Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - melih usta güvenilirmi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

melih usta güvenilirmi
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
turkizmir
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Prş May 27, 2010 12:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

silkelemeleri nasıl çeşitlendiricez...
bu kış benzin tankı tahliye deliği tıkandığından kapak haznesinde su birikmesinden dolayı pek çok defa tanka su kaçırdım. motor ani hızlanmalarda ateşleme kesmesi gibi dalgalanmalar yapıyordu. buraya bunu yazmadan önce banada sökecez edicez bujileri değiştircez onu yapıcaz bunu yapıcaz dediler ama ben hiç kimseye elletmeden bu aniden olan değişikliği FACE sayesinde kendi başıma çözdüm. tabii önce tahliye deliğini açmayı başararak. sonra karbüratörlerin altında su tahliye vanaları var onların yerini keşfettim ve karbüratördeki suyu boşaltmayı başardıktan sonra musluğu söküp tankın içinde ne varsa boşalttım. tankın biçiminden dolayı içini tamamen boşaltmak cidden çok meşakkaetli bir işmiş ama kupkuru olana kadar da ikigün bekledim. sorun silkeleme,atlama yapmaydı bitti.
kafa sallama titreşim vibrasyon derdi varı. ön lastikte patlak. tamir ettirdik havasını bastık bitti.
inşallah senin silkmeler karbüratörde su birikmesinden dolayı değildir. birde karbüratör oringleri getirtmiştim ben BMWden, onlar zamanla kuruyor küçülüp benzin hava karışımında sorun yaratıyormuş ama bunda silkmeden ziyade çalışma zorluğu çıkar diye düşünüyorum.
f650 çok basit bir düzeneğe sahip inanılmaz sorunsuz ve sorunu kolay tespit edilen bir makina. Bu sebeplerden dolayı hiç değiştirmey idüşünmüyorum. bazen herşeyin üstesinden inanın ustalar gelemiyorlar. basit bir tornavida hareketi ile "bu muydu yaaa?" diyebiliyorsunuz.
Silkelemeyi hangi durumlarda kaçıncı devirlerde ataktamı rolantide sersem çalışarak mı yapıyor. bir açıklarsan belki FACE yada buradan tecrübelerimizle yadımcı olabiliriz.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Misafir
Misafir

MesajTarih: Prş May 27, 2010 5:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaslar bi ek yapmam gerekiyor buraya. (yukarıya da ekledim)melih usta motordan anlamayan motorcuyu sever, biraz anlar da sorgulamaya/anlamaya/ögrenmeye (her ne derseniz adına) kalkarsanız tadı kaçar. sizin de agzınızın tadını kaçırabilir. bu da basıma geldi çünkü ordan biliyorum.
Başa dön
mrafiori
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş May 27, 2010 9:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar benim motorda ciddi derecede silkeleme var ben mekanikten anlarım elim anahtar tutar face le devamlı telde görüşüyoruz ama melih usta yapamadı motoru ya senkron ayarını tutturamadı haftaya sibap ayarlarına bakıcak bakalım ne oluyo ben olmadı silkeleme var diyorum o da yok diyo ilk ona gittim zaman tek silindirli makine tekleme yapmaz demişdi şimdide bu makineler tekleme yapar diyo ha di buyrun ben olmadı diyorum o bana dikleniyo bakalım haftaya neler olucak ve silkeleme 1. vitesde dahi yapıyo bu hafta sonu bursada olucam allah nasip ederse umarım sizlerde orda olursunuz kullanırsınız bana hak verirsiniz arkadaşlar ilginiz için tekrar tşkr ederim Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Misafir
Misafir

MesajTarih: Prş May 27, 2010 9:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

anlasılan melih usta anlamamış, o kadar da referans verdik.
bursa'da baska f 650 ler de kullanırsın onlarda seninkini kullanır bakarsınız emin olursunuz
Başa dön
mrafiori
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş May 27, 2010 9:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

inş bakalım face orda olucak bi aksilik olmazsa sağ olsun çok yardımcı oldu bu konuda geldim zmn bu sirkelemeyi çözemezsek anında satıcam motoru hatta şimdiden motorlara bakıyorum hayırlısı neyse o olur inşlhh
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar