Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Devirdaim keçesi mi? f650 GS '00

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Devirdaim keçesi mi? f650 GS '00
Sayfa Önceki  1, 2, 3

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cum Hzr 18, 2010 8:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Burdizo inanmıcan ama bana bazen diyorlar sat şu f motoru git bi tane gs al. ama benim motorun teknik yapısı mekanik düzenekler üzerine basit bir forma oturtulmuş. gsler elektronik donanım elbetteki çok daha keyiflidir kullanımı ama bir elektronik parçanın arızasında motor çakılıp kalıyor. ön teker üzerinde hareket sensörü arıza yapan gs'i olan bir arkadaşımın motorunu 3-4 saat çalıştırmak için uğraştığımızı hala hatırlarım. yokuş aşağı saldık motoru 300 metre boyunca gıv gıv gıv almazmı marşı,işte elektroniğin bu derdi var. ama yinede elektronik tahmin ediyorum ki performans kullanım ve ekonomisi olarak mekanik sistemlerden çok daha avantajlıdır. ama Türkiye yollarında ha diyince bulunmadığından yinede mekanik demeden edemiyorum Smile , sana kolay gelsin temizleme ve bakım işinde...askeriye yi unutmamak lazım. şoför olarak yapanlar bilir GESTAY+B Smile)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
burdizo
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 18, 2010 9:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben de diyorum ki: Şu motoru sıfır olarak ben almış olsam 10 yıl anahtar vurmadan gözüm gibi bakardım.BMW yi çalışacamayacak kadar eskiten adama yuh demeli sadece..

Arkadaşım herkes endurocu olamaz endurocu gerekirse motorunu kendisi tamir edecek dağ tepe yağmur çamur demiycek vuracak motoru yola amaaaaa zamanı gelince yağ kir pas da demiycek bakımını kendisi yapacak.

Ben motoru aldığımda sadece arka balata değişmesi ile kurtarılacak diski değişmek zorunda kaldım. Balata o kadar bitmiş ki metal diski yiyordu.Zincir 116 bakla çıktı ben de 112 bakla orjinali.. hemen onu da değiştim.. motorun çöekişi bile değişti..

BMW f650 gs kolay kolay eskitebilecek bir motor değil. sök tak sök tak defalarca sök tak yalama yapmaz vidalar..Sadece doğru anahtarı kullan.
Biraz sert çalışıyor. Abi dizel mi motor diyorlar ben de bozmuyorum dizel daha az yakıyor diyorum Laughing

Ah bir sıfır iken alabilsem..çok para bee..
Başa dön
burdizo
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 18, 2010 9:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben de diyorum ki: Şu motoru sıfır olarak ben almış olsam 10 yıl anahtar vurmadan gözüm gibi bakardım.BMW yi çalışacamayacak kadar eskiten adama yuh demeli sadece..

Arkadaşım herkes endurocu olamaz endurocu gerekirse motorunu kendisi tamir edecek dağ tepe yağmur çamur demiycek vuracak motoru yola amaaaaa zamanı gelince yağ kir pas da demiycek bakımını kendisi yapacak.

Ben motoru aldığımda sadece arka balata değişmesi ile kurtarılacak diski değişmek zorunda kaldım. Balata o kadar bitmiş ki metal diski yiyordu.Zincir 116 bakla çıktı ben de 112 bakla orjinali.. hemen onu da değiştim.. motorun çöekişi bile değişti..

BMW f650 gs kolay kolay eskitebilecek bir motor değil. sök tak sök tak defalarca sök tak yalama yapmaz vidalar..Sadece doğru anahtarı kullan.
Biraz sert çalışıyor. Abi dizel mi motor diyorlar ben de bozmuyorum dizel daha az yakıyor diyorum Laughing

Ah bir sıfır iken alabilsem..çok para bee..
Başa dön
burdizo
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum Hzr 18, 2010 11:27 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

O2 sensörünü söküp temizledim. farkı henüz hissedecek kadar gezmedim bunu da paylaşırım.

sensörü sökerken elime almışken motor muhafazasını- alt alemünyum dahil söküp bi güzel temizledim taktım yerine pırıl pırıl oldu SARI GAGA seyretmesi yeter.........
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar