Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - transalp debriyaj balatası

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

transalp debriyaj balatası
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Nesim
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Arl 08, 2010 11:49 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Debriyaj telinizle balatanın ne alakası oluyor ki, kavrayabilmiş değilim, tel kopmadığı sürece işini gayet güzel yapar her zaman, kopunca zoraki değiştirirsiniz zaten. Bence parça satmak için uydurmuşlar bunu. Sadece gerginliğini kendi sürüş zevkinize göre ayarlarsınız olur biter, bunun için de ustaya ihtiyacınız yoktur hiçbir zaman. Debriyaj balatası değiştirmek için motor yağını boşaltmanız bile gerekmediğini Feyzhan hocamızın anlatımlarında da görebilirsiniz.
Ukalalık yaptığımı lütfen düşünmeyin, alın güzel bir alet takımı geçin motorunuzun başına, öle en küçük şeyde ustaya gitmemeniz gerektiğini zamanla görürsünüz zaten. Balatalar bitince zaten gacur gucur ses çıkarıyormuş, sizde öle bişi olduğunu zannetmiyorum.

Ben boş masraf yapmaktan kaçının derim biraz. Karar her zaman sizindir tabi.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Yoldas
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Arl 09, 2010 11:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nesim,
Uyarıların için teşekkürler. Benim debriyaj teli deforme olduğundan tam olarak bırakmıyordu. Debriyaj manetini bıraktığımda son noktaya kadar gitmiyordu. Seninde dediğin gibi elle ayar yaptım. Ama bu durumu farkedip müdehale edinceye kadar olan olmuş sanırım. Bu da balatanın tam olarak ayrılmasına engel oluyordu. Bu da balatanın sürterek aşınmasına sebep oldu diye düşünüyorum. Elbette açıp görmeden bir şey söylemekte farazi olur . Tabiki bende masraf yapmak istemem. Örn. en son yağ değişimini filtre ile birlikte arkadaşlarla yaptık. Sadece filtre ve yağ için para ödedim. Zamanla elimizin yettiği, kafamızın bastığı kadarı ile motorumuzla ilgili problemleri kendimiz çözmeye çalışacağız.
Başa dön
Nesim
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Arl 10, 2010 1:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yukardaki mesajlarınızı tam olarak okumamışım hocam, kusuruma bakmayın, yazdıklarınızı daha önce de yazmışsınız. Anlayışınız (terslemediğiniz) için teşekkür ederim, bu forumda başka forumlarda rastlamadığım gerçekten saygılı-anlayışlı insanlar görüyorum.

Ben bir kaç ucuz-adi alet takımını bir güzel pörtlettikten sonra paraya kıyıp güzel bir takım getirttim İngiltereden. O gün bugündür her şeyi sökebiliyorum. Size de aynısını tavsiye ederim hocam. Gerisini siz zaten biliyormuşsunuz, fazla ukalalığa gerek yok Smile

Saygılar
Başa dön
Yoldas
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Arl 10, 2010 12:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Nesim demiş ki:
Yukardaki mesajlarınızı tam olarak okumamışım hocam, kusuruma bakmayın, yazdıklarınızı daha önce de yazmışsınız. Anlayışınız (terslemediğiniz) için teşekkür ederim, bu forumda başka forumlarda rastlamadığım gerçekten saygılı-anlayışlı insanlar görüyorum.

Ben bir kaç ucuz-adi alet takımını bir güzel pörtlettikten sonra paraya kıyıp güzel bir takım getirttim İngiltereden. O gün bugündür her şeyi sökebiliyorum. Size de aynısını tavsiye ederim hocam. Gerisini siz zaten biliyormuşsunuz, fazla ukalalığa gerek yok Smile

Saygılar

Önemli olan kırgınlık yaşanabilecek türden yanlış anlaşılmalar olmasın. Diğer türlü bir şekilde anlaşabileceğimiz düşüncesindeyim. Wink
Başa dön
omdero
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Şub 10, 2011 1:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Servisin direk olarak bu kadar masraf çıkarması işi garanitye almak mıdır?

Yoksa fırsatçılık mıdır? Kan emici olmaları nedendir?
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
4. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar