Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Giyim-kuşam ve koruyucu ekipman.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Giyim-kuşam ve koruyucu ekipman.
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 24, 2010 12:11 pm    Mesaj konusu: Giyim-kuşam ve koruyucu ekipman. Alıntıyla Cevap Ver

Kullandığımız ürünler ve bizde bıraktığı olumlu olumsuz izlenimler için bir başlığımız olmadığını farkettim.
Kim koruma amaçlı ne kullanıyor ve ne kadar memnun. ? Öneriyor mu?

1. 2 yıldır kullanmakta olduğum Caberg Rhino Helmet ( çenesi açılır) ile başlayayım.
Large beden olmasına rağmen çenem hep ön kısma değiyor.Yüzü koyun kapaklansam sanki çenemi dağıtacağını hissediyorum .Full face'e geçmek istiyorum, ancak gözlük taktığım için sorun olacağını düşünüyorum.
Alt çenesi uzun modeller güzel.
Dün Pakistan malı olduğu söylenen LS2 nin (FSX?) 100 tl lik modelini denedim, çok şık ve rahat, ama güvenli mi bilmiyorum.
Aynı modelin 4 yıldız almış 260 TL lik olanı hiç rahat değildi ve gözlük takamadım.
Full face kullanmaktan yanayım artık, ama...sorular sorular..
2.dizlik olarak zandona kullanıyorum. Nopren mafsallı. Güven veriyor ama düşüp değerlendirmem olmadı.Dıştan bağlanan bu ürünlerde hep kaymma sorunu var.Feyizoğlundan almıştım. makul fiyatlı
3.Yazlık montum fransız İXON, 2006 dan bu yana kullanıyorum.
Yaz kış kullanıyorum aslında.( altına windstopper giyerek)
Sırt koruması işe yaramaz, başka koruma koydum, dirsekler ve omuzları da değiştirdim.
Sirkeci den almıştım. İçinde fermuar olmasına karşın üzerinde içlik yoktu , sanırım ayrı satılıyor.
Kumaşı çok güzel. havalandırmaları iyi. yazın Antalya'da terletmiyor.Yağmur da geçirmiyor.
Cepleri yetersiz ve kullanışsız konumda.
4.Kışlık Mont (belden kemerli uzun tip) Viyana'da Louis'den almıştım. Oldukca sıcak tutuyor, ancak az kullanabiliyorum.:Fermuarlı içlik var çıkarılabiliyor.
Korumaları fena değil.Ama sırt koruma gene yetersiz.Takviye koydum.
5.Eldivenler çok çeşitli, korumalı, yazlık kışlık.
Elcikden kaymaması, ele iyi oturması, kışın üşütmemesi aradığım özellikler.
Yazın da korumalı eldiven tercih ediyorum (uyduruk yazlıklardan ziyade)
En sevdiğim Detlev Louis'in cafe race marka siyah deri eldiveniydi. 3 yıl kullandım, artık eridi ve attım.
6.Bot olarak Yine louis den almış olduğum korumal ve sympatex ' li reflektörlü botum olsa da işe (hastane) geldiğim için kullanmıyorum. Çok da rahat değil ve terletiyor (sympatex olmasına rağmen)
yıllardır yaz kış motorda yeşil kundura'nın sattığı yarım botları kullanıyorum. Aşık kemiklerimi kapatıyor ve yanlarda yastıklar var. Burun ince , taban makul kalınlıkda, vites kullanmada sorun yaşatmıyor.Bir tane eskittim 5 yılda, bir tane daha kullanıyorum ve indirimde çok ucusza bir tane daha aldım ilerisi için. (camel active)
uzun yürüyüşlerde de (20km) asla yormayan bir bot bu.

7.Bandana, yüz rüzgar koruyucu ve balaklava lar (ipek ve coton olmak üzere) louis marka.Çok gerekli ve koruyucu.
8.Boyunluk: hiç kullanmadım.. öneriler doğrultusunda almayı düşünüyorum. gerekli olduğuna inanıyorum.

9. Pantolon : en sona bıraktım. Çok güzel , korumalı ve özel kumaşlı bir pantolonum var, astarlı, sökülebiliyor. Alçor Honda, Antalya 'dan almıştım.
İyi bir ürün, güven veriyor. Yan korumaları da ver ve beli oldukca yüksek.
dizlik içten dizi rahatsız ediyor, içe ayrı bir dizlik (voleybolcu dizliği) takmak gerekebiliyor.İşde mutlaka soyunmak gerektirdiğinden kullanışlı değil. uzun yola saklanıyor.(shark)
Bunun yerine yazın kadife ya da kot, kışın kalın deri pantolon kullanıyorum.(dizlikle)
10.Yağmurluk: gene detlev lois marka tulum yağmurluk var. çok sağlam..ama henüz hiç kullanmadım.Smile İnsan o an üşeniyor , planlayamıyor giyinmeyi.

Sanırım bu bilgileri paylaşırsak gereksiz şeyler almayız.Denenmiş ve İyi olan daha çok alıcı bulur.

Dostlukla.
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Çrş Mar 24, 2010 8:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

lacivert, Eyvallah.. Wink

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
zaferoz
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Mar 25, 2010 2:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Mont pantolon ve eldiven işin olmazsa olmazı bunlar olmadan motora binmeyelim. Dizlikler işe yarar ama kalçamızı korumazlar. Goratex kumaşların özelliği ısıya dayanıklılıkları bu yüzden biraz paraya kıymamız ileride başımıza gelebilecek olası kaza durumlarında geri dönüşümü olmayan doku kaybı gibi ağır yaralanmaları engellemeleri. Kask için zaten fazla söz söylemiyorum ödediğiniz para kafanıza verdiğiniz değer kadar. ( en pahallısı olsun diye bir iddiada bulunmuyorum ancak 50-100 tl liklere de güvenmiyorum yere düşse kırılan cinsten Very Happy )
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Mar 25, 2010 3:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bende NİC mont kullanıyorum, kışlık uzun olan modeli. Benim başıma gelen ve birkaç kullanıcıda daha rastladığım. NİC montların fermuarları çok kısa sürede elinizde kalıyor. Benim şu an sadece önünü açıp kapamaya yarayan fermuarı çalışır durumda, diğer çep ve havalandırma için kullandıklarım mefta... Rolling Eyes

Pantolon olarak yine NİC kullanıyorum, pantolonla ilgili şikayetim ise dizlik korumaların içe dönük şekilde durması, dışa doğru durması gerekir bence... Question

Kask olarak Airoh S4 kullanıyorum ve gayet memnunum, ama motorunuzun rüzgar koruması iyi değilse tavsiye etmem(benimki çok iyi Smile), çok ses yapıyor ve devamlı bir ıslık sesi çıkarıyor, artı üstteki gölgelik kısmı yüksek süratte kaskınız arkaya doğru atıyor yani kafanızı istediğiniz gibi tutamıyorsunuz... Very Happy
lacivert
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Mar 25, 2010 3:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

zaferoz demiş ki:
Mont pantolon ve eldiven işin olmazsa olmazı bunlar olmadan motora binmeyelim. Dizlikler işe yarar ama kalçamızı korumazlar. Goratex kumaşların özelliği ısıya dayanıklılıkları bu yüzden biraz paraya kıymamız ileride başımıza gelebilecek olası kaza durumlarında geri dönüşümü olmayan doku kaybı gibi ağır yaralanmaları engellemeleri. Kask için zaten fazla söz söylemiyorum ödediğiniz para kafanıza verdiğiniz değer kadar. ( en pahallısı olsun diye bir iddiada bulunmuyorum ancak 50-100 tl liklere de güvenmiyorum yere düşse kırılan cinsten Very Happy )

Çok teşekkürler zaferoz.
Ancak bir düzltme yapayım, goratex, sympatex nefes alan teri dışarı atan iç katman kumaşlardır. Dayanıklı olan ve koruyan dış katmanlar ise Kevlar, deri ve cordura kumaşlardır.
Bir yanlış bilgi kaalmasın akıllarda.

Dostlukla.
Çizebilirdim ben, Abidin olsam:
"Siyah TRANSALP'imde kıvrılarak giden uzun ince bir yolda resmederek beni . &
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sonraki
1. sayfa (Toplam 9 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar