Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Transalp Zincir Yağlama Hakkında

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Transalp Zincir Yağlama Hakkında
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ssakarya
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Nis 13, 2011 5:14 pm    Mesaj konusu: Transalp Zincir Yağlama Hakkında Alıntıyla Cevap Ver

Selamlar,
Sizler transalpın zincirinin yağlamasını nasıl yapıyorsunuz?
Ben motoru yeni aldığım için burdaki yazıları araştırıyorum fakat bir sürü değişik işlem ve yorum mevcut. Ben ipone zincir yağı ve temizleme spreyi aldım. Daha ilk yağlamada temizleme spreyi bitti sadece elimde yağ kaldı. Ve bayada bir uğraştırıcı bir durum.
Burada bazı arkadaşlar gres ile 444 koruyucu karıştırıp sürüyorlarmış bunun içinde 100 km de bir yapılması lazım deniliyor. Baktığınız zaman ben hergün işe gelip giderken 82 km yol yapıyorum buda hergün yağlamam gerekliliğini ortaya koyuyor.
Spreyde sanki yağlamıyormuş gibi geliyor. Acayip derecede kafama takılıyor bu konuda fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
mithril17
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 13, 2011 7:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Zinciri en iyi temizleyen şey gaz yağı. Tabi temizleyici spreylerde iyi ama dediğiniz gibi çok çabuk bitiyor ve ekonomik değil. Eğer çok kirli bir kullanım değilse 500 km bir yağlamave 1000 km de bir gaz yağıyla temizleme yeterlidir. Ben nasıl yaptığımı anlatayım. Bir boya fırcasını 1 ya da iki numara kılları 2 cm kalacakşekilde kesiyorum. Zinciri gaz yağıyla yıkarken zincirin tüm yerlerini iç tarafta kalan yan yüzeyleri de dahil fırçalayarak temizliyorum. Bu işlemden sonra güzelce yıkıyorum zinciri. Sonra varsa kompresörle kurutuyorum. Yoksa bezle güzelce silip kurumaya bırakıyorum. Bildipimiz motor yağını (castrol10-40 w galiba kulandığım) güzelce zincire yediriyorum. Genelde bu işlemi akşam yapıyorum ki fazla yağ sabaha kadar aksın. Snra sabah ya da 2saat sonra fazlalık yağı bir bezle siliyorum. Ve en sonunda zincir yağlama spreyi ile yağladıktan sonra işlem tamam. Anlatması uzun sürdü ama işlemler beklemeler hariç 30 dk kabile sürmez. 500 km sonra bir kez daha sadece zincir yağlama spreyi sıkmanız yeter bir 500 km sonra yanı son temizlemeden 1000 km sonra tüm temizlik işlemlerini bi daha yapmalı bence...Mazot benzin tiner ya da w 40 gibi şeylerle asla temizlemeyin zincirinizi.
Başa dön
Gurzan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 13, 2011 10:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Gazyağı bulmak bir dert.
siz nereden temin ediyorsunuz?
mithril17
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Nis 14, 2011 6:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben Aydın/Söke deyim. Burada da birçok benzinlikte yok ama bir benzinlikte hep olur yıllardır. Oradan alıyorum ben. Maalesef İstanbulda nasıl olur bilemeyeceğim. Ancak 1991/1997 yıllarında İstanbulda okurken Gazlı bir termosifonumuz vardı onun için Yıldızbakkal da bir bakkaldan aldığımızı çok iyi anımsıyorum. Smile Vay be yıllar olmuş.. Yaşlanmışız... Sad Birde Kadıköy den Üsküdara giderken arada bir yerlerde BP ürünleri satan bir dükkan vardı. Küçük bir dükkan oradan alırdık. Yani diyeceğim belki böyle arada derede kalmış yerlerde bulunabilir. Geçen yaz 2,5 lt aldım ben hala bitmedi. Bulursan 2-3 lt al uzun süre idare edecektir seni...
Başa dön
ssakarya
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Nis 14, 2011 8:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkürler şimdi gaz yağı araştırmalarıma başlıyım. Bakalım istanbulda nerelerde var. Yer bulduğumda sizlerle paylaşırım.
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar