Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yeni Bir Endurocu'ya Yardım

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yeni Bir Endurocu'ya Yardım
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
TedirginBalik
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Mar 22, 2005 7:52 pm    Mesaj konusu: Yeni Bir Endurocu'ya Yardım Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba Sevgili Endurocular
Siteye uzun süredir üyeyim,motora uzun zamandır ilgim vardı.Ocak ayında A-2 ehliyetimi aldım.Geçen hafta da aldığım Honda NX4-FALCON cinsi motorumla artık bende bir motorsiklet sahibi oldum.Ama daha önce büyük hacimli motorsiklet kullanmamış olmanın verdiği bir tedirginlik var.Bana trafiğe çıkmadan önce ne tür pratikler yapmam gerektiği hakkındaki bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.Birde giyim-kuşam malzemesi olarak(kask haricinde) ilk edinmem gereken malzemeler nelerdir?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
okuryazar
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Mar 22, 2005 8:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgili Tedirginbalık,
Sitemizde ana sayfanın sağında Donald Duck motosiklet teorisi diye bir bölüm var. Motosiklet teorisi bu konulardaki en yetkin kaynak.Motora yeni başlayanlar, ilerletmek isteyenler mutlaka okumalı.Sürüş teknikleri duruşlar dönüşler ayrıntılı biçimde anlatılmış.Ayrıca giyim kuşam bölümünde de diğer sorularına cevap bulacaksın.Şimdi ben sana ne yazsam boş.O yazı dizisini okuyunca ne demek istediğimi anlayacaksın. Tabii bu arada yazışmaya ve sorular sormaya devam. Wink Sevgiler.
Şinasi Gönenç
BMW R 1200 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Barloponty
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Mar 22, 2005 9:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

DD yi mutlaka okumalısın Ben okumakla kalmamış print edip dosyalamıştım.
Bir de OMM in tercüme etiirdiği Motosiklet yol sanatı kitabı var öneririrm
bu 2 sini hazmedersın bir de hakimiyetin yeterliyse fazla sorun çıkmaz sanırım Yine de bazen zor durumlara düşülebiliyor ilk zamnlar (Bende oyle oldu)
<a href="mailto:barlopontybarlax@hotmail.com">barlopontybarlax@hotmail.com</a>
<a href="
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
xl200
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Mar 24, 2005 11:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba
Oncelikle hosgeldin hayirli olsun motorun.Yeni bir kullanici yeni bir motor basligi gordugumuz her forumda yada sizin gibi bilgi isteyen arkadaslara benden daha tecrubeli arkadaslarimizin cevaplari hep ayni oluyor.
Ufak cc motor.
Tabiki nereye kadar ufak amma hepimizin savundugu bir gercek varki kucuk cc'li motorlar daha kolay hakim olunan ve verecegi tepkiler daha az olan motorlardir.
Sizin almis oldugunuz motor'da kucumsenecek bir motor degil.Tabiki kilonuz boyunuz nedir bilmiyorum ama Bursada herkezin tanidi Eski basketbolcu efe aydan o cussesine gore hala 200 cc bir scooter kullaniyor.
Arkadaslarin dedigi gibi DD teorileri kesinlikle okunmali ve uzerinde calisilmalidir.Cunku bir gercek var ve bu gercek kullandigimiz araclarin bir koruyucu kalkani yok,bir kaportasi yok.
Isin ozunde bana soracak olsa idiniz sormamissiniz ama Very Happy 200 cc bir motor ile baslamaniz idi.
Yinede hayirli ugurlu olsun kazasiz belasiz kullanmaniz dilegi ile...
Lutfen DD teorilerini yabana atmayin ve okuyun.
Saygilar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
TedirginBalik
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cmt Nis 02, 2005 9:53 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

DD Teorilerini harıl,harıl okumaya başladım.Motoru garajdan çıkartır çıkartmazda pratik çalışmaları yapmaya karar verdim.Tüm arkadaşlara yönlendirmeleri ve önerileri için çok teşekkür ederim.
Sevgiler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar