Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Sinyal hakkında

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Sinyal hakkında
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Tem 21, 2010 8:34 am    Mesaj konusu: Sinyal hakkında Alıntıyla Cevap Ver

BMW F650 1998 model motorumun geçenlerde vizesi geldi, randevulu sistemde götürdüm, 15:30da randevum geldiğinde numaratör benim numaramı bastı, "vay be" dedim.dakikler Smile , neyse araç motor olduğundan hiçbir yetkili teknik arkadaş almadı, binip arka tarafa getirmemi rica ettiler. iki yıl önce gittiğimden bu güne bayaa bir kaç alet getirmişler motor için, ovv bu sefer işimiz zor dedim. aynende öyle oldu. sağ sinyallerim vize sırasında yanık kaldı ve switchi kapatana kadar öyle beklediler, kapatıp bir daha açtım yanmadılar, motoru çalıştırıp bir daha açarmısınız dediler, motoru çalıştırdım açtım yandı söndü yandııı ve donup kaldı. gaz verirmisiniz dediler, gaz verdim söndü yanmadı. birgariplik olduğu aşikar ve şinanay dedim vize yatar. sol sinyalde bir gariplik yoktu, sağlıklı birşekilde çalışıyordu. ama sağ sinyal vizede kusur gösterip vizeyi almamı engellemişti. şimdi bu konuda neler yapılıyor, forumda araştırdım ama o kadar çok sayfa varki bulamıyacağıma inandım ve bir yol gösterirseniz diye başlık açayım dedim. yardımlarınıza sevinicem. ziraa 30gün içinde halledip ücretsiz vizemi tamamlamam gerekiyor.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Çrş Tem 21, 2010 8:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

turkizmir, Aslında sana artık yardım etmemek lazım Diyorum bilgine... Evil or Very Mad
Bana sanki hep yardıma ihtiyacın olduğunda siteye giriyorsun gibi geldi he??? Question Question

Hani Bandırmaya gelecektin filandı, falandı oldu.... Sad
Neyse ben genede yardım edim belki utanır yardıma ihtiyacın olmadığında da girersin... Wink

-şimdi gelelim yarıma:
Koltuğu çıkar, motorun sol tarafında dur ve dinle bakalım:
tan ortada sigortalar vardır, gördüğüne eminim; onun hemen sol tarafında (motorun kafasına doğru) sigortalarla neredeyse bitişik gibi küçük siyah bir kutu vardır! kibrit kutusundan da küçük; heh işte o sinyal filaşörü,oraya bir lastikle asılıdır o!çıkar... iki kablosu vardır onları da çıkar! 12V, 2 girişli herhangi bir motosiklet (çin'de olur) flaşörünü al tak kullan)
Muhtemelen 10 tl ye filan mal olur...

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
unsaloc
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Tem 21, 2010 11:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

__face__ demiş ki:

Koltuğu çıkar, motorun sol tarafında dur ve dinle bakalım:
tan ortada sigortalar vardır, gördüğüne eminim; onun hemen sol tarafında (motorun kafasına doğru) sigortalarla neredeyse bitişik gibi küçük siyah bir kutu vardır! kibrit kutusundan da küçük; heh işte o sinyal filaşörü,oraya bir lastikle asılıdır o!çıkar... iki kablosu vardır onları da çıkar! 12V, 2 girişli herhangi bir motosiklet (çin'de olur) flaşörünü al tak kullan)
Muhtemelen 10 tl ye filan mal olur...

Flaşörde bir problem olsa sol sinyalde problem çıkarmaz mıydı?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Tem 21, 2010 3:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Face aşkolsun dostum yaaa, bizim büro taşınıyor ve biraz görevlerim arttı eskisi gibi nete giremiyorum evimde zaten bilgisayar ıvır zıvır hiçbişi yok. önmüzdeki hafta hele hiç giremicem taşınıyoruz 02/08/2010da yeni büromuza geçiyoruz uzunn bi süre sistemlerimiz oturana kadar net uzak bir ihtimal sanırım.
forumu aslında ben sürekli takip ediyorum geçmiş yazılanları okuyorum anlamaya çalışıyorum. birde bir süre motoru satmayı düşündüm gs filan alayım dedim,ama çok bi fark yok sonuçta bu makinada gayet güzel görevini yerine getiriyor.
gelelim yardımına sorunu hallettim, bütün sinyal kablolarını dışarı çıkardım,kırık çatlak yırtık bişiler varmı diye , arka sinyal kabloları elle soketsiz bağlanmış,onlara soket yaptım çok ek vardı tek kabloya düşürdüm, ön kablo içinden kopmuş onu yeniledim. sinyal şıkır şıkır. roleyi dinledim ,zaten üzerinde toz bile yok tertemiz iyi korunan bir yerde duruyor anladığım kadarı ile daha uzunn yıllar görev yapcaktır eminim. yarın vizesini garant igeçer.
gelelim seyahate, motorun alt yapısında problemler var face. yastık rulmanları arka çatal arka amortisör ellensin sitiyor. gıy gıy bıy bıy gırç gırç sesleri eşliğinde yol alıyorum. BMWden parçaları sipariş edicem ama önce şu vizeyi çözmem gerekiyor. parçalar on günde geliyor, 3 günde yerine montesi yapılsa demekki 15gün sonra motor canavar gibi. bir 100bin kilometre daha beraberiz.
ilk uzun yol planımda inanmıcan şimdi ama kuzey rutu var. balıkesir bandırma,bilecik,mudurnu göynük beypazarı ankara anıtkabir ve eskişehir üstünden izmire dönüş. sonra çanakkale yapıcam sonra kapadokya ve adıyaman turu. sezon sonunda da motorsuz olarak bir yurtdışı planım var. Allah güç vere Smile)
sinyal konusunda yardımlarına çok çok teşekkür ederim. problemlerim ve bakım derdi bitsin söz yanınızdayım Smile
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Tem 21, 2010 4:03 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu arada flaşör temiz ve sorunsuz çıktı. bütün sistemi yıkan kablolarmış. Teşekkür ederim tekrar. Bir kez daha kablo bağlantılarında soket sisteminin önemini öğrenmiş olduk. Smile birde izmirin en iyi ustası yapmıştı bu bağlantıları, yıkıldım resmen açıp görünce içlerini.yazıklar olsun diyorum başkada bişi demiyorum. hani kötü ev sahibi , mülk sahibi yaparmış ya insanı. elektrik ustasıda olduk nihayet Smile))
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar