaya göre günde 15 km yol yapan makinada buraları pırıl pırıl olmalı. çünkü kışın yağmurda kesinlikle bu makina yola çıkmamıştır. çıkmadığı için kirlenmemiştir, kirlenmediği için de tertemiz olması gerekir, kurcalanmamış olması gerekir Smile
6, 7, 8, 9, 10 diyede uzatmak mümkün tabiki.
Face, Bayramda Assos kadırga Koyunda motorkamp varmış. 02-03-04 Eylül tarihlerinde. Sanırım orada olacağız.

Yazıdıklarına katılıyorum turkızmır, ancak hepimiz çok iyi biliyoruz ki, ikinci el kapalı bir kutudur! İstediğiniz kadar tartışma sitelerinde yazılanlara bakın, yılların motorcu tecrübesini devreye sokun, en klas tamircileri (pardon Mekanikerleri) aktive edin, satıcıya türlü şirinlikler yapın (öğrenciyim... memurum... abi... dayı.. bana acıyın felan filan) kaderinizde ne yazıyorsa o olur! Hani bir yarışmada soruyordu adam, Tamam mı? Devam mı? diye... Satın alanın bahtına kalmış bir şey... Tamam da dese devam da dese, kaderinde varsa üzülmek... Üzülecektir. -Bi motor buldum M.Ö icad edilmiş ama daha 2.000 km de şeklinde anlatılan şehir efsanelerine de çok tamah etmemek lazım. Zira bu hikayeler her motorcunun bir gün mutlaka yaşamak istediği evrensel ama gafil bir rüyadır... Hayaldir! Boşadır... Veya -Bi motor buldum! Yatmış abi... Yatmışsa vardır bi sebebi... Yada - Yağmurda/ Kışın hiç binilmemiş... Ne bu? enduro mu, ayı mı? Benim bildiğim ayılar kış uykusuna yatar... Enduro ise yağmurdan korkmaz, aksine çamura batar!
Uzun lafın kısası; ikinci el alırken motorun Km'sine değil, onun satan kişinin vicdan Km'sine bakmak lazım derim...
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
zaferoz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Ağu 11, 2011 9:44 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ali Abi aynen katılıyorum ben de şöyle birşey yaşadım baktım sahibinden.com a fiyatı hesaplı ve en dolu makinayı buldum gittim Antalya'ya inceledim motoru gerçekten çok diri hoş görünüyor herşeyi olması gerektiği gibi vs vs. Anlaştık aldım motoru 18binde geldim İzmir'e bir hafta sonra tesadüf bu ya eski sahibiyle tanıştım demez mi "ben o motoru 7 ay evvel 22binde sattım diye. Yahu arkadaş 7 ayda kaç km yaparsın zaten memursun binsen kaç km bineceksin 3-5 hadi bilemedim 10bin km yap bu motor 18 değilde 28 bin olsa ne olur niye şerefli şekilde yapmazsınız bu işi de arkandan helal olsun yerine başka şeyler söyletirsiniz... Neticede motorumu çok seviyorum değiştirmek gibi bir niyetimde yok ancak aklımızda o soru işaretini bırakmasalardı daha güzel olmazmıydı....
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Ağu 11, 2011 2:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ülkemizde pahalı yedek parça ve kalitesi düşük servis hizmetleri ve buna yüksek talep 2.elin en az yıpranmışına yöneltiyor insanı.Örneğin:bmw f650 nin ilanlarına bakıyorum 15 yıllık makinaların km leri çok çok düşük.Oysa yedek parça ve tamiri kolay olan bu makinanın içine ne uyduruk orjinal olmayan parçaları sokuyorlar,yani ben anlamakta güçlük çekiyorum 1000 Tl.masraf edip onbinlerce km.doğru dürüst yol yapmak varken
400 tl masraf edip 7-8 bin km sonra motoru darmadağın eden bir çok kullanıcı var maalesef.Motorunuzu ve hayatınızı seviyorsanız orjinal yedek parçalar kullanın ve zamanında servise gidin.Düzgün geçmişi olmayan 2.el makinalardan uzak durun.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Ağu 12, 2011 10:04 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Zafer, senin transalpte geri geri gitmişti sanırım Smile)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
zaferoz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Ağu 12, 2011 4:18 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

turkizmir demiş ki:
Zafer, senin transalpte geri geri gitmişti sanırım Smile)

O benden sonra gitmiş ama Very Happy Şaka gibi .. Anlayamadığım şu 10bin 20bin km ler bizim motorlar için gerçekten komik rakamlar benim bir arkadaşım var 100bin i devirdi geçenlerde. Bakımları düzgün yapıldığı sürece bizim gibi binici insanların kullandığı makinalarda km sorun edilmemeli diye düşünüyorum...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Satılık - Alınık Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar