Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - KLE 500 Son Hız!

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

KLE 500 Son Hız!
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Şub 16, 2010 10:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Pistolero demiş ki:
vetmemo demiş ki:
Ön amörtisör hava basıncını düşürüp öne de biraz ağırlık koyarsanız 220 km yi de görebilirsiniz.KLE 500 e km saati dar gelir darrrrrr. Very Happy

Bu söylediğiniz çok ilginç çünkü ben virajlarda sıkıntı yaşamamak için amortisör basıncını hep fazla tutarım sert olsun diye!

Özellikle uzun yola çıktığınız bir dönemde arka çanta ve arka koltuğa
koyduğunuz eşyalar,önde bariz bir şekilde kendini hissettiriyor.
Özellikle lastik hava basıncınız yüksek ve ön amörtisör hava basıncınız da yüksekse,gidonda bir yumuşama ve ilerleyen hızlarda (150 üstü titreme
özellikle dişli lastiklerde çok hissediliyor.)görülüyor.TKC80 de onun için hız sınırı 150 konmuştur.Eğer bir de turing camınız varsa daha da güzel havalanırsınız.
Gerçi bunun doğrulama testi de mevcut.
-Önce motorunuz boşken yokuş aşağı inerken bir üst viteste ellerinizi
bıraktığınızda motor dümdüz gider.
(Not:Bu testi motoruna hakim olanlar ve motorundan emin olanlar ancak deniyebilir.Yoksa yere yapışırsınız.Kompresyonsuz iniş yapacaksınız)
-Daha sonra motorun arkasına yük konur.Arka çanta ve mümkünse yan çantalar dolu bir şekilde.
Aynı sistem denendiğinde gidonun titrediği görülür.
Eğer ön lastik hava basıncı yükten dolayı maximum şişirilmiş ön amörtisörlerde sertleştirilmişse,işte o zaman 150 km nin üzerindeki hızlarda her an havalanmanız mümkündür.
Virajların sertliğine göre hızımızı oldukça düşürdüğümüz için buralarda yeterince bu durum hissedilmeyebilir.Ama otobanda kesinlikle risk artıyor.
Özellikle Mudanya-Bursa otobanında bunu bizzat test etmişimdir.
Virajlı gezi yollarında motorunuzun amörtisör ayarları ile oynamanıza gerek yok.

NOT:Bütün yukarıda yazdıklarım sadece KLE 500 ün maximum hızlanmasına yönelik yapılacak işlerdir.Ortalama kullanımda herkes kendi
ayarını kendi belirler.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Pistolero
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Şub 16, 2010 11:11 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili Vetmemo;
Deneyimlerini paylaştığın için teşekkür ederim, son bir soru daha DL 650 ile KLE 500 arasındaki performans bakımından farklar nelerdir?
Yani konfor bakımından farklılık olduğu çok açık ama KLE'nin hafifliği ile sıra silinidir oluşu, DL'nin ise kilosunun fazla ve V motor oluşu gidişte aynı performansa yakın seyrettiklerini öne sürer sen ne dersin bu konuda?
Teşekkürler...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
vetmemo
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Şub 16, 2010 12:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Pistolero demiş ki:
Sevgili Vetmemo;
Deneyimlerini paylaştığın için teşekkür ederim, son bir soru daha DL 650 ile KLE 500 arasındaki performans bakımından farklar nelerdir?
Yani konfor bakımından farklılık olduğu çok açık ama KLE'nin hafifliği ile sıra silinidir oluşu, DL'nin ise kilosunun fazla ve V motor oluşu gidişte aynı performansa yakın seyrettiklerini öne sürer sen ne dersin bu konuda?
Teşekkürler...

DL650 uzun yolda çok keyifli,Daha tourıng.Yük ve 2 kişilik yolculuk için daha avantajlı.Yol tutuşu ve viraj kabiliyeti harika.Güç olarak 67 hp.oldukça yeterli.Asfaltın bitipte stabilize yollara girişte yeterli ama daha
sert yollarda,ahh KLE500 üm şimdi olsaydı dediğim oluyor.
Yanlız DL650 nin aydınlatması müthiş.Bu yüzden onunla çok rahat gece yolculuğu yapabiliyorum.Deposunun 22 lt.oluşu da bir avantaj
Digital ekran,benzin göstergesi de bir avantaj.
KLE500 ün ataklığı bazen insanın başına dert açıyor,özellikle dar köy yollarında.Ellerin uyuşuyor,debriyaj manetini sıkmaktan.O zamanda keşke
tek silindirli birşey olsaydı şimdi,diyorsun. Very Happy
Kle500 ün şık,dar adete bir tay gibi endamını,ön amörtisörlerin bir impala edasında yaylanmasını,siyah-gri renklerde olan 2004 modellerini,Tkc80
desenli lastiklerini çok seviyorum.
Yani kısacası 2sinin de benim gönlümde ayrı yeri var.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
tt600inanc
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pzr Şub 28, 2010 1:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

1992 KLE 50 HP VERSİYON (MOR RENK) SON HIZ DENEMEDİM SERİ BİR ŞEKİLDE 180 YAPIYOR DAHA ÖNCE ER5 İM DE OLMUŞTU SANKİ BU MOTOR DAHA BİLE KUVVETLİ GİBİ GELDİ BANA...YOLDA GÖZÜMÜN İÇİNE BAKA BAKA GAZ AÇAN BİR TRANSALP OLDU.. KENDİ MOTORUMUN DAHA SERİ VE SÜRATLİ OLDUĞUNU GÖRDÜM.. (YARIŞ YAMPAYI SEVMEM AMA ÇOK KÖTÜ BAKTI)))
AYDIN BELEDİYESİNDE ÇALIŞAN BİR MÜHENDİSTEN ALMIŞTIM MOTORU.. KENDİSİ 200 GÖRDÜĞÜNÜ İDDA ETMİŞTİ 70 75 KİLO BİR ADAMCAĞIZDI SANIRIM DOĞRU SÖYLEMİŞ...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
erol62
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Mar 19, 2010 9:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

2005 model, 9500 devire yakın 170 km. hızı gördüm ancak bu hızlarda pek rahat edilmiyor, bende sadece makinanın sınırlarını bilmek için ilk kez gaz açtım. Normal kullanma hızım 80-110 aralığı bu hızlarda daha fazla keyif alıyorum
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Kawasaki Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
5. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar