Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Enduro seçiminde yardım.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Enduro seçiminde yardım.
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turgutyegin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cum Eyl 03, 2010 10:32 pm    Mesaj konusu: Enduro seçiminde yardım. Alıntıyla Cevap Ver

Selam arkadaşlar. Bir süredir eski yazılanları okuyup bilgi edinmeye çalışıyorum. Bu yolla kendi doğrumu bulmaya çalışıyorum fakat kafamı karıştıran bazı soruları tek başıma çözemediğim için sizlere de danışmak istedim.
İki model arasında gelgit yaşıyorum. Gönlümde yatan makina f 650gs. Ancak Çift silindirlisi 2008 ve sonrasında çıktığı için ikinci ellerin fiyatı da kendine göre bir seyir halinde.
650Ta ise çift silindirli fakat ABS, elcik ısıtma vs donanımları yok. Denge sorunu da dezavantaj f650gs'ye göre.
Şimdi kafamdaki bu tereddütleri açıkladıktan sonra alabileceğim makina f650gs olursa 2005-6 arası arası bir makine olabilir ancak tek silindir olması kullanım açısından çok vibrasyon yaratırmı
Yada 650Ta olursa fren ,kullanım konforu ve denge yönünden beni çok mu yorar.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
emrello
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Eyl 03, 2010 10:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ağırlıklı olarak şehir içinde kullanacaksan ve boyun 1,75'in altındaysa TA biraz yorucu olabilir. Düşük süratlerde manevrası zor bir motor, ağırlık merkezi de yüksek olduğu için eğimli yerlerde kolayca yatabiliyor. Ama biraz hızlanınca çok keyifli. Artçıyla kullanımı da oldukça rahat. Abartıldığı kadar benzin yakmıyor. 650 GS kullanmadım, karşılaştırma yapamayacağım ama tabii ki ABS çok önemli bir avantaj.
turgutyegin
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 05, 2010 4:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Boyum 1,78 cm. Ayaklarım yere basar diye düşünüyorum. Asıl sorduğum soru motorun teknolojisi ile ilgili. Şehir içi kullanımlarda 650ta beni biraz yoracak gibi geliyor yotumunuzdan. 650 gs kullanıcılarından da bir yorum gelirse sevinirim. Tek silindirde merek ettiğim konu vibrasyon.
Başa dön
e_ozbudak
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 05, 2010 4:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Honda CBF 150 den sonra F650 GS aldım (2000 model). Yaklaşık 1000 km yol yaptım. Ağırlık merkezi aşağıda olduğundan kontrolü çok rahat ve keyifli bir makine. Oldukça dengeli, titreşim dediğiniz şey ; herkesin eşik değeri farklıdır ancak 130 dan sonra titreme yaptığı doğrudur. 130 km nin altındaki hızlarda kesinlikle titreşim yok. Bugün OMM nin RC sürüşündeydim. İzmir li olanlar bilir Eski Foça-Yeni Foça arasını. Yol çok virajlıdır. Ağırlık merkezinin aşağıda oluşu ve dengeli makine olduğundan racing edasıyla virajlarda yatabiliyorum. Ben TA kullanmadım. Bu sebeple o makine hakkında yorum yapamam ancak BMW F 650 GS beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor. Bi daha değiştirmek durumunda olursam model yükseltirim sadece. Ancak yanılıyorsam TA cı lar düzeltsin , TA ların 6-7 lt/100 km yakıt tükettiklerini duymuştum. GS e göre çok fazla bi rakam bu. Eğer kafanıza takılan sadece titreşim ise hiç düşünmeden GS alın. Bi de benimki gibi kırmızısını bulursanız herkesin dönüp arkasını bi kaç defa size baktığını görürsünüz. Umarım cebinize ve zevkinize uygun motor bulursunuz.
Başa dön
ushuaia
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pzr Eyl 05, 2010 4:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

titreşim çok göreceli bir durum. imkanınız varsa ikisini de denemeden karar vermeyin.

yazılan teknik özellikleri kağıt üzerinde değerlendirmek kolay ama motorun size ne hissettireceği çok önemli. aldıktan kısa bir süre sonra memnun kalmayıp satmak sıkıntı verici olur Smile
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar