Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F650 GS Yakıt Sarfiyatı Hakkında

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F650 GS Yakıt Sarfiyatı Hakkında
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
e_ozbudak
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Tem 29, 2010 10:18 pm    Mesaj konusu: F650 GS Yakıt Sarfiyatı Hakkında Alıntıyla Cevap Ver

Merhabalar ; F650 GS imi yaklaşık 2 hafta önce aldım. 2000 model, 24000 km. de. Motoru alır almaz zincirini, ön arka fren balata, yağ, yağ filtresi, hava filtresi, buji sini değiştirdim (Manisa - Ege Motor - Rıdvan Usta) . Hangi motor alacağıma karar verme ve sonrası incelemelerimde F650 GS lerin ortalama 3,2-4 LT. yaktığını okudum. Ancak doğru netice alabilmek için depo full ledikten sonra her 100 km de yine full leyerek ölçüm yaptım ve ölçümlerin ortalaması 4,8 lt / 100 km de. Bu değer yazılanlara göre fazla. Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
motorcuk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Tem 29, 2010 10:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

3.2 L/100km değeri biraz abartılı olmuş uzun yolda 90-110 km arası 3.4-3.5 L/100km yakar tecrübe ile sabittir tabiiki bakımları yapılmış filtre ve buji yeni yük de aşırı olmamak kaydı ile bu oran şehir içinde 4.5 L/100 km'ye çıkar benzin yakma durumu budur birde yakıtı doğru ölçmek için en uygun yöntem şöyledir depo ağzına kadar doldurulur km saati 0'lanır sonra sonuna kadar bitirilir yeniden benzin ağzına kadar doldurulur pombada yazan litre km saatine bölünür(450km yaptı ise 4.5e bölünür) tam ve net olarak yakma miktarı bulunur ne kadar çok ölçüm yapılırsa o kadar sağlıklı hesaplanır bu arada lastik basınçlarıda tam olmalıdır toprakta lastik havaları indirilir dah sonra asfalt'a çıkıldığında lastik hava basınçları tamamlanmalıdır..

m
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Skype Adresi
e_ozbudak
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Tem 29, 2010 11:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yapılan ölçümler 95-105 km arası ve yüksüzdür. Bu arada 80 kiloyum. Dediğinizde doğru ölçüm yoludur ancak benimki de doğru ölçümdür. Ben parasında değilim ancak forumlarda yazılan değerlerin üstünde ölçüm yapınca endişeye kapıldım, sorunlu bi parçası veya değişmesi gereken bi parçası olabilir diye. Ben motorumu tam randımanlı ve stabil kullanmaktan yanayım. Bu sebeple kontrolü veya değişmesi gerekebilecek parçası konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.
Başa dön
MesutKORKMAZ
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Tem 30, 2010 12:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Emre burada da karşılaştık Smile
Soruna gelince Melih abinin verdiği değerler benim motosikletimle de örtüşüyor. Şehir içi agresif kullanma ile 5Lt/100km tüketiyorum ortalama.

Balıkesir festivaline gelirken Ankara'dan çıkıp Bursa ve Edremit'te depoyu doldurdum. Toplamda yaptığım yol 670km harcamam 125TL idi. Bu da 5Lt / 100km yapıyor. Tam gaz gelirken ki durum bu.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
cyclespirit
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Tem 30, 2010 11:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

benim çift bujili F650 GS şehir içinde (çok zorlamadan) yaklaşık 3.7-3.8 civarı yakıyor. 2000 model (tek buji) için biraz daha yüksek olması normaldir gibime geliyor.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar