Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - motor indirme ne kadar tutar?

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

motor indirme ne kadar tutar?

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
frustrated
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 24, 2010 3:08 pm    Mesaj konusu: motor indirme ne kadar tutar? Alıntıyla Cevap Ver

herkese selam,

motorum bir süredir havakutusu & filtresi kısmından yağ akıtıyordu..f650.com daki uzun araştırmalar sonucu sorunun motorun içindeki 2 contanın (resimdeki 15 ve 17 numara) artık görevini yapamaması sonucu olduğunu tahmin ediyorum..

lakin bu conta resimde görüldüğü gibi motorun zor ulaşılan bir yerinde olduğundan değişmesi uzun bir iş gibi gözüküyor..acaba böyle bir operasyon için ustalar ne kadar bir ücret talep ederler fikri olan var mı?
motor f650 funduro..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts May 24, 2010 3:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

geçmiş olsun frustrated.
Bulunduğun şehri bilemiyorum, ancak izmirde olsaydın bu konuda sana burak21'i tavsiye ederdim. asıl iş bu bloğu dağıtıp toplamaktan ziyade açılırken karşına çıkacak ek masraflardır. sistem üzerinde dikkat ettiysen bir dolu rulman,keçe, hatta bunlar açılınca yağ masrafı, yağ depğişince filtreyide değiştir yap et derken son şekli herhalde 350-450 arasına ulaşır. birde bu sızdırmazlık keçelerini buldun mu? kaça buldun? BMW'yede sor mutlaka. muadillleri orjinalinin 5-15 lira arasına piyasad dolanıyor ama orjinali atıyorum 100bin gidiyorsa yan sanayiler 60binde cırt ediyor. ucuz alacak kadar zengin olmamak lazım heleki can alıcı parçalarda orjinalden şaşmamak lazım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
frustrated
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts May 24, 2010 4:14 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

turkizmir öncelikle cevabın için teşekkürler..ben ankaradayım..ankara da borusan yetkili servisini de sormayı düşünüyorum onlar sanırım işlemi gerçekleştirmeden önce ne kadar tutacağını söylüyorlar onayınıza göre işleminizi gerçekleştiriyorlar..borusandan başka ankarada hangi ustalar var bilmiyorum gerçi..bir aydın usta isminde bir usta önerilmişti ama kendisi hakkında bir şey bilmiyorum pek..ankarada bu işi yapabilecek usta tavsiye eden olursa da sevinirim..
Başa dön
frustrated
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal May 25, 2010 8:50 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ankara şaşmazda aydın ustayı tavsiye ettiler..bu hafta götüreceğim gelişmeleri yazarım..
Başa dön
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş May 27, 2010 11:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hadi bakalım hayırlısı.kolay gelsin.ben benim motora baktım hemen bahsettiğin durum henüz bende cereyan etmemiş.ama blok buji tarafından üst kapak contasının dışa yakın kısmından terlemeler başlamış,bu yazı çıkarırsa kışa kapağı söktürüp contasını yenilemek farz sanırım.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar