Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - f650 gs

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

f650 gs
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Sal Oca 19, 2010 3:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yigido, Yiğit kardeşim aramıza hoş geldin... insanların bi takım problemleri oluyor, siteye giriyor, sorununu yazıyor ve kaybolup gidiyor.. sende taktir ederisin ki biz durumun böyle olmasını istemiyoruz.. bizler burada cidden büyük bir aile gibiyiz, beraber üzülür, beraber coşarız... Racon denilen şey aslında racon değil, bir mekana girip de selamın aleyküm dedikten sonra, tanışırsın ya hani merhaba ben ahmet, bende mehmet, hoşgeldin kardeşim; gibi.. olayın aslı bu.. Wink
ailesine öncelikle...

şimdi gelelim soruna:
F650GS alacaksan 2004 ve üzeri al muhakkak!
Neden?
2000 ila 2003 modellerinde çıkan GS ler tek buji ateşleme, 2004 ve üzeri olanlar ise iki buji ateşleme (twin spark) yakıtta çekişte ve makinenin ivmelenmesinde cidden fark yaratıyor; özellikle yakıtta! yanma düzgün olduğundan egzostdan yanmamış gaz atımı en aza indirgenmiş oluyor...

BMW makinelerinin KMleri kolay kolay sorun yaratmaz; yeterki zamanında yağı, filtresi değişmiş olsun...

yani özetlersem: 2004 - 2005 model gibi tabi km si 50.000km leri geçmese iyi olur (standart kullanımda 5 yılda flan yapılması olası KM ler bunlar, o yüzden) tabi bakımları iyi yapılmış, diskleri çok yıpranmamış, elcikleri ve peg leri aşırı aşınmamış olması aladır...

son olarak: 2004 - 2005 F650GS al 50.000 Km civarları olsun..
alır almaz yağ yağ filtresini değiştir veee "" binGitSin "" (büyük harflere dikkat Smile )

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
yigido
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Sal Oca 19, 2010 4:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sayın ModeratörümSmile

Öncelikle teşekkür ediyorum kıymetli bilgiler için...Benim amacım bi mrb deyip kaybolmak degil zira şu motoru bi alayım gerçekten, bu işi hava için degil gerçekten benimseyip seven degerli insanlarla tanışmak dost olmak...
ayrıca bu kadar güncel bi site beklemiyordum.helal olsun sizlere...

sitede arayanlar kısmına da bi ilan bırakayım ben o zamn;)

saygı-sevgi...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
erdal09
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Oca 19, 2010 4:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Önce hoşgeldin bende senin gibi uzun süre yatmış bir f650 gs aldım ilk işim sıvıların hepsini değiştirmek oldu fren hidroliği ve soğutma sıvısı dahil. Akü idare ederdi ama 2ay içinde bitti şarj da tutmadı onuda değiştirdim. 10 000 km dir sorunsuz biniyorum. Umarım benim başımdan gecenler sana yol gösterir
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
motorcuk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Oca 19, 2010 6:02 pm    Mesaj konusu: BMW Alıntıyla Cevap Ver

yigido demiş ki:
Şimdiye kadar ki ilginizden ve cevaplarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Bu siteye daha önce üye olsaymışım f650 yi çoktan almıştım sanırım... sevgili face; raconları bilmiyorum henüz ama kısaca bahsedeyim:nickname dogrudur adım yiğit,80 dogumluyum istanbulda yaşıyorum evliyim.2 yıldır da planını yaptıgım f650gs yi artık alayım diyorum ama bazı konularda da çömez oldugumdan kazıklanmak istemiyorum:) ilerleyen zamanlarda da fotograf koyarım(motorlu)

O zaman sizlere 2. soru model mi önemli km mi? örnekleyeyim 2003 model 15.000km mi daha iyidir yoksa 2006 model 45.000km deki mi?(tabiki alacagım motoru istinyeye bmw ye götürcem ) ama genede bu konudaki tecrübelerinizi de merak ediyorum..
teşekkürler saygılar

2003 tek bujidir 2006 çift buji...Uzun süre bineceksen düşük km li olanı almalısın kısa sürede değiştirmeyi düşünüyorsan yüksek model olanı almalısın..Yeni bir motor alırken şu sorulara cevap bulmalısın ne yapacağım, nekadar kullanacağım ,sonrası cevaplara göre şekillenmelidir kolay gelsin...

m
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Skype Adresi
marcos2609
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Oca 19, 2010 6:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aslında bu konu da çok tartışıldı forumda. ikisinin de nasıl kullanıldığını bilmediğimiz için ilk olarak iyi kullanıldığını varsayıyoruz.

benim tercihim 2006-45bin olur. hem madde yorgunluğunun daha az olması hem de çift bujili olması yüzünden tercihim bu yönde olurdu

aslında satıcı ile ufak bir muhabbet motora bakmadan fikir sahibi yapabilir. bakım belgeleri, geçirdiği değişiklikleri ayrıntılı anlatıyorsa rahatlıkla alınır.

tabiki motoru görmeden çalışmasını dinlemeden bunlar afaki oluyor...
saygılar
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar