Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - kle 500 motoru

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

kle 500 motoru
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
qwertyu
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr May 16, 2010 8:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Eğer düzgün kullanılır bakımları zamanında yapılırsa yaklaşık kaç km ye kadar sorun çıkarmaz. 100000 civarında yaparmı?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
tittytwister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts May 17, 2010 12:16 am    Mesaj konusu: Re: kle 500 motoru Alıntıyla Cevap Ver

qwertyu demiş ki:
Herkese merhaba.

Sizlerin bu konudaki görüşleri nedir? 45000km kle motoru için çok yüksek bir rakammı?

Ayrıca yaklaşık 1000 TL farka aynı model ama 7500km de bir motor daha var. O farkı vermeye değermi ama baya bir zorlayacak beni fiyat farkı.

Motorun ömrünü bilemem ama diğer tercihinde 6 yaşında 7500km de bir motordan bahsetmişsin ben üşenmeden hesapladım ayda 100 km binmiş buda günde 3,5 km yapar.

Ne olduğu belli olmayan km yerine geçmişi belli bir modeli tercih etmen daha isabetli olur bence.
trekkermeister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts May 17, 2010 7:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

KLE 500 teknik olarak motor devrinin biraz daha fazla olması nedeniyle emsalleri kadar olmasada onlara yakın bir ömrü olduğuna inanıyorum.2 yaz önce yaz tatiline giderken 96 model bir kle 500 ile bir süre yolculuk yaptım izmire kadar. 140 binde almış Almanya'dan.Almanya'dan İzmire yaz tatili için gelmiş ve geri dönecekmiş.Çok iyi durumda idi.Tabi nasıl bakım yapıldığı nasıl kullanıldığı motor ömürü konusunda faktörler.Ben çok iyi bir model olduğu kanısındayım.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal May 18, 2010 9:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

45.000 km.de KLE500 de değiştirebileceğin şeyler olabilir.Eğer ki önceki sahibi değiştirmemişse..........
1-Dişli seti ve zincir.....
2-Debriyaj balatası......
3-fren balataları.......
4-hava filtesinin ve bujilerin değişimi.....
5-jantların ve lastiklerin kontrolü.

Motor 45.000 km.yaşı itibari ile normai bir km.Bakımları düzgün yapılmış bir kle 500,en az 100 bin km.motor parça değişimi istemez.Sadece bu km.lerde tatlı bir
ekzantrik zincirinin şıkırtısı duyulur.O da çok sıkıntı yaratmaz.Motor açıldığında değiştirilir.
Kurye arkadaşların kullandığı tek silindirli 125-150cc lik makinalar bile 70-80bin
km.problem çıkarmıyorlar.KLE500 neden çıkarsın.
2004 model 7.500 km.deki makina biraz şaibeli bir km.ye sahip.Bende bu makineden uzak dururdum.Yatan makina değil giden makina makbuldür....

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
ihtiyar-535
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal May 18, 2010 5:56 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Selam ,sanırım bahsettiğin 7.500 km deki motor mavi-siyah-herhangi bir aksesuarı olmayan ve istanbul plakalı,Karaburun daki motor,eğer bakımlarını söylendiği gibi ,rahmetli Sabri ustanın oğulları yapıyorsa ,bence bir arayıp bilgial ve ondan sonra kararınıver derim naçizane,çünki makina sağlıklı ise ve bu makinaya onay verirlerse 45.00kmyerine tabiiki 7.500 km deki makinayı tercihedersin,ayrıca az evvel gördüm fiat 8.500 tl de3n 8.000tl ye düşmüüüüşş. Very Happy Şimdiden hayırlı,uğurlu ve bol keyifli geziler dilerim. Wink
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar