Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - TEKNİK: HERKESİN,ÖZELLİKLE SÜP.TENERECİLERİN DİKKATİNE

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

TEKNİK: HERKESİN,ÖZELLİKLE SÜP.TENERECİLERİN DİKKATİNE
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tenereahmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Oca 16, 2009 6:36 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

değerli yol dostları şekil aynı fakat kalite çok farklı hiçbir zaman fren tutma
performansı aynı değildir.Özellikle süper tenere olunca konu daha hassastır
zira fren tutma performansı süper tenerede çok zayıftır.Benim önerim en iyi
balata yani sinter metal olan balatalar tercih edilmelidir.Onun da takım fiyatı 35
avrodur.Asla ısınma olmaz ve de performans mükemmeldir.Yoksa japon kerizmi
balatayı pahalı versin.Unutmayın balatanıza ödediğiniz para kadar hayatınız değer
lidir.ucuz etin yahnisi iyidir ama sonu çok acıdır. Mr. Green Mr. Green
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
MesutKORKMAZ
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Oca 16, 2009 6:50 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tenereahmet, görüşlerine katılıyorum. Bu bir kural değil ama ben aralarında fark olduğuna inanıyorum.

Teste tabi tutmadan bunu anlamak mümkün değil bence.

Örnek Beko ve Arçelik aynı firmadır. Üretimleri aynı fabrikadadır. Beko markalı ürünler daha pahalıdır. Wink
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
BELO
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 17, 2009 1:54 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ustalarım askerden evvel cnc torna işinde çalışıyordum ve dişli imalat yapıyorduk örnek olarak 4 ayrı marka vardı kutuların uzerinde ikisi orjinal ikisi yan sanayi ama hepsi aynı dişliydi Smile ama sonuçta iki kutudaki amlada aynoydı sadece fiyatları farklıydı Very Happy
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Oca 17, 2009 11:43 am    Mesaj konusu: satış taktiği Alıntıyla Cevap Ver

BELO demiş ki:
ustalarım askerden evvel cnc torna işinde çalışıyordum ve dişli imalat yapıyorduk örnek olarak 4 ayrı marka vardı kutuların uzerinde ikisi orjinal ikisi yan sanayi ama hepsi aynı dişliydi Smile ama sonuçta iki kutudaki amlada aynoydı sadece fiyatları farklıydı Very Happy

Çok doğru bir tespit.En eski Pazarlama ve satış taktiklerinden biri de aynı ürünleri farklı isim,marka ve sunumlarla farklı fiyatlara satmaktır.

1150 GS/İstanbul

1. İRAN SEFERİ
http://www.endurocu.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7394
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
gemakoci
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Şub 02, 2009 6:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Alıntı:

Herkese Merhaba,

Konu ne kadar Yamaha Supertenerecileri ilgilendirsede diğer arkadaşlarda bu durumdan dolayı yeni arayışlara geçebilirler.

KONU ŞUDUR: Geçenlerde Trabzon Öksüz Motodan İlhan ustaya uğradığım, makinenin arka fren balatalarının bitmek üzere olduğundan bahsettiğimde,İlhan usta yamaha balatası kullanmama gerek olmadığını KANUNİ TİGER ön balatalarının tammamen aynı olduğunu ve 10 tl gibi bir fiyata alabileceğimi söyledi,fakat ben geçen hafta istanbul seyahatimde bir moto yedek parça servisinden ,25 euro yaklaşık 48 tl vererek bir çift balata aldım ( dışardan alacağım bir balatanın aynı performansı vermeyeceğini düşünerek ) fakat Trabzona geldiğimde İlhan usta bana hemen Kanuni servisinden bir çift balata alıp geldi,birde ne göreyim dış ambalajı açtığımızda kanuni balatası ile yamaha balatasını yapan firma aynı firma ve balatalar teknik olrakta tamamen aynı yapıda.sadece fark benim aldığım balataların dış ambalajlarında DAYT.... olması ürün üzerindeki üretici adı ve seri numarasına kadar her şey aynı...
Belki bu durumu bilen arkadaşlar olabilir ama ben yinede haberdar etmek istedim,İlhan usta bir çok japon ve diğer makinelerede piyasada nulunan çin ,yerli bir çok markanın balatasını uyduğunu söyledi.bunun üzerine internetten araştırdım dünyada ulusal olarak fren sistemi üretimi yapan ve büyük markalara malzeme sağlayan 5-6 kadar firma var dolayısı ile fren sistemleri bir çok makinede aynı....
Umarım bu kuçuk tespitimiz sizlerede faydalı olur...

Herkese Merhaba,

Supertenere ye taktığımız Dayt... balataları söküp bu hafta 10 ytl lik kanuni balatasını denedim,alışma evresinden sonra en küçük bir performans farkı yok diğeri kadar iyi çalışıyor,hatta bitene kadar deneyip ömrünü ölçecek sonra diğeri ile kıyaslayacağım,

saygı ve selamlar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar