Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - sis montajı+ff50+port bagaj demiri

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

sis montajı+ff50+port bagaj demiri
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 13, 2009 4:03 pm    Mesaj konusu: sis montajı+ff50+port bagaj demiri Alıntıyla Cevap Ver

sis lambaları kargodan gelince bende bu sıcakta montaj işine başladım ha bir de top case üstüne paralel bir demir taktım çadır felan gibi yükler daha sabit duruyor.(sarı metal ,üstü kromaj havluluk 30tl hırdavatçılarda satılıyor.)
Bar orijinal cnc kesim çok şık (kargo dahil 250 ytl UK)
Micro de set +ff50 set =250 tl
İşçilik =sıfır tl

fotolar

Kutudan çıkan swıtch,i buraya (daha sonra ex swıtch le değiştirecem)ff50

Diğerini sağa buraya (rahat ulaşılıyor bence ergonomik)micro de

Işıkların durumu(ayarsızlık var oto servisde aynaya baktıracam)
Sadece kısa far

Kısa far + ff50

Kısa far+ff50+micro de

Port bagaj demiri üstten ve içeriden görünümü.

FF50 lerin röle besleme + ucu farların soketindeki sarı uçtan paralel çekilip switch (anahtar) ucuna çıkışını röle 86 sına bağlandı.85 numaralı ucu röle eksi ucudur.
bmw de bilindiği gibi motor çalıştıktan sonra farları yanıyor .FF50 lerin güç besleme +ucu aküden sigorta (15 amper lik) konularak ilgili rölenin 30 numaralı commun ucuna, rölenin 87 no (normalde açık ucunu lambalara artı uç çekildi.röle dahil lamba eksi uçları toplanıp aküye eksi kutupa bağlandı.

Micro de sislambaları da aynı mantıkta müstakil röle+swıtch ve müstakil röle besleme+ ucu çekilerek bağlantılar bitirildi.bu röle nin + ucu motosiklete ait orojinal çakmak soket besleme soketinden alınmıştır, diğerinden farklı olarak sadece kontak çevrilmek süretiyle swıtch on yapılıp micro de ler yakılabiliyor.Diğerinde bilinidği üzere motorun çalışmasına bağlı çalışıyor. bu şekilde olmasını kendim tercih ettim.

Tüm tesisat motor civarının uygun yerlerinden makaronlanmış ve kauçuk bantla bantlanmıştır normal elektrikçi bantını önermiyorum.

Top case baaj demiri ise hurdavatçılarda satılan sarı metal üstü kromaj kaplı havluluk ikisine 30 tl verdim ,uygun ölçüye getirip kestim, sadece üstten sarı birer adet vida ile sabitleniyorlar oldukçada sağlam oldular.

Ugulama yapacak arkadaşlarıma özelden mesaj ve ya telefonla bilgi verebilirim, işçiliğe bari para ödemeyelim keyfini çıkaralım kendimiz yapalım .Saygılar Very Happy

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
enduroist
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 13, 2009 9:01 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Hocam ellerinize sağlık iyi günlerde kullanın.
Uğraşıp bizlede paylaştığınız için teşekkürler.. Cool

R 1200 GS ADeVe
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Cmt Hzr 13, 2009 10:33 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

enduroist, Rica ederim benim için zevkti, ben teşekkür ederim Smile
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 14, 2009 12:28 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Montajını yaptığınız havluluk şık duruyor ama onu tutan ufak sarı vidacıklar titreşimden dolayı kolayca yerinden çıkarbilir.Evlerimizdeki bile yevşiyor sürekli sıkıyoruz.Dikkat edilmesi gerekir diye düşünüyorum.
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 14, 2009 1:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

AGIRVAKA, Bu işlemi yapmazdan önce topcase ye dört delik deldim buradan dört adet ,çanta içinden görülen arkaları madeni bir lira lık çapında yekpare demir çubuk-ortası kapalı pul olan parçaları işkence ile sıkarak sözünü ettiğiniz sarı vidacıklar ;aynı bir setsukur vida da olduğu (uçları koniktir)gibi çantanın içinden gelen demirlerin konik yuvalarına sıkıldılar, (çünkü vida delikleri demir de ki set sukur yuvalarını karşılamıyor el baskısı ile yerlerine gelmiyorlar 2-3 mm aşşağıda kalıyorlar dı)işgenceyi söktüğümde vidalar yerlerin de kasıldılar,sürekli çanta içinden aşağıya doğru bir çekme mevcut zaten.Direkt sökmek istesem mevcut kasmadan dolayı yalama olurlar .Sökmek icap ettiğin de ; marangoz işgencesi ile boşluğunu alıp sökülebilinir.Beni uğraştıran bölüm sözünü ettiğiniz kısım oldu.Kasma payları denk geldi ,gelmese idi bunu bir şekil de sağlamam gerekiyordu ..Çanta yı delmeden önce ölçüm yapıp bu işin olabileceğine kanaat getirdim ve montaja başladım.İlginize ve dikkatinize teşekkür ederim. Smile
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar