Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW F650 GS sis farı uygulama projeleri

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW F650 GS sis farı uygulama projeleri
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
candash
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Mar 16, 2009 2:38 am    Mesaj konusu: BMW F650 GS sis farı uygulama projeleri Alıntıyla Cevap Ver

merhabalar...
yapmayi cok istedigim bisey sis fari uygulamasi.. kafamda bu isi 2.eli 200 lira olan (touratech) sisfarlarini almadan daha kolay halledebilecegim cozumler uretmeye calisiyodum..

kafamda 1-2 demir uzattim ordan burdan (uygulamadan, tamamen hayali demirler).. motor bakip bakip dusunuyodm..

kafamdakini ve bikac yontem daha buldum...

buraya sizinle paylasmak istedim...

ben hem sinyallerin yanina.. hemde asagiya (koruma demirinin hizasina) takmayi planliyorum...

ilk 1. ve 2. yontem benim yapmak istediklerim...

bu arada bunlari yapmayi planlayan, yaptirabilicek demirci arkadasi olan varsa maddi acidan ortak olabilirim.. yoksa bende sanayiye gidip bu yakinlarda bi ustayla anlasicam..
bende aldigimn fiyati buraya yazarm.. olmadi isteyen bana ortak olur..

1.-----------------------

bunu kendi motoruma uygulicagim icin celik parcalarinin ve ustundeki delik mesafelerinin tam olcumlerini alicam daha.. onun semasini hazirladigimda, semayida buraya koyarim..
(bu arada bu sisleri aynı zamanda selektorumede baglamayı dusunuyorum..)

2.-----------------------

bunuda ayni sekilde olculerini alip semalicam... bunuda hazirladigim anda buraya koyarim...

3.-----------------------

bu biraz 2.yonteme benziyo.. ama ben hic begenmedim..

4.-----------------------

hazır semali.. ancak benim hayatta yapmicagim bi yontem.. bence cokda sakat bi yontem. gerek yok... olculer milimetre..

5.-----------------------

bu yontem aslında 1150 ve 1200 gs lerin uyguladıgı yontem.. hatta orjinalleri oluyo sanırım... 650gs yede bu sekilde yapmıslar.. plastige tutunmasi bana dayanikli gozukmedi.. cunku bilen bilmeyen (Turkiyedeyiz) saglamlik testi yaparsa, 1 kerede elde kalir gibi geliyo..

6.-----------------------

buda bi onceki.. yani 5.yonteme benziyo.. birazdaha saglam kazıga baglamis diyebiliriz.. Smile ancak bana kalırsa gidon cevrildiginde sag-sol granaja carpıyodur..

7.-----------------------

bu 2.yonteme cok benziyor.. ancak demirin tutturuldugu yer koruma demirinin deligi degil.. bi yukardaki delikler.. (radyator cevresindeki plastik korumanın takıldıgı delikler)

8.-----------------------

bu yontem cok basit.. aldıgınız sisi direk kendi ayaklarınızla catır cutur vidalıyorsunuz.. motoruna.. granajlarına acımayanlar icin !!! : )

9.-----------------------

bu yontemi sanırım bitek hepco becker koruma demiri olanlar kullanabilir... standart koruma demirleri motoru direk sarıyorlar..

10.-----------------------

bu bana biraz komik, birazda anlamsız gozuktu.. ama kimisi ben hertulu onumu gorurum.. maksat beni farketsinler - gorsunler der.. onlar kullanabilir..

evet arkadaslar.. buldugum projeler, yontemler bunlar... dusunen varsa yardımcı olmustur umarım..

ben hem 1 hem 2 yi uygulicam... bununla ilgili asamaları.. aldıgım fiyatı.. uygulamalarımı burdan yine anlatırım..

sizden baska bi istegim var.. aksesuarcıdan motora uygun, saglam camlı iyi bi sis mi aliym..

yoksa sakın.. su...... markanın dısında alma diceginiz bisey var mı?

piaa markanın en iyisi oldugunu biliyorum.. istanbulda arastıramadım.. fiyatlarından haberim yok.. netten buyukerini buluyorum.. ucuk fiyatlar..

fiyatlarından haberdar olan varsa yazarsa sevinirim.. tesekkurler..

---------------------------------------------
Candaş Poroy
BMW F650 GS
0536 -510 31 42
edirne - istanbul
candash83@hotmail.com
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
psile2
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Mar 16, 2009 10:07 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Valla hocam ben de uzun zamandır kendime bir sis farı yapmayı düşünüyorum. Bu uygulamalar gerçekten de çok ilham verici, ancak aklıma takılan 2 şey var.

Birincisi, sis farı yerine kullanılacak lambayı nereden bulacağız, ikincisi bu sis farlarını taktığımızda aküye ayrı bir yük getireceğinden elektrik tesisatında başka bir uygulamaya da gerek olacak mı?

Sisleri selektöre bağlamak da çok iyi bir fikir!!!!

Eğer konuları netleştirebilirsek, ben de ortak olmak isterim!!!!

Sağolasın!!!
Başa dön
psile2
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Mar 16, 2009 10:12 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ayrıca bağlandıkları yere göre sis falarının hareket halindeki durumları da etkilencek. Dolayısıyla titreşimi ya da darbeleri mümkün olduğunca az hisseden bir yerlere takmak daha makul gibi gözüküyor.

Mesela çamurluğa takmak dönüşlerde aydınlatma açısından faydalı ama, çok iyi sabitlemek lazım gibi geliyor bana!!!
Başa dön
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pts Mar 16, 2009 2:15 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

candash,

Bende 1200 gs ime sis farı düşünüyorum,sizinki bi bitsin fikir sahibi oluruz. Very Happy
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Mar 16, 2009 3:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben de uzun zamandır f650 gs im için ek aydınlatma düşünüyordum. Vermiş olduğunuz yöntemler için öncelikle teşekkür ederim. Beni düşündüren nereye bağlayacağımdan çok hangi farı alacağım. Hella Microde ler çok güzel ama yayıcı tip sis farı olduğu için ışık olarak bir çok insanı tatmin etmemiş gibi duruyor. Delici modeli olan FF50 lerde estetik olarak kötü duruyorlar. Bunlar geniş ve oval tipte, takıldıklarında sinyalin dışında kalıyorlar neredeyse. Microde tipinde delici bir sis farı bulamadım malesef ve hala arayışlarım devam ediyor. FF50 için de gaganın altında, çatalda çamurluğu tutan ara bölüm uygunmuş gibi geldi. Fakat gaganın açısı ışığı ne kadar keser, kesmezse bile ön frenler sıkıldığında gaga aşağı doğru indiğinde ne olur bilemedim. Hella dışında delici özelliğe sahip, uygun fiyatlı sis/sürücü farı bilen varsa, yardımcı olursa sevinirim.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
1. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar