Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Enduro seçiminde yardım.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Enduro seçiminde yardım.
Sayfa Önceki  1, 2, 3

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Çrş Şub 09, 2011 11:58 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

omdero demiş ki:
özür dilerim yeni gördüm hemen giriyorum kusura bakmayın

Anlayışın için çok teşekkür ederim... Wink

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
sond
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Mar 08, 2011 12:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

çok uzun mesafeler olmasada, ikisinide denedim. vibrasyon açısından çok bir fark görmedim açıkcası. şu an BMW kullansamda, benim tercihim TA yönünde olurdu( honda bayisi yan komşumdurda Smile ) .
V- strom neden düşünmüyorsunuz. titreşim ikisindende azdır. yakıt olarakda bildiğim kadarıyla daha az yakar. Uzun yolda bence ikisindende daha avantajlıdır . yaklaşık 2 sene kullandım, pişman değilim Smile. Artçıyla kullanacaksanız mutlaka değerlendirin...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Mar 08, 2011 10:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aslında şu ,titreşim vibrasyon konularına takılmamak lazım, tabiki titremesi normal ,arabalardaki motor kulağı yokki bunlarda plastik kauçuk takozlar üstüne otursun, şaseye bağlandığı noktalardan. Demir (demir ayıp oldu, metal diyelim) bir iskelet üstüne oturtulmuş boştayken dakikada 1600 devir döndüren torklarına 4000d/d'lerde ulaşan ve anlık gaz açmalarda 7000d/dlere çok kolay ulaşabilen bir aletten bahsediyor ve kullanıyoruz. o titremese bile üstünde rüzgardan kullanıcı sallanır, zorlanır, titrer, kıpırdanır....

Benim F650 ilk aldığımda titremiyordu, yani ellerim karınclanmıyor, bacaklarım zangırdamıyordu, 100bin kilometre sonra zarıltıdan duramaz oldum üstünde, şaseye bağlayan ne kadar vida somun alyen başlı somun varsa sıktım hepsini, kesildi titremesi. demekki bu bağlantı noktaları 1mm oynasa titreşim başlıyor....

titresin, siz bakın düz gidişte yalpa yapmasın, kafasına göre dalmasın, virajda düz gitmeye çalışmasın, freni bastığınızda bükülüyor hissi vermesin.

hayırlısı olsun, her bir marka ürettiği motoru mühendislik harikası olarak üretmiştir, ve bugün dünya denilen mavi bilyada girmedikleri delik kalmamıştır. hepsi kendilerini ispat etmişlerdir bunca yıldır ürettikleri makinalarla ve bir yerden sonra ŞANS faktörü devreye girer. Şanslıysan sorun çıkarmaz, şansın yoksa tamirciden çıkmazsın Smile)

herkesin egzostu sıcak olsun, önümüz yaz yollar bizi bekler.kalın sağlıcakla
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar