Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW r1100 gs mi yoksa 1150 gs mi

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW r1100 gs mi yoksa 1150 gs mi
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
cossie
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2009 11:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

özelden msg attım
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Prş Ksm 19, 2009 11:55 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

cossie, eyvallah aldım sık kullanılanlara attım... üye de olacağım... Wink

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
cossie
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Ksm 20, 2009 1:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

__face__ demiş ki:
cossie, eyvallah aldım sık kullanılanlara attım... üye de olacağım... Wink

beni referans yazabilirsin
Başa dön
02murat
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Ksm 20, 2009 9:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar hepinize konuyla ilgilendiğiniz ve beni aydınlattığınız için çok teşekkür ederim . saygılar selamlar .
Biraz daha durumu düzeltip 1150 gs almaya bakacağım .
Hayırlısı olsun.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Aksu
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Ksm 20, 2009 9:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

1100 ile 1150 arasında pek fark yok sayılır ama 1150 ler daha modelli olduğundan tercih edilir.
Hakkı nın dediği gaz kelebek burçları çalışmadan dolayı aşınıyor ve inceliyor, gaz yemesini etkilediği için performans kaybına sebep oluyor. Elinle tuttuğun zaman aşınmış kelebek burcunu, amortisörü bozuk çamaşır makinası gibi salladığını ve uğultuyu hissedersin, bu da en az 60 binden sonra yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor.
Benim fiyat açısından ucuzuna kaçıpta sonunda bir dünya masaraf ederek, hakı mokunu geçer derler ya, zarar etmeni isemem, o açıdan anlatmaya çalıştığım 3 kuruş fazla ver ama temiz güzel bir makina almandır. Şansın yaver gider 12 lik makinayı 9 a bulursun o daha güzel olur. Ankara da arkadaş 4 TL lik motorunu 3 e verdi ama 13 TL lik motoru da 10.750 TL ye aldı, her iki şartta da alıcılar kazandı. Very Happy
1100 ve 1150 ler bence ölmez makinalar ve F650 alacağına bunlardan almanı cidden tavsiye ederim. İyi ve dürüst bir usta bulursan çok da memnun kalırsın motorundan. Yakıtı 5 lt. yi geçmiyor, taşıt pulu düşük rakam, parça sorunun olmaz ve her parça muadilini piyasada hesaplı olarak bulursun. Boyun da 175 cm. üzeri ise binmekte zorlanmazsın, asıl zorlandığımız yerler arazi şartlarında durmak icap etiğinde ayakların sağlam basacağı yer bulamamak, makina ağır 250 kğ.
Bende senin gibi biraz eksik para ile alıcı olarak piyasaya çıktım ama baktım ki sonunda çok uğraşacağım arkadaştan denkledim üzerini ve aldım bana göre temiz bir 1100 GS. bir yıl oldu kullanıyorum sıfır masraflı oldu ve çok memnunum, her yerini de öğrendim ve bakımını vs yapabilecek durumdayım diyebilirim. Önceki motorumun her bakımını kendim yapardım. Birde öyle 15 binde 25 binde diyenlere de inanma, piyasada 50 bin altı motor bulamazsın, üçkağıtçı çok km. yi düşüren. Beğendiğin motorun ruhsatını al servise git motor şase numaralarından bilgisayarda kayıtlarına baktır, muhakkak bir kez bile olsa giriş yapmıştır servise. Orada km. ve tarih yazar oradan da bir tahminde bulunabilirsin.
Şu da var, servisde kaydı olmayan bir motosiklete servis parça satışı yapmaz.
Hayırlısı olsun diyeyim, kolay gelsin.

Ben olsam alacağım 1100-50 nin neresine bakardım.
1- Lastiklere bakardım çifti 600 TL:
2- Kelebek burçlarına bakardım 200 TL.
3- ABS ve elcik ısıtmalar çalışıyormu bakardım, fren balataları bitik mi bakardım.
4- Şanzumana bakmak için motoru kullanırım, vites geçişlerinde sorun varmı yokmu bakarım. Baskı balatanın durumu için kavramayı kontrol ederim, kaçıran göçüren varmı diye.
5- Şaft dişlilerinde problem olup olmadığına bakarım, sürüşte gaz verir kesersen boşluk vs olduğunu ve uğultu varmı dinlerdim.
6- Amortisörleri kontrol ederdim yağ sızıntısı vs.
7- Ön tabla rotilini kontrol ederdim, ölmüş mü iş yapar mı,
8- Motoru sürerken bir ara tam gaz verir ve gaz çekişinde kesiklik var mı yokmu diye kontrol ederdim, bu kesiklik pompanın arızasını-enjektörlerin ayarlarını belli eder, tabii eksoz gazını da koklamak çiğ yakıt atması enjektörlerin sağlığını anlatır.
9- Elektrik sistemini kontrol etmek de muhtemel arızaları önceden görmektir.
10- Velhasıl yukarıda aklıma gelenler harici şarj dinamosu V kayışı kontrolü ile yağ ve yağ filitre, buji, hava filitresi enjektör ayarı, senkron ayarı için de ustaya 350 TL civarı (servise gidersen 1000 TL.) harcadıktan sonra içim rahat binerim.

En son Aksu tarafından Cum Ksm 20, 2009 9:37 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Sonraki
3. sayfa (Toplam 16 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar