Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Motor ruhu taşır!

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Motor ruhu taşır!
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
blackeyed
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 26, 2008 11:48 am    Mesaj konusu: Motor ruhu taşır! Alıntıyla Cevap Ver

Motor ruhu taşır!
Motosiklet seçecekseniz önünüzde iki yol vardır: Ya karakterinize uygun birini seçersiniz ya da seçtiğiniz motorun karakterine uygun hareket edersiniz!
Motorculuk zor zenaattir.
Yaşadıgını motor üzerindeyken hissettigini söylemek ve yine motosiklet için hayatından çokça fedakarlıkta bulunmak .Seçtiğin yaşam biçimi nedeniyle uzun süre çevrenden dışlanmak. Eskiden yakın dostun olan insanların, motorculuğu seçmenden sonra senden uzaklaşması gibi çok sayıda zorluğu da içinde barındırmak. Bir yandan gizli gizli gıpta ederken; ‘‘Benim çocuğum olsa asla izin vermem, annene babana da şaşıyorum’’ diye bir de var olma sebeplerine dil uzatılması,
Oysaki motorcunun istediği tek şey vardır . Azıcık özgür olmak...
Hayat zaten yeterince garip. Bu gün kahkahalarla gülerken yarın hıçkırıklara boğulabiliyor insan. Bugün elinde olan ve seni mutlu eden şeyler yarın sırtını dönüp gidebiliyor. Sonra ansızın dünyanın en mutsuz insanı gibi hissedebiliyorsun kendini. Her şeyini kaybetmiş gibi... Kimsenin sahibiyetini kabul edemiyorsun. Hayat bu kadar üstüne üstüne çökerken herkes gibi kimsenin seni anlamadığını düşünüyorsun... Anlamazlar... Bu güne kadar şu motosikletine binerken ne hissettiğini bile anlamadılar ki... Onun için hala garip garip bakmıyorlar mı ?
Motorcu İki nokta arasındaki en kısa mesafenin bir doğru (tipik bir motorcu saptaması) olmadığını doğadan, elementlerinden, parçası olduğu hayattan öğrenen bir öğrencidir . Hayır, motor tipi yaşanan bir hayatta hedef, A noktasını, 'önce ve mümkünse sadece ben' diyen bir kişisel irade doğrusuyla B noktasına bağlayıvermek değil, yolun kendisidir. momentum kazanmak, bedenine değen rüzgâr kesildiğinde ve sanki ruh 'köre düştüğünde' beklemeyi bilmek, en az sürtüşmeyle en çok yol almak.
İnsanın ait olduğu topluluğun parçası olmaktan öte birey olma zorunluluğuyla karşı karşıya olduğu bir çağda, 'Ruhunu kendi elleriyle örmek' zorunda bulmak. Çağın motor tipi ruhu insana "Artık ormanda bir başınasın! Hayatta kalmak da yolunu bulup çıkmak da sana, yalnızca sana düşüyor. Ve "sen her şeye kadirsin! Kendi kendinin yaratıcısı sensin. İstemeyi bildiğin her şey senindir" özgüven desteğiyle Motorcu, bir yanıyla hâlâ ürkütücü (bireyliğin ilanı yürek ister! çünkü) ama sarhoş da edici bir özgürleşmeyle sarkacın karşı ucuna yönelir.
Bütünün parçası olmaktan bütünün kendisi olacağı bir 'adalaşmaya'.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Taklamakan
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 26, 2008 12:17 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Shocked , bu yazı alıntı mı, değilse sen motor kullanmayan biri olarak nasıl bu kadar güzel tarif ettin motorider'ı. Shocked
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
blackeyed
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 26, 2008 12:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

evet motorum yok belki. ama daha önce bir motorcuya hayran olduğumu söylemiştim.onun ruhunu motor kullanmaya başlamadan önce tanıyordum, motor kullanmaya başladıktan sonra başka bir ruh keşfettim.bu yazı keşiflerimin özeti
Başa dön
Taklamakan
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 26, 2008 12:31 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Motor kullanıyorsunuz yani, tamam pardon
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
blackeyed
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Ksm 26, 2008 12:39 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

hayır motorum yok.motorda kullanmadım hiç
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar