Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - twister-er5-gt250 mi yardım

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

twister-er5-gt250 mi yardım
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
hercul3367
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 24, 2008 3:31 pm    Mesaj konusu: twister-er5-gt250 mi yardım Alıntıyla Cevap Ver

selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım.motor almak istiyorum,tereddütlerim var yardımlarınızı bekliyorum.önce kendimi tanıtayım, adım mehmet ercan bozyazı-mersin de yaşıyorum.yaşım 42 1.73 boy 97 kiloya sahibim.15 yıllık mz ,java tecrübem var .dl 650 almayıdüşünüyordum yalnız araştırmalarımda bu işten anlayanlar sizin gibi ilk etapta kullanamazsın dediler,aslında kendimede güveniyordum.şimdi hem ekonomik açıdan hemde tecrübe edinme adına daha küçük bir motor almaya karar verdim.tabiki 2-el. twiter,gt 250,er5 bu üç motorun avantaj ve dezavantajları hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
motorcucihan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 24, 2008 3:40 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

cbf 250 hem konfor hem rahatlık hemde az yakıt ve en önemlisi seri bir makine daha ne olsun.
"( @)'(@ )*****( @) (@ )***( @)

www.karmok.com
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
motoman
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Cum Ekm 24, 2008 4:49 pm    Mesaj konusu: Re: twister-er5-gt250 mi yardım Alıntıyla Cevap Ver

hercul3367 demiş ki:
selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım.motor almak istiyorum,tereddütlerim var yardımlarınızı bekliyorum.önce kendimi tanıtayım, adım mehmet ercan bozyazı-mersin de yaşıyorum.yaşım 42 1.73 boy 97 kiloya sahibim.15 yıllık mz ,java tecrübem var .dl 650 almayıdüşünüyordum yalnız araştırmalarımda bu işten anlayanlar sizin gibi ilk etapta kullanamazsın dediler,aslında kendimede güveniyordum.şimdi hem ekonomik açıdan hemde tecrübe edinme adına daha küçük bir motor almaya karar verdim.tabiki 2-el. twiter,gt 250,er5 bu üç motorun avantaj ve dezavantajları hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

DL 650 örneğinden anladığım kadarıyla doğaya ve doğa gezmeye meraklı birisiniz.
GT250 demişsiniz.Bu R modeli mi yoksa HORNET 250 modeli mi? Eğer bu iki motordan birini düşünürseniz motor seçenekleri ikisindede aynı sunuma sahip sadece dış görünümleri farklı.Ben kendim kullanmadım ama daha önce yaptığım bir araştırma sonucundada Hyosung'un motor aksamında kullanılan malzemenin standartın altında olduğu duyumlarını almıştım ki bu bilgileri bir çok motosiklet sitelerinden edinebilirsiniz.Belkide tamamen kullanımla alakalıdır bilemiyorum.
ER5 demişsiniz.Ekonomik geliriniz ne ölçüde bilmiyorum ama ER5 in piyasası 5000 ile 9000ytl arasında değişmekte.Bence çekişi güçlü bir motosiklet.Ama 2. eli ne derece hareketli bilmiyorum.
twister içinde büyük şehirlerde genelde kuryelerin kullandığı söyleniyor.Özellikle twister düşünenlerin yaptığı bir araştırmadır bu.Çünkü twister ybr ve cbf ye oranla daha büyük olan motor hacmi ve konforuyla uzun mesafeler kateden kuryeler arasında tercih ediliyor.Bir arkadaşımda vardı ve test ettim çekişi güzel vede az yakan bir motosiklet.

Alırsam hemen değiştiremem derseniz profesyonelliğiniz ölçüsünde sürebileceğiniz en büyük makineyi almanızı tavsiye ederim.Ama maddiyatı mühim değil her an yenisini alabilirim derseniz tabiki belli bir müddet küçük cc gerekli ki uzun yıllar jawa ve mz kullandığınızı yazmışsınız.Bu durumda twister sizi kesinlikle tatmin etmeyecektir.çünkü iki zamanlı bir 250 cc jawa veya mz dört zamanlı bir 250 cc lik twisterden üstündür kanaatindeyim..
Yinede karar sizin tabi şimdiden hayırlı olsun..
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
trekkermeister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Ekm 24, 2008 5:00 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ben transalp kullanıcısıyım. fakat istanbulda şehir içinde eşimin motoru olan twister i kullanmaya başladığımdan beri çok rahat ettim.bence servis ve parça konusunda
sizi zor durumda bırakmayacak bir marka seçin.
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
hercul3367
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ekm 25, 2008 12:37 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

arkadaşlar ben de her açıdan avantajlı gibi gözüken hondadan yanayım.cbf ile twister arasında ne fark var açıklarsanız sevinirim.birde bu motorların sıfırı honda türkiyede yok niye acaba.benim yaşadığım bölgede yollar bozuk,stabilize yolardada işime yarayacak,dağlara gidebileceğim bir motor olsun istiyorum.hangisi daha rahattır.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar