Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Motosiklet Alırken Karşılaşılan Bilgi Kirliliği

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Motosiklet Alırken Karşılaşılan Bilgi Kirliliği
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Webbi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 02, 2011 1:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Çok doğru bir konuya değinmişsiniz. ben TDM almayı düşünüyorum dedim, ilk motorum olcak dedim, kimi sana çok hacimli olur dedi kimisi krank dağıtıyor 2buçuk milyar onların krankı dedi, kimisi çok yakar dedi. bir sürü formda araştırdım TDM'yi kimisi övüyor kimisi sövüyor kafam çorba oldu. kendi kendime düşünüyorum ya diyorum koskoca YAMAHA dandik bir motosiklet yaparmı akıl var mantık var diyorum. ama insanların yazdıklarıda aklımın bir köşesinde kalıyor elbet, buda hevesimi kırıyor açıkçası...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Mar 02, 2011 5:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

2006da bir ara motorsuz kaldım, keeway aldım. 150cc. 55bin kilometre yol yaptım.hadi bir problem çıkarsa ya, bırakıcam olduğu yerde. bana makine verin ben gezeyim.
çocukluğumda hediyelik eşya satan mağazamız vardı, turistler gelirlerdi , motorlarıyla VESPA. üzerinde dünya bayrakları gittikler iülkelerin stcikerları. oda motor, keewayde motor, bmw'de hondada....Sen ne amaçla biniyon o önemli.

ayrıca bir atın on binicisi olmaz, bir binicisi olur. Benim atlarıma ben bindim hep, "dur bi binip bakayım,bi tur atayım" diyene motorumu verip tırnaklarımı yemedim. hep aklımda, emanet atın canı .ıçındadır.

üç arkadaşım pan-europalarıyla avrupada 28gün tur yaptılar. kılık kıyafet ne varsa doldurdular çantalarına, istihap haddi limitlerinde gittiler, avrupada tanıştıkları "" siz delimisiniz bu kadar eşyay ile yolculuğa çıkmışsınız.kirlenirse donunuz,çorabınız,atletiniz vs vs atarsınız yoldan alırsınız,sadece sıhhi edavat ve koruyucu kıyafetler ile bir pantolon neyinize yetmiyor""" demişler.

türkiyede kilometre yapmış motor kötü, tehlikeli, sakıncalı piyade ...ama avrupada kilometre yapmış motor kıymetli. çalışan makinadan korkmuyor adamlar. 1998 model motor satılık ilanlarında 30bin kilometrede hiç açılmadı yazmışlar. şaka gibi geliyor. 13 yaşında bir motor, hesap ortada yılda 2300km. ayda 192 kilometre ...Benim kırmızı 2 yüzlük devirdi. Face gördü içini. merak eden olursa anlatabilir yani Smile

ve dahasıda varda , mesaim bitti , kapatıcam bilgisayarı.
kalın sağlıcakla
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
ibrahim35
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 02, 2011 11:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Cidden bütün herkesin yazılarını baştan sona okudum ve herkesin haklı olduğu noktalar fazlasıyla tabikide.. Ben hiçbir zaman motor kötülemem,bende mondialde vardı kros.abimle beraber ikimiz tepe tepe kullandık,ben çıktım milasa kampa gittim geldim dağ tepe hiç acımadık ama motora baktımda tabiki..banamasın demedi.. Motor konusunda diyebileceğim evet kesinlikle kimi motorun kimisisne göre üstünlükleri var. Gerisi ise motoru nerde ne amaçla kullanacağın.Arazi ağırlıklımı,yok az stabilite geneli asfaltmı,yoksa tamammen asfaltmı.Bundan sonraki senin seçimine kalıyor zaten.. Herkes çok güzel durumlara değinmiş.. Kesinlikle gönülden hangi motor geçiyorsa o olsun.Ama elbetteki secerisini bilmek çok önemli işte,özellikle Türkiye koşullarında Wink Allah herkese umduğu istediği motoru nasip etsin..

Ktm 450 EXC
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Mar 03, 2011 11:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Smile
hem haklısınız, hem haksız.
İnternet böyle bir mecra.
siz yanıtları okuyacak ve çıkarıma gideceksiniz.
Bu ortam böyle bir ortam. Bilen de yazar, bilmeyen de.Zaten siz, internette soru sorduğunuzda, görüş istiyorsunuz, okuyan da yanlış doğru- kendi görüşünü yazıyor.Elemek, değerlendirmek tamamen size kalıyor. Çok okudukca, çok sitede takıldıkca, tümcelerin kuruluşundan, anlatımdan, teknik detaylardan, bu adam biliyor , bilerek yazıyor demeye başlıyorsunuz.
Bir diğer, "DR 800 beş para etmez" diye başlıyorsa ve devamında dişe dokunur bir şey yazmıyorsa bence okumaya gerek kalmıyor.
(Ben 2005 de motor almaya karar verdiğimde ne çok ses gelmişti, ama yazan herkes bana bir fikir verdi.
Transalp aldım.Çok yakarmış, yaksın, kime ne? Smile )
Bakın, ekşi sözlük, İTÜ sözlük. Orada yazılan anlamları doğru kabul ederek okuyan da çıkabilir.Çıkıyor da Smile
İnternet en çok bizim meslekte can sıkıyor, hem yararlı hem zararlı.Meslek Tıp.
Hastalar geliyor, internette okumuşlar, karın ağrısı barsak kanseri nedeniyleymiş(!) baş ağrısı beyin tümörüymüş ( oysa hastada basit dispepsi var, baş ağrısının da tümöre kadar 1500 basit sebebi var)

İnternette, forumlarda konuşurken, tartışırken bu gerçekleri bilerek yaklaşalım, kısıtlamaya gidersek kimse yazmamaya başlar. Bırakın fikri olan herkes yazsın.Okurken biz eleyelim.
Çıkarıma varabilmek için de bilgilenmek şart.Bu da okumakla oluyor.Soruyu sormadan önce o konu hakkında okuyup bilgilenmek , soruş şeklimiz değiştirebilir, daha can alıcı sorular sorabiliriz.

Sevgi ve dostlukla.
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Mar 03, 2011 11:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben bu konuyla ilgili bir fıkra anlatmak istiyorum....

1. versiyon:kadın/erkek
kadın: Saçımı kestireyim mi?
Erkek: Olur.
Kadın: Ama kıyamıyorum.
Erkek: Öyleyse kestirme.
Kadın: Canım değişiklik istiyor...
Erkek: O halde kestir.
Kadın: Bana akıl vermeyi bırak, delilere verir gibi.
Erkek: Eger nasıl hoşuma gittiğini bilmek istiyorsan, sana derim ki uzun saçlı. Bunu biliyorsun.
Kadın: Beni tanıdığında kısaydı..
Erkek: Ve sana tam olarak ne dediğimi hatırlıyorum:"Ne güzel olurdun uzun saçla"
Kadın: Ama herkes kesmemi söylüyor.
Erkek: Bu durumda kuafore git, ve bırak uyuyayım lütfen. Bunu senden Allah rızası için istiyorum.
Kadın: Peki nasıl kestireyim? Kat kat mı yoksa perçemli mi?
Erkek: Kat kat.
Kadın: Bana yakışacağını sanmıyorum, çünkü saçım çok düz.
Erkek: Bırak perçemli olsun öyleyse.
Kadın: Çok yorucu.
Erkek: Yorduğu zaman tekrar kestirirsin.
Kadın: O zaman asla uzatamam.
Erkek: Uzatmak istiyorsan kestirme güzelim.
Kadın: Bana guzelim deme!!!
Erkek:S!?!?!?!!!

---------------------------------
2.Versiyon: Kadın / Kadın:
1.Kadın: Ah şekerim sacını mi kestirdin? Ne kadar güzel olmuşsun!
2.Kadın: Ay sahi mi söylüyorsun? Ben pek emin olamıyorum. Ay çok mu kısa oldu acaba...?
1.Kadın: Amaaan ne alakası var. Benim yüzüm bu kadar geniş olmasa, aynı kesimi ben de
denerdim. Benim şu saçım klasik oldu artık, yeni bir modele hiç cesaret edemiyorum.
2.Kadın: Ay yapma Allah aşkına nesi varmış yüzünün... Bak şöyle suralarından kat verdirsen, harika olur! Benim de boynum uzun olmasa aynı seninki gibi bir model yaptırırdım.
1.Kadın: Ah şekerim sen de bir alemsin. Keşke benim de boynum seninki gibi olsa. En
azından şu çökük omuzlarımın dikkat çekmesini engellemiş olurdum.
2.Kadın: Ayol sen ne diyorsun? Senin gibi omuzları olmasını isteyen bir sürü kız var...
Giydigin her şey sana öyle yakışıyor ki... Bir de benim şu kısa kollarıma bak. Omuzlarım seninkiler gibi olsaydı, giydiğim bluzlar üstümde emanet gibi durur muydu?
Vır vır vır, dır dır dır...

-----------------------------------------------
3.Versiyon: Erkek / Erkek:
1.Adam: Abi Saçını mı kestirdin?
2.Adam: Evet
1.Adam: Sıhhatler olsun abi!..
2.Adam: EYVALLAH Sağol...

işte bizim sorsakta sonuçta elde edilen EYVALLAH'tır. Kendi bildiğimizi okur, kimsenin kafasınıda şişirmeyiz...

Herkese Neşeli günler Very Happy
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar