Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Kadıköy çevresinde güvenilir bmw usta tavsiyesi lütfen!!

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Kadıköy çevresinde güvenilir bmw usta tavsiyesi lütfen!!
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Apn
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 10, 2010 1:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Birde kaçlık yağ ve ne kadar koymalıyım?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
urbanist
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Mar 11, 2010 8:58 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Apn, sevgili dostum yağ değişimi gayet basit hatta forumda fotolu anlatımı olması lazım. 10/40 yarı sentetik kullan. mobil 1 i tavsiye ederim. elin değmişken hava filtresini ve yağ filtresini de değiştir. inan bana çok basit yeterki o grenajları bir kere çıkar. hadi kolay gelsin.
Gurzan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 24, 2010 9:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Apn demiş ki:
Birde kaçlık yağ ve ne kadar koymalıyım?

Önümüz yaz.
15W-50 kullanabilirsin. (Gerçi ben yaz-kış Shell Advance SX 4T 15w-50 kullanıyorum.)
2,3-2,4 Lt. civarı yağ koyuyorsun (Seviyeyi yağ çubuğunu sıkmadan kontrol et.)
http://f650.azbuz.ekolay.net/readArticle.jsp?objectID=5000000007276300

Yağ filtreni mutlaka değiştir. >>> http://www.sahibinden.com/f650_f650gs_f650cs_yag_filtresi-50WQQaXQQ21808257WQQpXQQdisplayitem?keyword=f650

Hava filtresini Temizleyip takabilirsin. (Akünün sağında, dikine takılıp sökülür) >>> http://www.sahibinden.com/bmw_f650_93-98_performans_hava_filtresi-27WQQaXQQ14990390WQQpXQQdisplayitem?keyword=f650

Zincir gerginliğini kontrol edebilirsin. (alttan zincir boşluğu en fazla 1.5-2 cm kadar esnemelidir.)

Biraz zahmetlidir ama, gözün kesiyorsa bujileri değiştirebilirsin. >>> http://www.sahibinden.com/bmw_f650_gs_00-08_ngk_buji-61WQQaXQQ19338938WQQpXQQdisplayitem?

Soğutma suyu seviyesini radyatörden (biraz meşakkatlidir. elin bu işlere yatkın değilse hiç elleme) ve sağ yan grenajın altındaki hazneden kontrol edebilirsin.

Aküyü bızıklayabilirsin Smile >>> http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/57274-akunuz-hakkinda-kucuk-bir-tavsiye.html

Vb. işler...
Takıldığın yerde tüm arkadaşlar yardımına koşacaktır.
Kolay gelsin. Wink
Apn
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Mar 24, 2010 11:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bilgiler için çok teşekkürler...
Bende champion filtre almıştım sanırım iyi bir filtre ?

Üstünde castrol yağ var Motulu çok övdüler bulabilirsem onu denemeyi düşünüyorum Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Gurzan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Mar 25, 2010 12:45 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Apn demiş ki:
Bilgiler için çok teşekkürler...
Bende champion filtre almıştım sanırım iyi bir filtre ?

Üstünde castrol yağ var Motulu çok övdüler bulabilirsem onu denemeyi düşünüyorum Smile

Tabi ben dalgınlıkla, sizin motorunuz F650'ymiş gibi düşünerek yazmışım yukarıdakileri. Kusuruma bakmayın.

GS Bakımında;
Ön Sol grenajın altında yağ deposu ve tapası vardır. Grenajı sökünce görürsünüz. ilk oradan boşaltılacak yağ, sonra alt karterden kalanı alınacak. Grenajı söküp takarken azami dikkat edin. Tırnakları kırmayın.
Herşey yavaş yavaş, göre göre, bilinçli yapılmalı. (Sanki ameliyata giriyoruz anasını satayım Smile )

Yağ filtresi değiştirme işlemi aynı şekilde yapılıyor.

Hava filtresi ise sağ grenajın altındadır. Ulaşmak beladır. Zımbırtıları sökerken çok dikkatli olmalı, kutu içerisindeki oksijen sensörü ve kablolarına zarar verilmemelidir. Sökme sırasını unutmayınki, takarken de zorluk çıkarmasın. Wink

Ön grenajları sökünce ortaya çıkan radyatör haznesinde su olup olmadığı şakkadanak göründüğü için, eksilmişse bi zahmet onu da eklersiniz eliniz oralardaykene Smile

Champion uzun yıllardır otomotiv sektöründe var olan, kullanılan bir marka. İyi olmasa, bu kadar tercih edilmezdi sanırım.

Yağ mevzuunda herkes bir şeyler söylüyor. Duyan da zanneder ki, dünyanın bütün petrol mühendisleri Türkiyede Smile

Ve yemin ederim ki, pompadan çıkan benzinin kokusundan kalitesini anladığını iddia eden çok yakın bir arkadaşım bile var.
Sayesinde, piyasadaki en kral benzinleri satın alıyoruz beraber çıktığımız gezilerde. O kadar şanslıyım yani.

Uzunca nutuk çekenlerin pek çoğunun fazla bilgi sahibi olmadığını, ve bilinen markaların hiç birinin kötü ürün yapmayacağını, aracımızın vasıflarına uygun bir yağ seçip, motorumuzu da düzgün kullanırsak başımıza felaket gelme riskinin çok çok az olduğunu düşünüyorum.
Kolay ulaşılabilirlik, nispeten ucuz olması ve sürekli bulunabilirliği sebebiyle Shell Advance SX 15w-50 4T kullanıyorum. Şimdiye kadar motorlarımı çatlatıp patlatmadı, eksilme, köpürme, parlama-şarlama, akma-kokma yapmadı. Kimseye karşı rezil etmedi Wink

Tekrardan "kolay gelsin" diyerek mevzuyu bağlayalım. Smile
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
5. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar