Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yerli Üretim Kıyafet

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yerli Üretim Kıyafet
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
MesutKORKMAZ
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Ksm 01, 2009 8:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Olay güzel aslında ama sanırım yerli değil. Sitedeki ürünlerden birini inceledim. Saçma bir Türkçe ile anlatılmaya çalışılmış. Muhtemelen otomatik çeviri yapan bir program kullanılmış. Bir tüketici olarak ürün hakkında bilgi sahibi olmak istediğimde böyle bir açıklama ile karşılaşınca firmaya olan güven duygumu gözden geçirmeye karar verdim. Para verip de 3-5 sayfalık bir çeviriyi yaptıramamışlar diye düşündüm açıkcası. "Aman bedava olsun para vermeyelim ne gereği var" mantığı güdülmüş. Umarım yanılıyorumdur da utanırım bu yazdıklarımdan.

Siteden bir kaç satır aldım... http://www.hit-air.web.tr/hit-air/TR/sistem.asp

Binici, motosikletten düsünce, airbag siser ve binicinin boynu, arkasi, gögsü, kenarlari ve kalçasini korur.
• Hit-Air ' da binicinin giyinmesi ve vurulan-hava, omuz, dirsek ve airbag sistemin geri doldurmayi içeriyor olmasıdır. (Geri doldurma, atletler için tektir).
• Sok-koruma sistemi, hemen aktif hale getirilecek, biniciden motosiklete mesafe, "Aktif hale getirme mesafesi" astiktan sonra, anahtar topun, anahtar kutudan binicinin vücudunda darbenin etkisini azaltmak için 0.5 saniyede onlari sisirmek için boyun, gögüs, vücut, arka ve airbag CO2 gazini birakmak için çikacaktır.
• Hatta, airbag tam olarak, (0.5 saniyede) sisirilmeden önce, sok için tamamen etkili olacaktir.
• Airbag dolu sisirildikten sonra, o gaz tahliye valfi yavasça gazi sizdirir ve sikiligin bir hissi, asamali olarak çökecektir.
Hit-Air Hava Yastığının Yapisi
Tip A Içeride düzenlice gizlenen yüksek bir tarz yakasinin oldugu (EU modelinde kullanilan)
...
Eğer "tek dokunuşlu sürümü" olan RIDER önce çözülmüş değil, bir mobilet veya hafif motosiklet üzerinde çekilmiş olabilir dismounts. Eğer binici bir gayret bir uyarıcı olarak hareket edecek ağır bir bisiklet eklenen. Bu hatırlatma ibret için "Hit Hava" gereksiz yere artırabileceğinden neden olabilir. Fazla 25kgs bir kuvvet (55 lb.) için gerekli olan hava yastigi etkinlestirin
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Ksm 02, 2009 1:00 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

MesutKORKMAZ demiş ki:
Olay güzel aslında ama sanırım yerli değil. Sitedeki ürünlerden birini inceledim. Saçma bir Türkçe ile anlatılmaya çalışılmış. Muhtemelen otomatik çeviri yapan bir program kullanılmış. Bir tüketici olarak ürün hakkında bilgi sahibi olmak istediğimde böyle bir açıklama ile karşılaşınca firmaya olan güven duygumu gözden geçirmeye karar verdim. Para verip de 3-5 sayfalık bir çeviriyi yaptıramamışlar diye düşündüm açıkcası. "Aman bedava olsun para vermeyelim ne gereği var" mantığı güdülmüş.

+ 1
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Ksm 02, 2009 10:31 pm    Mesaj konusu: Ek Açıklama Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar tam anlatamadım herhalde.Fabrikada resmi görevliler için kıyafet üreterek başlamışlar.Japonyada üretilen hava yastıklı sistem ilgileririni çekmiş.Birtakım parçalarını ithal ederek özellikle mont kısmını kendileri dikerek Japonyanın yarı fiyatına malettiklerini söylediler.Ben inandım.Bu arada benim firma ile organik bir bağım yok.Ben sadece yerlimalı taraftarıyım.İnternet sayfasındaki hatalar yüzünden burun kıvırmayalım.Bu zihniyet yüzünden bu gün buralardayız.Memleketin yükselişi üreten insanların sayesinde oluyor ve olacak.Emniyetli sürüşler.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Ksm 02, 2009 11:41 pm    Mesaj konusu: Re: Ek Açıklama Alıntıyla Cevap Ver

Kandiberli demiş ki:
Arkadaşlar tam anlatamadım herhalde.Fabrikada resmi görevliler için kıyafet üreterek başlamışlar.Japonyada üretilen hava yastıklı sistem ilgileririni çekmiş.Birtakım parçalarını ithal ederek özellikle mont kısmını kendileri dikerek Japonyanın yarı fiyatına malettiklerini söylediler.Ben inandım.Bu arada benim firma ile organik bir bağım yok.Ben sadece yerlimalı taraftarıyım.İnternet sayfasındaki hatalar yüzünden burun kıvırmayalım.Bu zihniyet yüzünden bu gün buralardayız.Memleketin yükselişi üreten insanların sayesinde oluyor ve olacak.Emniyetli sürüşler.

Kardeş beni yanlış anladın sanırım.Yerli üretime ,yerli kaliteli uygulamalara karşı değilim ki? bilakis memnuniyet duyar övünç kaynağım olur.Katılmadığım şey bu kadar yatırımı göze alıpta anlaşılamayan türkçe ile bunu pazarlamaya çalışmaları,amatör davranmaları.Umarım geç de olsa bu pazarlama stratejilerin de ürünlerinin anlaşılabilirliğin de değişim yaparlar.
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Ksm 23, 2009 9:56 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

çok güzel düşünülmüş .fakat fiyat çok yüksek değilmi .gerçekten gerekli .bence fiyatı makul bir seviyeye çekip zorunlu hale getirilmeli.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
4. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar