Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Hayalimi satıp...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Hayalimi satıp...
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
MFY85
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Arl 11, 2010 7:38 pm    Mesaj konusu: Hayalimi satıp... Alıntıyla Cevap Ver

az once foruma üye oldum sanirim burasi dogru bir yer bu konuyu konusmak icin neyse..
hayalım olan ve beni hiç üzmemiş cok uzun yollar kattettiğim iyi ve kötü zamanimda yanimda olan duygusal bağın dibinde olan 91 model nissan 200sx s13 aracimi satip (maddi-manevi konular yuzunden) motora gecis yapmak istiyorum...arada sırada aklıma gelen bu konuyu uzun süre iş bulamamamdan dolayı artık iyice aklımdan çıkmaz oldu...neyse çok da duygusal konulara girmek istemiyorum desem de bukadar yeter : ) sanirim kendimi hala dört teker forumlarinda hissediyorum affedin :p Smile

istedigim motorda aradigim ozellikler tamamiyle hircin cross karakteri
güçlü hazır ve uzun ömürlu cok yol yapacağım ama yüksekte olmak gücü hissetmek istiyorum sanirim daha açık olamam..

bütçem 15bin motorumu ve gerekli tüm ekipmanlarim için..
aklimdaki motorlar

*honda crf450x
(tamamiyle yaris uretilmis diyorlar bende oyle biliyorum ancak saatlik calismasi fln benim gundelik kullanmama engel mi? kafam esip biryere gidemezmiyim? hergun duzgun bakarak kullanamazmiyim? motor kirar şunu yapar bunu yapar bu yaris icin diyorlar okde ben araziye cikmicam yarismicam sonucta daha uzun ömürlü olmaz mi düzgün kullanımda?

*suzuki drz400sm
(hantal gibi geldi kullanmadim ama 37hp ve sesi ciliz geldi sahip olanlar bilgi verirlerse sevinirim sanki beni tatmin edemicekmis gibi dusunuyorum güç olarak)

*honda xr650r
( üretimi kalkmiş galiba yedek parca sorunu yasarsin deniliyor nekadar dogru nedir yani bu uretimden kalkma muhabbeti?alirsam elimde mi yatiricam onu?tr de parcasi yokmuş fln filan ? )

*yamaha xt660x
( tipini cok da sevmiyorum yani ama güzel motor arkadaşimda var ama ne bilim yani.. bi mesafe var sanki benimle onun arasinda pek kanim kaynamiyor gorunce)

kisacası hirçin görünümlü ama içi bi okadar olan uzun ömürlü kaba saba gündelikte surekli elim ayağim olacak bir motor ariyorum(cross-sm)
durum bu sevgili ve saygi deger üyeler
son 1 aydir surekli aklimda artik iş benden çiktı fikirlerim duygularim bir yana gerçek bilgilere ihtiyacim var çevremde de var böyle insanlar ama herkes extreeme farkli konuşuyor..yardımlarınızı bekliyorum...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
posedon35
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Arl 11, 2010 9:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kardeşim aramıza hoşgeldin..

sana bir öneride daha bulunayıp bir göz at

WR450 yamahanın hoşuma giden bir modeli.

crf spesialler pist için ideal. zaten bildiğim kadarıyla onların trafiğe uyum belgesi verilmiyor. yanılıyor olabilirim ama sen yine bir araştır.
Başa dön
sekoucdal
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Arl 11, 2010 10:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Öncelikle hoşgeldin.

Eğer makinalar bu yazdıklarınla sınırlıysa.xt660r
hem yol hem arazi ikisindende bir nebze.Çünkü ikisi bir arada ancak bir nebze olabiliyor.
xr650 ve crf450 arazi makinası
drz400 le yolda xt660 kadar rahat olamazsın.
ama drz 400 le arazide xt660 dan daha rahat olursun
Mr. Green

işte durum bu ben hem yol hem arazi (toprak yol patika ) yapacam diyosan
special le işin olmaz sakın bulaşma yanılırsın.
Başa dön
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Cmt Arl 11, 2010 11:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sekoucdal, Eline sağlık kardeşim... Wink

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
ctolga21
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Arl 12, 2010 12:13 am    Mesaj konusu: Re: Hayalimi satıp... Alıntıyla Cevap Ver

[quote="MFY85"]
istedigim motorda aradigim ozellikler tamamiyle hircin cross karakteri
güçlü hazır ve uzun ömürlu cok yol yapacağım ama yüksekte olmak gücü hissetmek istiyorum sanirim daha açık olamam..

bütçem 15bin motorumu ve gerekli tüm ekipmanlarim için..
aklimdaki motorlar

*honda crf450x
(tamamiyle yaris uretilmis diyorlar bende oyle biliyorum ancak saatlik calismasi fln benim gundelik kullanmama engel mi? kafam esip biryere gidemezmiyim? hergun duzgun bakarak kullanamazmiyim? motor kirar şunu yapar bunu yapar bu yaris icin diyorlar okde ben araziye cikmicam yarismicam sonucta daha uzun ömürlü olmaz mi düzgün kullanımda?

cevap: crf gercektende pistler için üretilmiş bi model. eğerki günlük yaşantınızda da kullanıcaksanız ki elim ayağım olucak diosunuz bu motor sizi yorabilir.

*suzuki drz400sm
(hantal gibi geldi kullanmadim ama 37hp ve sesi ciliz geldi sahip olanlar bilgi verirlerse sevinirim sanki beni tatmin edemicekmis gibi dusunuyorum güç olarak)

cevap: kesinlikle hantal deil Smile hemde kesinlikle. çok hafif olmasına karşın beygiri az olmasına karşın harika bi torku var ara hızlanmaları müthiş. 1 2 ve 3üncü viteslerde her türlü kafa kaldırabilecek şehrin en hırcın çocuklarından biri ( abartıyorum sanıırm ama gercekten öle ) eğer hızlı yaşıcaksanız gerek araziye gerekse asfaltta son sürat ile işim olmaz ama atik olsun diyorsanız iş gürür bi alet. tek eksi tarafı (bana göre) supermoto lastikleri nin fiyatlarının yüksek olması. eğer yeni değişmiş bisecenek bulursanız ( lastğin üretim yılına mutlaka dikkat edin) kacırılmıcak bi motor olur heleki akro eksoz varsa tadından yenmez.

*honda xr650r
( üretimi kalkmiş galiba yedek parca sorunu yasarsin deniliyor nekadar dogru nedir yani bu uretimden kalkma muhabbeti?alirsam elimde mi yatiricam onu?tr de parcasi yokmuş fln filan ? )

cevap: XT600 E yamaha yı bu modele alternatif oalrak sunabilirim. ve sizi daha mutlu eder gibime geliyor. parca sıkıntısı cekmezsiniz.

*yamaha xt660x
( tipini cok da sevmiyorum yani ama güzel motor arkadaşimda var ama ne bilim yani.. bi mesafe var sanki benimle onun arasinda pek kanim kaynamiyor gorunce)

cevap : güzellik göreceli bi kavram. yakın bi arkadaşım çok yaktığı nı sölemekte. severen içinize sinerek binmeyecekseniz hiç bi anlamı olmaz bence o alışverisin.

ayrıca enduro olan hemen hemen bütün modelleri supermoto ya ufak ayarlarla cevirebiliyorsunuz. (şahsen ben97 model bi XT600E yi super motoya çevirme aşamasındayım. )

baktığınız cross modeller uzun soluklu sürüşlerde özellikle asfalt üzerinde sizi yorucak diye tahmin ediyorum. enduro modellere bakmanız da fayda var. kaba saba ama sağlam bi makine mesela XT660Z tenere olabilir.

kisacası hirçin görünümlü ama içi bi okadar olan uzun ömürlü kaba saba gündelikte surekli elim ayağim olacak bir motor ariyorum(cross-sm)
durum bu sevgili ve saygi deger üyeler
son 1 aydir surekli aklimda artik iş benden çiktı fikirlerim duygularim bir yana gerçek bilgilere ihtiyacim var çevremde de var böyle insanlar ama herkes extreeme farkli konuşuyor..yardımlarınızı bekliyorum...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sonraki
1. sayfa (Toplam 8 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar