Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Transalp xl 650 ön disk problemi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Transalp xl 650 ön disk problemi
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Nis 12, 2011 4:46 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ebay'de gayet uygun fiyatlara çift disk+çift balata takımı satılıyordu. Kalitesini bilemem ama eğri disk kullanmaktan iyidir.

ygr demiş ki:
330 tl yenisi. ama bir bölgede küçük bir eğilme ise ingiliz anahtarı ie bile halledersin. en olmadı taslama ile düzeltmek mümkün ve sonuk mükemmel.100 tl falan tutar. ben de yaşadım, bir usta ingiliz anahtarı ve bir cetvel ile 3 saniyede sorunu çözdü. not: alet ve süreler gerçektir Very Happy valla bak.
kendini tanıtmamışsın ama istanbuldaysan gel bir bakalım, küçük ise ben bile hallederim. senin anlattıklarından anlaşılan küçük olugu belli, benimki tıktık vuruyordu

Yılmaz usta saygılar abim! Laughing

Yılmaz ustaya güvenmiyorsan Fikirtepe tarafından ağır bakımcı Kenan usta var. Disk düzeltme işlerini yapıyor, ama düzeltme olayını çok mecbur kalmadıkça tavsiye etmem.
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
twilight78
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Çrş Nis 13, 2011 12:13 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

E-Bay'da bulamadım ama bu linkte envai çeşit parça var.

http://www.asamotorcycleparts.com/index.php?app=gbu0&ns=prodshow&ref=bdf0156

Ancak güvenemiyorum. Gümrükte veya parça da bir problem çıkar diye.

Varsa dediğin Kenen Usta'nın iletişim bilgilerini verebilirmisin...

Teşekkürler...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Nis 13, 2011 1:07 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

geçmiş olsun, anahtarı vurmadan önce diskin yamukluğunun olduğu bölgeyi tespit etmen gerekecek. bunun için bir parça tebeşir gerekiyor. belki biliyorsundur ama ben diğer arkadaşlar içinde hatırlatayım tespit metodunu bi kere daha. ön tekeri yerden kestikten sonra ön amortisör üzerinde elinizi bileğinizden diske gelen bir noktada güzelce sabitliyorsunuz.tebeşiri diske ha deydi ha değecek şekilde tutuyorsunuz ve tekeri bir tur dönecek şekilde hızlıca çeviriyorsunuz. bozuk satıh yada eğilmiş olan yer tebeşire sürtecek ve sizin üzerinde durmanız gereken nokta ortaya çıkmış olacak. tahta bir tokmak yardımıyla bu bölgede kısa ama tkili tek vuruşlarla diski toparlayabilirsiniz diye düşünüyorum. yada hiç riske girmeyin disk sonuçta çelik bir malzeme kırılacağı vardır elinizde kalabilir. iyi bir sanayi sitesine götürün torna tesfiye işlemi yapan, jant düzelten, şaftlara balans yapan bir yer bulun orda düzeltsinler.en sağlamı bu. daha sonrada diskin orjinalini yada muadilini edinmeye bakın. geçmiş olsun tekrardan.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 13, 2011 2:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

twilight78 demiş ki:
E-Bay'da bulamadım ama bu linkte envai çeşit parça var.

http://www.asamotorcycleparts.com/index.php?app=gbu0&ns=prodshow&ref=bdf0156

Ancak güvenemiyorum. Gümrükte veya parça da bir problem çıkar diye.

Varsa dediğin Kenen Usta'nın iletişim bilgilerini verebilirmisin...

Teşekkürler...

Telefonu yanımda yok ama bulmaya çalışırım.

Yeri şu şekilde:

Hasanpaşa'da Somuncubaba fırınından sağa dönünce 100m ileride, solda.

Bu tarafları bilmiyorsan daha detaylı tarif verebilirim.

Siteleri şu galiba:
http://motosiklettamiri.blogspot.com/

Benim Xmax'in bayağı yamuk bir diski vardı. Bir dereceye kadar düzeltebilmişti. Galiba 40 TL gibi bir para almıştı.
twilight78
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Nis 14, 2011 10:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

turkizmir demiş ki:
geçmiş olsun, anahtarı vurmadan önce diskin yamukluğunun olduğu bölgeyi tespit etmen gerekecek. bunun için bir parça tebeşir gerekiyor. belki biliyorsundur ama ben diğer arkadaşlar içinde hatırlatayım tespit metodunu bi kere daha. ön tekeri yerden kestikten sonra ön amortisör üzerinde elinizi bileğinizden diske gelen bir noktada güzelce sabitliyorsunuz.tebeşiri diske ha deydi ha değecek şekilde tutuyorsunuz ve tekeri bir tur dönecek şekilde hızlıca çeviriyorsunuz. bozuk satıh yada eğilmiş olan yer tebeşire sürtecek ve sizin üzerinde durmanız gereken nokta ortaya çıkmış olacak. tahta bir tokmak yardımıyla bu bölgede kısa ama tkili tek vuruşlarla diski toparlayabilirsiniz diye düşünüyorum. yada hiç riske girmeyin disk sonuçta çelik bir malzeme kırılacağı vardır elinizde kalabilir. iyi bir sanayi sitesine götürün torna tesfiye işlemi yapan, jant düzelten, şaftlara balans yapan bir yer bulun orda düzeltsinler.en sağlamı bu. daha sonrada diskin orjinalini yada muadilini edinmeye bakın. geçmiş olsun tekrardan.

Teşekkürler turkizmir, bu tür açıklamalar çok aydınlatıcı, keşke kendim uğraşacak kadar vaktim ve cesaretim olsa. Ancak bir başkasına yaptıracak olsan bile neyi neden ve nasıl yaptığını bilmek önemli.
Tekrar teşekkür ederim açıklama için...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar