Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - kle 500 motoru

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

kle 500 motoru
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
qwertyu
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt May 15, 2010 10:05 am    Mesaj konusu: kle 500 motoru Alıntıyla Cevap Ver

Herkese merhaba.

Uzun aramalardan sonra KLE 500 almaya karar verdim. 2004 model 45000 km de bir makine buldum ve sahibi ilede anlaştım. Fakat motorcu bir abim o motorlar 50000 de piston değiştirir, sürekli uğraşırsın uzak dur dedi. Benimde tabiki acayip hevesim kırıldı.

Sizlerin bu konudaki görüşleri nedir? 45000km kle motoru için çok yüksek bir rakammı?

Ayrıca yaklaşık 1000 TL farka aynı model ama 7500km de bir motor daha var. O farkı vermeye değermi ama baya bir zorlayacak beni fiyat farkı.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
purpledcobra
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cmt May 15, 2010 10:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Öncelikle KLE 500 Kawasaki'nin en iyi motorlarından biridir. Daha doğrusu KLE 500'de kullandığı motor demek lazım çünkü aynı motoru KLE 500, ER 5 ve EN 500'de kullanıyor uzun zamandır. En basitinden bu 3 modelde uzun yıllardır kullanılması bile motorun güvenliği açısından sana referans olmalı...
50.000'de piston değiştirmek kesinlikle KLE 500'ün kronik problemi değildir. Tabbi bu motorun kullanımına göre değişiklik gösterebilir. Eğer içinde bu konu hakkında soru işaretleri varsa iyi bir ustaya görütürüp motoru baştan aşağı göster ve onunda fikrini al. Bence Senin motorcu abin KLE 500 hakkında çok ön yargılı
Bir örnek daha;
Yurtdışı KLE 500 fan sitelerine girip forumları okursan orada adamların 92-93 model KLE ile 200.000-300.000km yapıp bunu gururla yazdıklarını görürsün...
KLE 500 bence çok güzel bir makina ve kesinlikle pişman olmazsın( tabbi aldığın motor temizse)
Şimdiden Hayırlısı Olsun... Laughing
Pegaso 650
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
ibrahim35
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt May 15, 2010 11:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

purpledcobra, size tamamen katılıyorum hocam. 92 den beri bu makine kendini kanıtlamıştır.Bende de 99 er5 vardı 4 sene kullandım 20000km yol yaptım hiçbir sorun çıkarmadı. Önemli olan motorun bakımı.Zamanında bakımları yapıldıysa bu makinelerin sorun çıkartacağını hiç sanmıyorum. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.Geçen gün bir abimin 2004 modeli 30000km de para sıkışıklığından 7000liraya verdik. bence hiç düşünmeden alınabilecek makina
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
lordlothar
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt May 15, 2010 2:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

2 senedir 2004 model KLE500 kullanıyorum 12000 km yaptım. toplam 21000 de. Motorumun en sevdiğim özelliği sorunsuzluğu. Evet problem çıkartıyor ama motoru ile ilgili hiç bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar. Şehir içinde harika. Benim tek şikayetim uzun yolda çok konforlu olmamaıs ve çok rüzgar almak.

"Ben bir silah hayaliyim ama içimdeki kurşun gerçek"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
trekkermeister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt May 15, 2010 4:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

KLE 500 Kawasaki'nin yüz akı modellerinden biridir.Gönül rahatlığı ile alabilirsin.Bir çok arkadaşımda var ve çok memnunlar.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar