Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Honda'nın yeni oyuncakları...2012

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Honda'nın yeni oyuncakları...2012
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  

Siz de crossover modeline ilk görüşte aşık oldunuz mu
Owwwww...oldum vallaha
22%
 22%  [ 6 ]
Bu ne çirkin bir şey ya...
22%
 22%  [ 6 ]
Du bi çıksın da ondan sonra bakarız
55%
 55%  [ 15 ]
Toplam Oylar : 27

Yazar Mesaj
Umut_YILMAZ
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Arl 22, 2010 5:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Metin Bey hepsi güzel bu enduro denen yaramaz oyuncakların zaten:)
TRANSALP XL650V
TENERE XTZ 660
DL 1000
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Umut_YILMAZ
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Arl 22, 2010 5:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgiliygr, sanırım ufak bir yanlış anlaşılma oldu... İkinci linkteki V4 motor 800cc olan zaten enduro modeli değil. Ben onu hani bu da güzel olmuş diye koymuştum.
TRANSALP XL650V
TENERE XTZ 660
DL 1000
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
TDMerhan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Arl 22, 2010 6:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

1200 ADV yi andıran koruma demirleri ve GaGacık yerine biraz daha GS çizgilerinin dışında bir dizayn olabilirdi...
Çok kötü değil ama bir GS özentisi var gibi, sanki, bence, galiba, ne bileyim belkide öyledir , yada ben öyle sandım
onurtrans
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Arl 22, 2010 8:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bence de güzel duruo ama gs e benzedediğini söyleyemem biraz yeni kasa transalp biraz varardero fazla olarakta vfr 1200`e benziyo gaga konusuna gelince bmw`de var diye koyamıcakmı adamlar

transalp xl600

506 8393849

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Arl 22, 2010 8:27 pm    Mesaj konusu: Re: Honda'nın yeni oyuncakları...2012 Alıntıyla Cevap Ver

Umut_YILMAZ demiş ki:
Honda, BMW 1200 GS lerin saltanatına son vermek için yeni CROSSOVER modelini görücüye çıkarttı.

Sevgili Umut eski japon enduro sever biri olarak gs in rakibi hondanın yeni modeli nede süper tenere rakibi olamaz,neden olamaz diye bir soru akla gelebilir konuyu açıklamaya çalışayım.

Varadero ve muadili hacimli uzun yol enduroları ile gs arasındaki en önemli faktör bilindiği üzere düşük ağırlık merkezinin motor dizaynından dolayı sahip olması yani boxer oluşudur geriye kalan detaylar bana göre ikinci planda kalıyor bu detaylarda

işte şaftlı olması yakıt tasarrufu (emsalleri arasında) bir cruiser süspansiyonu gibi artçılı -artçısız yol konforu sağlaması ve olağan üstü mükemmele yakın frenleridir.

Bu bağlamda olaya bakacak olursak bmw boxer motorunun benzerini diğer rakipleri yapmadıkça gs ile rekabetleri söz konusu olamayacağı düşüncesindeyim.

Halbuki sıralı dört silindirin söz sahibi olan japon ve italyanların motorlarının benzerini bmw 1000 rr modeliyle bu pastaya ortak olabilmişken (satış adeti düşük )rakiplerinn boxeri birebir kopya etmedikten sonra patent sorunu olacağınıda sanmıyorum,onlarda bu işe bir yerden başlamaları lazım diyede düşünüyorum.

Japonların veya italyanların gerçekten bmw gse rakip olmalarını arzu ediyorum lakin bu modeller ile değil malesef rakip olamazlar süper tenere yeni kasanın hali ortada Türkiyedeki satış adedi sanırım 4-5 tane hemde anormal fiyat indiriminden sonra (43 bin tl den 36 küsur tl ye full aksesuarlı olduğu halde)Varadero yeni kasada çıksın değişen bir şey olmayacak gibi.

Varaderomun neyini arıyorum biliyormusunuz vibrasyonsuz seri bir şekilde süratlenmesini ,ivmelenmesini ve eşşiz farlarını ve yolu çok iyi aydınlatmasını keçke kullandığım bmw gs lerde öle olsalardı ,hergüzelin bir kusuru vardır derler doğru bir tesbitmiş.

Paylaşımın için teşekkürler emeklerine sağlık.Selamlar
Smile
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar