Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - BMW 1200 GS ile OTOBANDA KIRILAN JANTLARLA HAYATTA KALMAK

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

BMW 1200 GS ile OTOBANDA KIRILAN JANTLARLA HAYATTA KALMAK
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
hakan2
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Şub 25, 2009 9:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

geçmiş olsun hocam allah beterinden korusun anlatımını okudugumda çok ürktüm ama bence çarptıgın köpek degildaha sert ağaç yada kaya olabilir motorun cantlarını ölmüş köpeke çarpman bu hale getirmesi sanmıyorum tekrar geçmiş olsun
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
lastman
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Şub 25, 2009 10:32 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Büyük geçmiş olsun,yorum yapan arkadaşlara kesinlikle katılıyorum çarptığınız nesne eğer bir leş olsaydı çarpmanın etkisi ile motorun kontrolunu kaybederek kesinlikle çok daha vahim bir kazaya karışmış olurdunuz.Şahsi kanaatim bir viyadük ağzı(yerdeki iki plakanın arası ve/veya bir yükselti) veya bir kamyondan düşen çok sert ve köşeli bir cisme çarpmış olduğunuz yönünde.Motorun dengesini yitirmeden emniyetli bir şekilde durabilmenizde sanırım siz fark etmediniz ama bir miktar gazı açmanızdan kaynaklanıyor ki çok doğru bir reflex olmuş..Durmaya çalışmanız ölümcül olacaktı,bende arkadaşları destekler bir yorum yapacağım telli jantların bu tip ani darbeler karşısında jantın bütünlüğünü koruyarak problemi en aza indirdiği bir çok kez görülmüştür yinede bir yüzde vermek çok doğru olmaz.
Geçirdiğiniz bu üzücü olayda nerdeyse hiç yara almadan kurtulmanız siz ve eşiniz için istemesenizde hafızalarınızdan silinmeyecek bir hatıra olarak kalacaktır.Çok geçmiş olsun Türkiye şartlarında araç kullandığımızı hiç ama hiç unutmayalım!!
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
senolsel
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Şub 26, 2009 6:52 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Davut bey çok geçmiş olsun.Verilmiş sadakanız varmış sizi önce ailenize ve sevenlerinize sonra bize bağışlamış.

Tel jant mı çelik jantmı:Kesinlikle elbetteki tel jant.Bu su götürmez bir gerçektir.Pelletzer bu konuda yazmış zaten.Birde gece yolculuğu çok çok mecbur kalmadıkça yapılmaması taraftarıyım.Gece yolculuğu gündüz yolculuğuna nazaran %60 dafa fazla risk taşıyor.Yerleşim yeri bulamasanız bile bir benzincide sabahlamak çok daha iyidir ve sağlıklıdır düşüncesinde ve uygulayıcısındayım.

Tekrar geçmiş olsun.
senol_sel@hotmail.com
0535 727 95 11

[color=Red]Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
senolsel
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Prş Şub 26, 2009 6:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu olaya sebep yola saçılmış bu parke taşları olabilir mi

BMW jantları kopek olusuyle değil oküz kafasıyla bile bu hale gelemez.Kesinlikle "seçim çalışmaları pardon yol çalışmalarından" yola kayan bu taşlardan olmuştur.Ve sayın Trafikçi beyler Karayolları yada büyük şehir belediyesinin bu naneyi yediğini bildiklerinden onlara dava açmayasınız diye köpek ölüsünü ortaya attıklarına inanıyorum.Bence siz bir bilirkişiye müracaat edin.Köpek kaburgası köpek kafası öküz başı BMW jantını bu getirmesi mümkün değil.Ben ybr ile köpeğin üstünden geçtim düştüm ama jatım bu hale gelmedi.
Ne yani şimdi ybr 125 in jantı BMW nin jantından çok mu sağlam. Laughing
senol_sel@hotmail.com
0535 727 95 11

[color=Red]Lütfen her zaman Full koruma ve KASK kullanın
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
aday
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Şub 26, 2009 10:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Mikrop,

Çok haklısınız. Bende yıllar önce köpek üzerinden geçen bir Opel Vectra hatırlıyorum. Süratin etkisiyle yapışan tüylerini kolay kolay çıkaramamıştık.

Aslına bakarsanız kaza anında ilk hissettiklerimle sanki "çok sert bir metal parçasına veya asfalt seviye yükseltisine" çarptığımı zannetmiştim. Benden sonra çarpışan araçlar kendi aralarında uzlaştıkları için trafik kaza kayıtlarına geçmemiş. Onlara ulaşamadım. Emniyet yetkililerinin ilk açıklamalarına reaksiyon gösterdim, olamaz dedim. Onlar da bana köpek iskeletinin başka kazalarda ne büyük hasarlara sebibiyet verdiğine dair örnekler verdiler... Neyse gözlerimle görmediğim birşey, söylenenleri aktarıyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
5. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar