Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yamaha Türkiye hakkında açık şikayetimdir

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yamaha Türkiye hakkında açık şikayetimdir
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  

bunu okuduktan sonra Yamaha alır mısınız?
kesinlikle hayır
47%
 47%  [ 10 ]
bedava gibi olursa belki
33%
 33%  [ 7 ]
ben Yamaha'cıyım eziyete alışığım
19%
 19%  [ 4 ]
Toplam Oylar : 21

Yazar Mesaj
savaskayan
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Cum May 07, 2010 5:26 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

emrello demiş ki:
Benzer durumlar için bu dilekçenin bir kopyasından edinmek isterim aslında...

Devamlı dayak yiyen durumunda olmaktan sıkıldım ben de.

ihtiyacın olursa gönderirim dostum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
iceboyTR
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum May 07, 2010 5:42 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hakkınızı tabiki aramalı, şikayetinizi tabiki dile getirmelisiniz. Sonuç olarak müşteri memnuniyeti esastır. Ancak yaşadığınız şansızlığı herkez yaşayacak diye bir konu sözkonusuda olamaz.

Motosikletlerimiz alırken tabiki yedek parça stok durumu, yetkili teknik servisi kalitesi, yaygınlığı, bakım masrafları, parça masrafları vs bütün satış sonrası durumları gözönüne alarak seçimimizi yapmamız en doğrusu.

Ne varki Türkiye'de henüz bu sektör, bence birçok markada henüz profesyonel bir anlayış içerisinde bulunmuyor. Honda & BMW otomobil gruplarıda bulunduğundan yaygın bir servis ağı ve yedek parça temini sağlayabilir süphesiz ama müşteri memnuniyetine gelince bu markalarda bile birçok motosiklet sahibi şikayeti bulunmakta, birçok mağdur olduğunu ifade eden sürücü bulunmakta.

Onun için elimizden gelen baskıyı bütün markalara yapalım, ama bu şekilde kötülemeye gerek yok markayı. İşin başındakilere sitem etmeliyiz diye düşünüyorum.

Saygılar
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
suzeko
Suzuki Grubu
Suzuki Grubu

MesajTarih: Cum May 07, 2010 8:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sözüm dürüst kendini bilen esnafa, firma veya servise değil, fakat bayileri şöyle bir geziyorum ciddiyetten uzak kendini kaf dağının üzerinde gören, gerek kılık kıyafet gerekse müşteriye hitabet, tutum, davranış bakımından çoook çok kötü bir motosiklet sektörümüz var. Bunlar tamamen benim düşüncelerim. Adamın dükkanına gidiyorsun bazen senle muhattap bile olmak istemiyor. Sen müşterisin adamdan mal alacaksın adamda bir afra tafra yukarıdan bakma. Servise gidiyorsun sanki yörüngeye uydu oturtacak bir tavır vs... Yazık yahu. Benim paramla yapıyorsun bu artisliği.
MASTEROFTORK
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cmt May 08, 2010 9:38 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kanuna göre arkadaşımız haklı.Baştan aşağı okudum ve hakikaten kanun tüketici yanında yer alıyor.Sanırım uygulama ile ilgili bir sıkıntı var. Çünkü uygulamada,
İthalatçı firma veya üretici firmaya en az 7 bölgede servis istasyonu açmasını öngörüyor.
Bunun dışında servis istasyonlarına parça stoğu bulundurma zorunluluğu da
getiriyor.İşte asıl problem burada başlıyor.Servis istasyonları parça stoğuna girmek istemiyorlar.Onlara çok ağır bir mali yük getiriyor.
Yetkili servis olmak masraflı bir iş aslında ama organizasyon problemini çözemiyorlar bir türlü.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
trekkermeister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt May 08, 2010 12:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Haklısınız sayın vetmemo bizimde demek istediğimiz buydu zaten.Yetkili servis olmak istiyorsan bu maliyetin altına girip gereğini yerine getireceksin.Ama bunu genelde hiç biri yapmıyor.Suçta markanın oluyor asıl sorun bizim ticaret ahlakımızda.Hala şark kurnazlığı ile ticaret yapılıyor sonra sürücüler madur oluyor.Belki bu markaların distüribütörlerini daha sıkı kontrol edip parça konusunda belli bir kota uygulamasımı gerekir(tabi pratikte olabilirmi böyle şey bilmiyorum)neticede insanlar kızıp markaları haklı yada haksız kötülüyor.Acaba Türkiyedeki parça sorunundan haberleri varmı?
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
5. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar