Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - aprillia pegassonun ters amrtisörlü modeli için bilgi lütfen

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

aprillia pegassonun ters amrtisörlü modeli için bilgi lütfen
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
okantezer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Tem 24, 2009 3:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yabancıların "up side down" diye adlandırdığı bir ön amortisör teknolojisi bu. Avrupa'da özellikle İtalyada yoğun olarak kullanıldı ve kullanılıyor. Yol tutuş, viraj ve hatta offroad kabiliyeti, yapılan testler sonucu daha iyi olduğu iddia edilir, ama bu tür teknolojileri sayısal olarak ölçmek ve iyidir demek zor elbette, konu kullanıcıya oldukça bağlı. Örneğin Ducati markası bu tip amortisörü senelerdir kullanır. Japonlar'a baktığında bu tipe daha yeni yeni ısınmaya başladılar. Bunun en iyi örneği yeni CBR'dır.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
dark_face
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Tem 24, 2009 4:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

f650 funduro ile aynı motoru kullanıyor ise eski bir funduro kullanıcısı olarak kronik yaşadığım sorunlar söyleyebilirim.

konjektör
yağ pompası (bloğa gömülü olan bu pompa adamın anasını ağlatıyor)
gergi (yağ basıncıyla çalışıyor pompa bozulunca yandın)

bunların sonunda başına krank yataklarının bozulması çıkıyor ki işte bittiğin andır. sadece yatakları değiştiremiyosun komple grank alman gerekiyor.

genel olarak baya bir f650 de gördüm aynı sorunu ve çoğu yaptıramadığı için motor parça parça satıyordu.ben 5000 tl verdiğim ve 2000 tl düzeltmek için masraf yaptığım bu motoru 3500 tl ye arızalı şekilde verdim ve kurtulduğum için şükrediyorum yoksa sinirimden yakıcaktım. 2 senede toplamda 5000 km yol yapabildim. yolda kalmaktan gına gelmişti.

şimdi bir AT kullanıcısıyım ve 4 5 ayda 15000 km yol yaptım. =)

umarım deneyimlerim faydalı olur sana. saygılar.

Zafer ÜSTE

Honda XRV750 Africa Twin
Honda CRM250r
Suzuki DL650 Vstrom
Suzuki RM250
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
__face__
BMW Grubu
BMW Grubu

MesajTarih: Cum Tem 24, 2009 9:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

dark_face, dostuum çook sagoll...
baak ne diceem diincee çok şaşırcan ama Smile
bendede f650 var şu an Smile neden diicen şimdii sen pegasoya bakıon diceen.. tipi çok hoşuma gidio bide BMW ci olarak düşünüo insanlar bunada sinir oluyomçç ben BMW kullanıyom BMW ci deelim diyoom ama anlamıoolar...

bu arada AT naıldır yaaw Smile
kaç litre yakıo 100 km de ..? çok yakıo diolar yaaw..

Feyzhan
ÖZTÜRK
545 401 45 46
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
aytuncoz
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Tem 24, 2009 10:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Evet 5 sibop yol tutuşuna gelince çok çok iyi bir yol tutuşu olduğunu söyleyebilirim yumşak başlı görünsede arazidede kullandım doğru lastik seçimiyle dier enduro motorları asla aratmıcaktır fakat motoru biraz yükseltmen faydalı olacaktır tabiki dozunda kullandığım müddetçe hiç arızasını görmedim sele biraz sorun arkada oturan için eğimli olduğu için devamlı artçının hareket edip kendini geri çekmesi gerekiyo buda kullanan için biraz sorun oluyo:) çift karbüratör mevcut enjeksiyonlu modellere göre çok daha sorunsuz bana göre tek kusuru yumşak görüntüsü
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
dark_face
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Tem 25, 2009 9:06 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

__face__ demiş ki:
dark_face, dostuum çook sagoll...
baak ne diceem diincee çok şaşırcan ama Smile
bendede f650 var şu an Smile neden diicen şimdii sen pegasoya bakıon diceen.. tipi çok hoşuma gidio bide BMW ci olarak düşünüo insanlar bunada sinir oluyomçç ben BMW kullanıyom BMW ci deelim diyoom ama anlamıoolar...

bu arada AT naıldır yaaw Smile
kaç litre yakıo 100 km de ..? çok yakıo diolar yaaw..

AT gerçkten söylenildiği gibi efsaneymiş ben bunu anladım ve artık kolay kolay başka motor almam heralde. performans olarak şöyle diyebilirim dl650 ile yan yana son hızlarda gidebiliyorum =)

yakıt olarak da 6.4Lt yakıyor. yakıtı düşünmeden alınması gereken bir motor bence. benim bir enduroda kı tüm beklentilerimi fazlasıyla karşılardı gerçekten. alırsan asla pişman olmazsın. Smile

Zafer ÜSTE

Honda XRV750 Africa Twin
Honda CRM250r
Suzuki DL650 Vstrom
Suzuki RM250
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Aprilia Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar