Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - hondalarda immobilizer (hiss) sorunu

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

hondalarda immobilizer (hiss) sorunu
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
varadero09
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Ksm 11, 2008 9:38 am    Mesaj konusu: hondalarda immobilizer (hiss) sorunu Alıntıyla Cevap Ver

2005 varadero sahibiyim.motorumda hiss anahtar sistemi var.aynı sistem transalp,cbr,ve diğer honda modellerindede var.ve hepsinde hemen hemen aynı sistem kullanılıyor.bu sistemin bulunduğu motorlar 1-2 sene içinde anahtar okumama sorunu yaşamaya başlıyorlar.anahtarı çevirince sistem anahtarı bazen tanımıyor.ve motor çalışmıyor.şanslı olanlar anahtarı çıkarıp tekrar sokunca sistem anahtarı okuyor.bazen defalarca deneme yapılmasına rağmen ısrarla çalışmıyor.bir süre sonra deneme yapılınca anlaşılmaz şekilde çalışıyor.sitelerden takip ettiğim kadarıyla bu problemden mağdur olan ve halen çözüm bulamamış çok arkadaş var.bazısı anahtar göbeğine wd 40 sıkmaktan bahsediyor.bazısı akü zayıftır diyor.herkes kendince bi çözüm öne sürüyor.dağbaşında gece yarısı mahsur kalanda var.gittiği yerden geri dönemeyen,feribottan motorunu eliyle iterek indirende var.
servis ise bu sorunla gelenlere beyin değişmesi gerekir diyor.
arkadaşlar 1-2 senelik motorlarda beyin gidiyosa bu kullanıcı hatasından kaynaklanmıyor.bu hondanın hatalı üretimi olarak değerlendirilmelidir.honda büyüklüğünü gösterip bu soruna çözüm bulmalı ve 1-2 senelik motora 2-3 milyarlık beyin değişimi önermemelidir.
bu konuda duyarlı olalım ve honda türkiyeye bu konudaki rahatsızlığımızı bildirelim.
çünkü bu sorun hiss sistemi bulunan bütün honda modellerine sadece türkiyede değil avrupadaki hondalardada vardır.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
Baerun
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Nis 29, 2009 10:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Elektronikçi gözüyle başıma gelmesede size biraz bilgi vereyim
1.Okunan anahtar Rf id okuma yapılan bi materyaldir bu nedenle çamur pas kir dal parçası saksı önüne ufak tefek şeylerin gelmesinden dolayı okumamazlık yapmaması gerekir.
2. muhtemel nedenler arasında anahtarın yere düşmesi sonucu anahtarın icindeki Rf Id tag ın bobin uçlarında kopma olabilir ki bu durumda ara ara okur ara ara okumaz yada bahsi geçtiği gibi uzun süreokumayıp lanetler okuyup anahtarı hırpalarken okumaya başlıyabilir ( en kötü durum budur çözümü anahtarı değiştirmeye kadar gider)
3. Elektriksel sorunlar bu durumda akü bitmesi okumamaya neden olabilir ama bahsi geçen durum baya düşük bi akü seviyesi ki bu durumda marş ta basmıyacaktır muhtemel.

şimdi son kertede anahtarda bi problem olma ihtimali yüksek bu düşmeden veya motorun sarsıntısından her ne karın ağrısından oluyorsada bu üreticinin hatası gibi duruyor normal şartlarda çok güvenilir bi sistemdir RFID yada imobilizer denen meret .

şayet çalışmazsa türk usulü sarsın anahtarı Mr. Green çalışırsa anahtar ayvayı yemiştir sağlıcakla kalın.

Son bişey daha bu anahtarı okuyan elektronik aksamın bağlantıları da sorun çıkarıyor olabilir . (Beyin dedikleri beyinsüz şeyler yani )
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
pelletizer
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Çrş Nis 29, 2009 11:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İki yıl varadero kullandım geçen sene satana kadar bir kez bile hıss sisteminin kontak anahtarını okumama gibi bir sorunu ile karşılaşmadım.Bana göre sebebi bir çift kontak anahtarlarını sert zemine hiç düşürmedim çok dikkat ettim manuelinde de bu yazar zaten,Baerun arkadaşın söylediklerine katılıyorum,Bmw 1200 lerde de ESA sistemi var aynı Hıss sistemi gibi bazen bendede oluyor ilk sahibi sanırım iyi korumamış anahtarı. Smile
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Nis 30, 2009 9:42 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aynı şey bende de oldu.2 sene sorun çıkarmayan anahtar sistemi bir ara sapıttı. ve bir ay içinde bir kaç defa tanımama gibi sorun çıkarttı.daha sonra nedense 1 senedir hiç böyle bir şey yapmadı.bende anahtarı temiz tutmaya .yere düşürmemeye çalışıyorum.başka anahtarlar çizmesin diye tek kullanıyorum.yani bu kadar hassasmı olmalı.dağ başındasın hiç çalışmasa ne olucak.bence iyi bir tasarım değil. Sad
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Baerun
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Prş Nis 30, 2009 10:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Dostum kirlenmesi veya cizilmesinden dolayı bi sorun cikarmaz Rf id taglar büyük ihtimal zaten anahtarın plastik kısmında gömülüdür okuduğu malzeme burda düşme yada sarsıntıdan kaynaklı hasar olursa ha arada kırk yılda bir okumama oda 1 defalık olabilir eğer sen tam motorun anahtarını taktığın sırada çok yakınında Rf sinyal yayan telefon telsiz gibi bişi sinyali bozmaz ise sorun cikarmadan senelerce hatta çoookkkkk
uzun süre çalışması gerekir Smile tabi kötü bi tasarım yapmadılarsa.

Ben meganda kullanıyorum 2 tane megan değiştirdim bir kere tık demedi ki o meret sadece RFID ile calışıyor anahtarı yokki Smile

velasılı anahtarlarımıza genç kız muamelesi çekiyoruz hoyrat davranmıyoruz Wink
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar