Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Konjüktör (regülator) arızası

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Konjüktör (regülator) arızası
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Eyl 20, 2010 12:19 pm    Mesaj konusu: Konjüktör (regülator) arızası Alıntıyla Cevap Ver

Geçen hafta salı günü Gümüldür'den İzmir'e dönerken Menderes hudutlarında motorda bir dalgalanma oldu, Bazen benzin biterken eğer deparlıysa motor ilk o teklemeyi hissedersiniz ya, öyle bir durum oldu. Önümdeki güzergahta ilk istasyonun P.O. olduğundan ve yakında olduğundan kendimi iyi hissettim. Ve ikinci teklemeyi beklemeden musluğu rezerve aldım. benzinlikten benzin aldım bastım marşa üçyoldan Betonyala girmeme 100-150 metre kala aynı tekleme yada dalgalanmayı birdaha yaptı motorum. 10-15 metre içinde sanki egzost yerinden çıkmış gibi garip sesler eşliğinde ve ayrıca sanki çift silindirli motormuş gibi, silindirin biri tekliyormuş gibi patlamalar yaparak sustu. Tankın kapağını açtım,acaba adamlar benzini koymadılarmı diye düşündüm salladım baktım benzin dolu. marşa bidaha bastım, tık yok, filiberimde çok iyi durumda olmadığından kısa bir iki dahabastım baktım almıyor, jikleyi çektim, bastım sıcak motor olmasına rağmen jiklede motor çalıştı ama patlamalar ve tekleme devam ediyordu. bir iki çalıştı artık jikledede almamaya başladı. " Hah" dedim, göçtü motor. ilk aklıma gelen bujiler oldu, uzun soluklu kullandığımdan herhaşde bujilerden biri çatladı kaçırıyor ve motorun düzensiz çalışmasına sebep oluyor , hiç uğraşmıyım evde yakın iterek yokuştan salark giderim dedim eve ve çalıştırmadan götürdüm. Sabah ilk işim bujileri sökmek oldu, pırıl pırıldılar, ki en az 20bin kilometre yol yapmışlardır. tepelerinde bir tek kurum izi, kararma yoktu. Bujileri böyle görünce aslında çok üzüldüm, çünkü problem belliki daha büyük. Hemen aklıma FAce geldi, bu tür arızaların konjüktörden olabileceğini anlatttığı blog aklıma geldi, açtım koltuğu birde ne göreyim. kablolar çatır çatır yanmış simsiyah olup yarılmış ve yapışmışlar. resimlerini görüyorsunuz. söktüm malzemeyi Motor malzemecilerini dolaştım ve izmirin parça bakımından ne kadar sağır olduğunu gördüm. Bırakın parçayı elimdekinin ne olduğu hakkında fikri bile olmayan motorcularla karşılaştım şaşkınlık içinde kaldığımı ifaade edemeden geçemeyeceğim. Neyse parçayı farklı bir şekilde temin ettim. düzeneğini eskisine göre hazırlattım ve söktüğüm gibi aynen kurdum. ama motor ne yazık ki çalışmadı. Fikri olan arkadaşlarım varsa , görüş ve fikirlerini sunmalarını rica ederim.

http://img709.imageshack.us/img709/6638/fotoraf0425y.jpg (yanık kablolar)

http://img826.imageshack.us/img826/5043/fotoraf0426.jpg (yanık kablolar)

http://img543.imageshack.us/img543/8578/fotoraf0427.jpg (yeni konjuktör, makaronlanmış ekler)

http://img521.imageshack.us/img521/7285/fotoraf0428.jpg (yeni kablolar ve makaronlanmış ekleri)

http://img203.imageshack.us/img203/9450/fotoraf0429.jpg (eski v yeni konjuktör)

resimleri nasıl yapıştıracağımı bilemedim. linkerini tıklayıp durumu görebilirsiniz. eski ve yeni halinide inceleyebilirsiniz.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
mithril17
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Eyl 20, 2010 12:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kardeş senin motor ne marka kaç model bi belirtsen belki faydamız dokunur...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Eyl 20, 2010 1:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

BMW F650 Funduro 1998, yeterlidir sanırım.
Başa dön
Misafir
Misafir

MesajTarih: Pts Eyl 20, 2010 4:41 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kahramanlarda elektrıkçi YAVUZ USTA var ıyı ustadır kendısı.
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Eyl 22, 2010 10:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

dün bir servise girdim sorunu anlattım. bujilerin kıvılcım atıyormu dedi, tornavida ile test ettim şaseye kıvılcım attı dedim. bujileri sök onların kafaları ıslanmıştır,biraz kurusunlar,sonra kablosunu dışarda tak şaseye değdir bas bakalım marşa çalışacakmı dedi. gittim yaptım dediğini. bujiler gayet güzel kıvılcım atıyorlar. ancakkkkkk bir şey dikkatimi çekti. bujileri söktüğümde benzin kokusu hiç gelmedi. taktım yerine bujileri bastım marşa, çalışmıyorsa silindir odası benzin dolacak ve bujiler ıslanacak ayrıca buji deliğinden kesif bir benzin kokusu çıkacaktı ,doğrumudur acaba. bujiler kupkuru çıktı. buji takılı değilken marş yaptım, içeri çektiği benzini delikten dışarı ittirmesi gerekiyorduyada en azından kokusu gelecekti ama ne koku ne benzinin esamesi göründü. anladığım kadarı ile karbüratörden silindire benzin geçişi yok. benzin borusunu söktüm, depo zaten dolu, ağızdanda benzin çok düzgün akıyor, karbüratörün tahliyelerini açtım ikisinide damlaya damlaya çıktı içindeki benzin. sanırım karbüratörlerimde genel bir arıza var? benim yapabileceğim türden bir durum değil sanırım.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar