Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Hararet sorunu ?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Hararet sorunu ?
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
motorcuk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 08, 2010 11:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yağa su karışır .Yağ kapağını aç içindeki yağ beyaza yakın köpüklü ise kapak contasını değiştirmen gerekir motoru o şekilde kesinlikle çalıştırma...

m
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Skype Adresi
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Ksm 08, 2010 12:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu hararet sorunubenimde başıma gelmişti.kış kıyamette yağmurda karda gidiyorken hararet yapıyordu motor,fan bi başladımı susmak bilmiyordu.sonunda tankı söküp radyatörün içine baktım bembeyazzz köpük olmuştu suyu, garaja çektim motoru,sol tarafta devirdaim pulesinin olduğu kapağı söktüm puıle mule kalmamış bir çubuk mili kalmış,o milde aşına aşına kibrit çöpü gibi olmuştu.BMW ÖZGÖRKEYDEN yeni bir devir daim seti getirttim contaları sekmanları ne varsa artık, suyu boşalttım, radyatörü söküp içini iki gün sıcak sularla deterjanlarla arındırcam diye göbeğim çatladı ama en sonunda içinden geçen suyu içilebilir nitelikte diğer ucundan çıkarmayı başardım Smile
parçaları muntazaman taktım yerine, saf antifiriz doldurdum, bastım marşa 2 yıldır sıfır hararet ve sağlıklı çalışan bir fan soğutma sistemine sahibim. toplam masrafım , sıvı conta ve BMW den gelen parçalarla 82 TL tutmuştu...parça elime geçtikten sonra 1buçuk saatte motoru çalışır hale getirdim.FACE'inde yardımlarını hatırlatırım Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
posedon35
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ksm 08, 2010 5:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

motorcuk demiş ki:
Yağa su karışır .Yağ kapağını aç içindeki yağ beyaza yakın köpüklü ise kapak contasını değiştirmen gerekir motoru o şekilde kesinlikle çalıştırma...

Tamamen katılıyorum.. Allah korusun makinayı kitletirsin. Mutlaka yağını kontrol et.....
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Apn
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 10, 2010 11:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu gün tekrar kontrol ettim malesef yağa su karışmış durumda.
Ya devirdaim pompası yada Silindir kapak contası? Silindir kapağını açmaya cesaret edemem ama devirdaim pompasını belki halledebilirim.
Devir daim pompasından ise bunun tamiri nasıl olur?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş Ksm 11, 2010 11:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bence pompanın sızdırmazlık (yağı suya -- suyu yağa ) elemanları tükenmiştir. eğer motorunuzun soğutma suyu haznesine su koyduysanız (çeşme suyu yada diğer sulardan herhangi bir çeşidini) suyun sertliği bu elemanları aşındırıyor.ve görevlerini bir süre sonra yapamaz hale geliyorlar. silindir kapak contasında yağ sızıntısı görmüyorsanız öncelikle devirdaim sızdırmazlık elemanlarına yönelin.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar