Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Eğitim Üzerine Birkaç Söz...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Eğitim Üzerine Birkaç Söz...
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Sürüş Eğitimi
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Alfa
------------------------
------------------------

MesajTarih: Pzr Şub 15, 2009 8:43 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

sedatguven demiş ki:
Alfa demiş ki:
Peki 3-5 yıllık bir sürücü bazı sürüş testlerini geçerek aslında 30 yıllık bir sürücüden daha iyi bir sürücü olabilir mi? Hayır

Olabilir. Verilen eğitimi doğru almış, sürüşüne oturtmuşsa daha iyi bir sürücü olabilir.
Cüretkar sürücü vardır. Yaşlı sürücü de vardır. Ama hem cüretkar hem yaşlı sürücü yoktur.
30 yıllık sürücüden kasıt tecrübedir. Tecrübe kendi başına kötü bir eğitmendir. Hep önce testi yapar, sonra öğretir.

Bence yeni başlayan bir sürücü doğru yöntem ile motosiklete biner, motosiklet hayatına eğitim ile adım atarsa çok uzun yıllar motosiklet kullanan insandan çok daha iyi sürücü olur. Bunu bir çok eski sürücü kabul etmez ama bu böyledir.

Evet artık bu konuyla ilgelenip okuyanlar neyin ne olduğunu çok iyi anlamıştır.

Demek 30 yıllık sürüclükten 30 yıllık tecrübe anladınız ...güldürmeyin beni. Shocked

İşte ben niye bu kurslara karşıyım burada herkes görsün. 2-3 yılda süper sürücüler yetiştirdiğini iddia eden yabancı menşeli kurslar ve saçma teorileri.

Ustalık beş yıldan sonra başlar bunu iyi anlayın bir kere ondan evvel hareketleriniz hissedilmeden yapılan tavırlar şeklindedir . Beş yıldan sonra motor insanın bedeninin bir parçası, uzantısı haline gelmeğe başlar. Bu tamamen biyolojik bir süreçtir. Tabi sizler süperman değilseniz.

Kesinlikle bu yabancı kurslar zarar vermektedir. Öncelikle eğitim altında sürücü adaylarını saplantılı hale getirmektedirler. Sonra da yanlış ve uydurma teorilerle zihinlerini doldurup caddelere salmaktadırlar.

Birde bakıyorsunuz olur olmaz yerde, olur olmaz durumda garip sorular. Siz bu bilgileri nereden aldınız? Siz bu bilgileri nasıl yazdınız? Sordunuz mu yabancı eğitmenlerinize, onlar nereden aldılar???

Sokakta daha tanımadığı insanlara neredeyse siz niye motor kullanıyorsunuz? Siz, hatta motor kullanamazsınız, bizden başka bu işi bilen yok diyecek kadar kendini kaybetmiş her geçeni garip garip tepeden süzen yeni türedi süslü sürücüler.

Sedat bana konuyu iyice açma fırsatı verdiğiniz içinde teşekkürlerimi kabul ediniz. Yazdığım tüm yazılardaki bilgilerden hiç birimi sizin kurslardaki bilgilerinizin şüpheli olduğuna dair sizde bir şüphe uyandıramadı? Ama siz 2-3 yılda süper bir sürücü olduysanız veya bunun olabileceğini iddia ediyorsanız bu konu da benim söyleyecek hiç başka bir sözüm olamaz zaten.!!

Dediğim gibi anlamak isteyen anladı. Fazla uzatmağa artık gerek yok.

http://alfamotosiklet.blogspot.com
www.alfamotosiklet.net

En son Alfa tarafından Pts Şub 16, 2009 2:14 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
sedatguven
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Şub 15, 2009 9:10 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

..............
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
sedatguven
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Şub 15, 2009 9:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

[quote="Alfa"]
sedatguven demiş ki:
Alfa demiş ki:
Peki 3-5 yıllık bir sürücü bazı sürüş testlerini geçerek aslında 30 yıllık bir sürücüden daha iyi bir sürücü olabilir mi? Hayır

Olabilir. Verilen eğitimi doğru almış, sürüşüne oturtmuşsa daha iyi bir sürücü olabilir.
Cüretkar sürücü vardır. Yaşlı sürücü de vardır. Ama hem cüretkar hem yaşlı sürücü yoktur.
30 yıllık sürücüden kasıt tecrübedir. Tecrübe kendi başına kötü bir eğitmendir. Hep önce testi yapar, sonra öğretir.

Bence yeni başlayan bir sürücü doğru yöntem ile motosiklete biner, motosiklet hayatına eğitim ile adım atarsa çok uzun yıllar motosiklet kullanan insandan çok daha iyi sürücü olur. Bunu bir çok eski sürücü kabul etmez ama bu böyledir.

Alfa demiş ki:
Evet artık bu konuyla ilgelenip okuyanlar neyin ne olduğunu çok iyi anlamıştır.

Kesinlikle...

Alfa demiş ki:
Demek 30 yıllık sürüclükten 30 yıllık tecrübe anladınız ...güldürmeyin beni. Shocked

Bende gülmemek için zor tutuyorum kendimi abi, 30 yıllık sürücülükten sizin kastınız nedir. Bunca yıl kullanan insan tecrübeli anlamına gelmez mi?

Alfa demiş ki:
İşte ben niye bu kurslara karşıyım burada herkes görsün. 2-3 yılda süper sürücüler yetiştirdiğini iddia eden yabancı menşeli kurslar ve saçma teorileri.

Bir tek ben anlayamadım abi niye karşı olduğunu. Amerikayı neden yeniden keşfetmeye çalışıyorsunuz ki?
Sizce Avrupa'daki sürücü kursları Türkiye'ye göre başarılı mı? Sizce Almanya, İngiltere'deki eğitim sistemi burada uygulansa yılda kaç kişi ehliyet alabilir. Yani 1951 yılından bu yana kullanılan çok başarılı sistemi size beğendirebilmek için ne yapılmalı.

Bakın üstüne basa basa iddia ediyorum. sizin bahsettiğiniz 30 yıllık bir sürücüyü getirin bende 1 yıl önce motosiklet kullanmaya başlamış ve bu eğitimi almış birkaç sürücüyü getireyim. Bakın bir tane gelse kabiliyetli olabilir ama ben birkaç kişiden bahsediyorum. Getireyim o tecrübeli sürücü ile bilgilerini de, sürüşlerini de değerlendirelim, test edelim, ak ile kara o zaman ortaya çıksın. İddia ediyorum 2 yılda süper sürücüler yetişiyor çevremde çok insan var böyle. Bahbettiğiniz o saçma sapan teorilerini ise hiç bilmiyorum. Ben bu güne kadar izlediğim, gördüğüm tüm teori eğitimleri inanılmaz faydalı. Sizin bu teorileri dinlemediğiniz, izlemediğiniz aşikar, Bir kez dinleyin sonra karar verin lütfen.

Alfa demiş ki:

Kesinlikle bu yabancı kurslar zarar vermektedir. Öncelikle eğitim altında sürücü adaylarını saplantılı hale getirmektedirler. Sonra da yanlış ve uydurma teorilerle zihinlerini doldurup caddelere salmaktadırlar.

Birde bakıyorsunuz olur olmaz yerde, olur olmaz durumda garip sorular. Siz bu bilgileri nereden aldınız? Siz bu bilgileri nasıl yazdınız? Sordunuz mu yabancı eğitmanlerinize, onlar nereden aldılar???

Sokakta daha tanımadığı insanlara neredeyse siz niye motor kullanıorsunuz? Siz hatta motor kullanamazsınız, bizden başka bu işi bilen yok diyecek kadar kendini kaybetmiş her geçenei garip garip süzen yeni türeyen süslü sürücüler.

Asla kabul etmiyorum. Hem Türkiye'de Milli Eğitim Bakanlığının yetersiz olduğunu söylüyorsunuz. Hem de insanlara doğru şeyler öğreten, eğiten keyif almasını sağlayan kurumları beğenmiyorsunuz. Ne yapmaya çalıştığınızı, çözüm yolundaki önerinizi de göremiyorum,O halde çözüme ortak olun bir şeyler üretin.

Alfa demiş ki:

Sedat bana konuyu iyice açma fırsatı verdiğiniz içinde teşekkürlerimi kabul ediniz. Yazdığım tüm yazılardaki bilgilerden hiç birimi sizin kurslardaki bilgilerinizin şüpheli olduğuna dair sizde bir şüphe uyandıramadı? Ama siz 2-3 yılda süper bir sürücü olduysanız veya bunu olabileceğini iddia ediyorsanız bu konu da benim söyleyecek hiç başka bir sözüm olamaz zaten.!!

Dediğim gibi anlamak isteyen anladı. Fazla uzatmağa artık gerek yok.

Ciddi söylüyorum bence de anlayan anlamıştır. Ben üstüne basa basa diyorum ki, bu bahsi geçen OMM yada benzer eğitimi veren kurumlarda, eğitmen değilim, ortağı değilim, görevlisi değilim, yakından uzaktan bir bağım yok ama çok şey borçluyum. Bir çok şey öğrendim ve sizin yukarıda anlattıklarınıza asla katılmıyorum.

Tekrar iddia ediyorum ve yineliyorum, 30 yıllık deneyimli bir sürücü getirin. O saçma sapan teori üretiyor dediğiniz sistemin öğrencilerinden ben birkaç insan getireyim, ehliyet tarihine de bakın yeni sürücü olduğu konusuna emin olun ve bu iki kişinin sürüşünü, bilgilerinin testini versinler görelim bakalım tecrübe mi? doğru eğitim mi? Hodri meydan...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Pzr Şub 15, 2009 10:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Topiği sonuna kadar okudum, kişiler arasındaki diyalog vede eleştirileri beni ilgilendirmez,yalnız 30 yıllık sürücüler diye ortaya eleştiriler laflar atılıyor şahsen 30 olmasada ona yakın motosiklet tecrübemiz vardır buda beni bağlar lakin sanki alaylı olan tecrübeli insanlar hakir görülmeye çalışılıyor bu çok yanlış ,realitede kabiliyetli vede yetenekli ,şampiyon motosiklet kullanıcıları bu grubun içinden çıkıyor. Bu değerli arkadaşlarımız baba mesleği olarak çekirdekten yetişme bu işin esnafı olarak da hizmet veriyor, ve kendi imkanları ile değişik katogorilerde yarışıyorlar.

Gelelim eğitim konusuna:şahsen ben bu işin eğitimine,verilmesine karşı değilim,bu bağlamda : motosiklet eğitim işinin okulu ,fakültesi varda ben mi bilemiyorum ve müsbet ilimler içinde yer alıyorda haberim mi yok.?Tamam bazı arkadaşlar bunun eğitimini veriyorlar hizmetlerininde karşılığını alıyorlar buda beni hiç ilgilendirmiyor yalnız bu kendilerine göre eğitim verenler veya almış olanlar alaylı motosiklet severlere dil uzatmamaya ve saygılı olmalarını bu gruba dahil biri olarak kendi adıma rica ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla
------------------------
------------------------

MesajTarih: Pts Şub 16, 2009 2:20 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Pelletizer, işine geleni alıp gelmeyeni görmezden gelen genç motorcu bir kardeşimizin kusuruna bakmayınız. Çetin ceviz. Öğrenecekler ama biraz geç olacak galiba. Elbette eğitim gerekir diye temel eğitimin şart olduğunu üstüne basa basa tekrar ettiğim halde. Çok enteresan ve garip meydan okumalarla aslında benim birazda artık sıkılıp sert bir dille ifade ettiğim tezi ispat ediyorlar. İyi motorculuğun ne demek olduğunu anlamak için önce insanın İngiliz polislerini yetiştirenlere değil Türk polislerini yetiştirenlere sıcak bakması lazım. Smile

http://alfamotosiklet.blogspot.com
www.alfamotosiklet.net
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Sürüş Eğitimi Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar