Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW Rider Academy / Enduro Eğitimi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW Rider Academy / Enduro Eğitimi

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
babathorn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Tem 29, 2010 2:00 pm    Mesaj konusu: BMW Rider Academy / Enduro Eğitimi Alıntıyla Cevap Ver

Merhabalar,

Geçen sonbahar ehliyetimi ve temel sürüş eğitimimi (@ Villa Levent) almıştım. Birkaç hafta önce de F 650 GS ile motorize oldum.

Motorumun enduro olmasından sebep, eğitim şart sloganından da yola çıkarak, enduro eğitimi de alsam mı diye düşündüm. BMW'yi arayarak Enduro eğitimleri hakkında bilgi aldım. Öncelikle Güvenli Sürüş eğitimlerini almamı tavsiye ettiler. Toplamda dört adet Güv.Sür. ve dört adet de Enduro eğitimleri var. Eğitimlerinin niteliğini sorgulamıyorum, ancak nicelik konusunda biraz tereddüt ettim.

Bu eğitimlerin hepsini almaya kalkarsam, 8 gün ve 2600TL maliyeti oluyor. (Honda'nın da Güv.Sür. eğitimi hemen hemen aynı sürede ve tutarda aslında.) Ben de bu noktada, eğitim, ama nereye kadar diye sormak istedim :)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
ushuaia
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Tem 29, 2010 3:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Guvenli surus egitimlerini baska yerlerden de alabilirsiniz (omm, art, emok) ve daha ucuza mal olur. Enduro egitimi icin de bmw iyidir diye duyuyorum. Ama o da belli bir temel egitimin de otesinde biraz km yaptiktan sonra oneriliyor.
Başa dön
babathorn
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Tem 29, 2010 3:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkürler Ushuaia. İstanbul'da olduğum için, EMOK seçeneğini de değerlendirebilirim sanırım. Ancak en yakın eğitimleri Eylül'de gözüküyor.

Kayıtlar için (başka arkadaşlara da hazır bilgi olsun), ufak bir Google araştıması yapınca:
- OMM @İzmir http://www.ommriders.org
- ART @Bursa http://www.artmotoakademi.com
- EMOK @İstanbul http://www.emok.org
Başa dön
ushuaia
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Tem 29, 2010 4:02 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Rica ederim Smile
Telefondan yazdigim icin daha ayrintili yazamamistim.
Yaz dolayisiyla herkes tatilde sanirim benim gibi Smile o yuzden eylule kadar egitim olmamasi normaldir

Bu arada "motosiklet yol sanati" kitabini da oneririm. Egitim oncesi teorik icin faydalidir. Sanirim omm'nin sayfasinda nasil alinabilecegi yaziyordu.
Başa dön
Scotty
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Tem 29, 2010 7:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bence temel eğitimi aldıysan bir sonraki seviyeyi de al.. Bir müddet kullandıktan sonra ileri seviye eğitimleri almak faydalı olacaktır. Eğitimde öğrendiklerini uygulamadığın sürece yerleşmeyecektir ve ileri seviye eğitimden aklında kalanları daha önceki seviye eğitimlerde öğrendiklerin yerleşmeden yapmaya kalkarsan sıkıntı yaşayabilirsin.

Ev yapmak gibi düşün temeli attın birinci katın tuğlalarını tam olarak dizmeden ikinci kata başlarsan bina büyük ihtimalle yıkılacaktır. Yıkılmama ihtimali de var ama ya yıkılırsa?
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar