Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Transalp Sis Farı

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Transalp Sis Farı
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
mithril17
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Oca 26, 2009 1:54 pm    Mesaj konusu: Transalp Sis Farı Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar,daha önce benzer bir konu açılmış ama sadece resimler konulmuş. Ben daha çok bağlantının teknik detayları ile ilgileniyorum. Nasıl nereye bağlanır(Elektrik Sistemi Olarak)Alternatör'ü ne kadar güç üretir. Motorun elektrik aksamında ciddi değişiklikler gerektirir mi?. Elektrikçi bağladığında doğrumu yanlış mı yaptığını az çok anlayayım istiyorum.
Ayrıca motorun neresine monte etmeli. (Gördüğüm resimde farın altına düz bir aparat yaptırılarak uçlarına takılmış.) Ben koruma demirine montenin uygun olacağını düşündüm. Biraz aşağıda kalıyor ama daha güvenli geldi.
Sis farı içinde 1.Hella Micro DE (http://www.merttuning.com/index.php?p=show&pid=449&k_id=36&kn=Sis+Farlar%FD)
2. Hella FF 50 (http://www.merttuning.com/index.php?p=show&pid=450&k_id=36&kn=Sis+Farlar%FD)
3. DLAA Sis farı (http://www.merttuning.com/index.php?p=show&pid=455&k_id=36&kn=Sis+Farlar%FD)
arasında kararsız kaldım. Öneri ve yardımlarınızı bekliyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
lastman
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Oca 26, 2009 10:28 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aynı dertten muzdarip olan biri olarak bildiklerimi paylaşayım bilmediklerimide öğreneyim,öncelikle amaca uygun far seçimi önemli micro de aydınlatma anlamında çok faydalı görünmüyor sadece mevcut aydınlatmaya ek görününürlüğü arttırmak için takılabilir,ff50 ise daha çok bmw cilerin tercih ettiği verim anlamında oldukça iddalı ve fakat bir o kadarda hacimli(oval ve büyük) farlar bunlar genelde otomobillerdede kullanılıyor ve motora monte için mutlaka ek bir aparat yapılması şart oda bizim motorlarda oldukça zor.Ta nın jenaratörü 0.368Kw/5000dk üretimi var verdiğim örneklerde ortlama tüketim 35-55w civarında.Birde honda nın orjinal sisleri var bunları işaret ettiğiniz gibi motor koruma üzerine monte etmek mümkün ve doğal olarak sisteme extra zarar vermeden montaj yapılabiliyor.Fakat ışık kalitesi veya lümeni nedir açıkçası net bir bilgim yok.İlave bilgileri olan arkadaşlardan devamını alalım ve sağlıklı bir seçim yapalım...
Başa dön
mithril17
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Pts Oca 26, 2009 11:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Belki en mantıklısı Honda nın orjinal aksesuarını kullanmak ama çok pahalı diye almak istemediğim Touratech sis farlarından bile daha pahalıdır. Neden böyle düşündüğümü anlatayım. 12V çakmak soketi taktırmak istedim GPS için. Motorun garantisi sürdüğünden Honda ya sorayım ilk önce dedim. 170 TL+İŞÇİLİK dediler. Teknecilerin kullandığı,bu iş için çok uygun olan 12v Marina tipi çakmaklık 10 tl+işçilik(max:20 tl işçilik. normal bir oto elektrikçisinde) aradaki fark çok fazla.Bir de bunu sis farları için düşününce!!!
Başa dön
cenker
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Oca 27, 2009 4:03 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Benim bu konuda eski bir çalışmam vardı..
Sanırım gördüğünüz fotoğraflar ilgili topickten..
Neredensiniz ? eğer İstanbul Anadolu yakasında iseniz değişik bir proje ile yardımcı olabilirim.
Hella micro de, yada ff 50 güzel olur doğrusu, montaj için bu konuda uzman bir arkadaşım var, kendisi 1200 GS lere takıyor bunlardan.
Tasalanmayın TA nın alternatörü kaldırır bir çift sis farını, hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.
R1150 GS 2001-Gümüş At
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
mithril17
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Oca 27, 2009 8:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben malesef uzaklardayım(Aydın). Yakın zamanda gelebilecek gibi görünmüyorum.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar