Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Honda Africa twin750'nin arka fren balatasını ucuza bulma...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Honda Africa twin750'nin arka fren balatasını ucuza bulma...
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
gallows_f4
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Nis 20, 2009 4:15 pm    Mesaj konusu: Honda Africa twin750'nin arka fren balatasını ucuza bulma... Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba arkadaşlar ben mert, istanbuldan. Bende AT var ve zamanla parçaları ucuza ve kaliteli nasıl temin ederim onu çözmeye başladım. (tabi arıza yaptıkça Crying or Very sad ) Mesela AT'nin arka fren balataları nerde sorsan 50$ yada 50 auro filan. hiç gerek yok bukadar para vermeye balatayı alın ele gezinin tamircileri ve parçacıları (A.T. sahibiyim demeden) kısa sürede bulacaksınız emin olun! tahmini fiyatı 10-15 milyona mal edeceksiniz balatayı.
İşin ilginç tarafı honda bu balatayı 50-100 lük bir motorunda daha kullanıyor ve fiyatları farklı? Mazeme kalitesi aynıgibi hemde!

Bay ve bayan arkadaşlarım elimden geldiğince buraya bu tip şeyleri yazacağım ki yeni başlayan arkadaşlara veya ekonomik zorluklara göğüs germenize yardımcı olabileyim.

__AFRICA TWIN__
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
dark_face
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts May 11, 2009 8:10 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

africa twin gibi ağır bir motorda 10 15tl lik dandik bir balata kullanmak ne kadar yararlı olur bilemiyorum. sonuçta ağır bir motor ani bir frende tekerin kitlemesi yada uzun mesafede durabilmesi açıkcası hiç işime gelmez... benim tercihim her zaman yeri geldiğinde hayat kurtaracak parçalarda ucuza kaçmamaktır. Wink

Zafer ÜSTE

Honda XRV750 Africa Twin
Honda CRM250r
Suzuki DL650 Vstrom
Suzuki RM250
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
gallows_f4
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal May 19, 2009 1:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

dark_face demiş ki:
africa twin gibi ağır bir motorda 10 15tl lik dandik bir balata kullanmak ne kadar yararlı olur bilemiyorum. sonuçta ağır bir motor ani bir frende tekerin kitlemesi yada uzun mesafede durabilmesi açıkcası hiç işime gelmez... benim tercihim her zaman yeri geldiğinde hayat kurtaracak parçalarda ucuza kaçmamaktır. Wink

Honda nın kullandığı balatayla ya aynı yada daha iyi kalitede olan bir balatadan bahsediyorum.
Bu arada fren mesafesini uzatan balata olmaz sadece frene az basmış olursun! ( Tabi yağlı balata kullanmıyorsan Wink)
Bazı balataların yapısı daha yoğundur ve daha çok basınca ihtiyaç duyar okadar, iyi balata sert olanmıdır bilmem ama benimiçin yumuşak balata daha rahat.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
faris
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal May 19, 2009 8:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Değerli arkadaşım doğrudur piyasada ucuz alternatif olacak balatalar vardır.Fakat bunların sert ve yumuşak olmasının dışında birde kullanılan malzeme yani değişik karışımlar içeren balatalar vardır.Mesela arka fren balataları farklı karışımdan yapılır çünkü arka diskler önlere göre daha fazla ısınırlar ve daha kolay çizilip yıpranırlar.Bunun için uretıcıler farklı çeşitler üretmiş lerdir.İyi tutan balata çabuk bitebilir bunun bir önemi yoktur ,yeterki yeri geldiğinde beni 1 metre önce durdursun.Birde kalitesiz balatalar ısındıkca fading olayına girmeye başlar yani kaçırma yapmaya başlar buda ani fren gerektiren yerde duramamak anlamına gelir.Benim şahsi fikrim fren ve balata konusunda uzmanlaşmış firmaların malzemesini kullanmaktır.Deneme yanılma yöntemi burda tutmayabilir kanımca. Smile
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal May 19, 2009 11:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

gallows_f4, Hoşgeldiniz,kaliteli yumuşak balatayı tercih ederim herzaman ,malzemenin kaliteli ve hesaplı olması lazım niye fazla para ödeyelim ki? Very Happy
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar