Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Transalp immobilizer sorunu

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Transalp immobilizer sorunu
Sayfa Önceki  1, 2

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
muslumbaba
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Ekm 20, 2008 5:37 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaşlar benim varaderonun sorunu yetkili servisler çözemedi ama mahalle arasındaki bir Kilisli usta çözdü boşu boşuna bin ytl harcadım çok basit bir arızaymış.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
tittytwister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Ekm 20, 2008 8:12 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

CEYCEY demiş ki:
arkadaşlar benim şu immobilizer sorunu çözülmüyor.
Honda Yükseliş'e götürdüm yeni bir anahtar yapıp yeni kod yüklediler ama hala aynı sorun. tekrar gittim işin kolayı tabi hemen beyin arızalı değişmesi lazım dediler. motorun garantiside 2008/03 de bitti.
Gebze merkezle görüştüm tabi onlarda hemen garantiyi öne sürüp Üretim hatası olsa bile garantisi bitmiş bişey yapamayız diyorlar.
Yapamayız derken cepten karşılarsan %5 indirim yaparız olur yani yaklaşık 2.500-3.000 YTL arası.
okuduğum kadarıyla bir kaç arkadaşta var bu sorun.

Beyin arıza kodu da vermiyor. bu kafama takıldı benim.
servis mi anlamadı? işin kolayı hemen değiştirelim dedi.
Nasıl yaparız ne ederiz bilemiyorum şimdi.
yol gösteren fikri olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
MURAT CEYLAN İZMİR
mceylan@iaosb.org.tr

Burada garip bir durum var sanki , anahtar,inmo. anteni değiştirmiyorlar komple beyinmi değiştiriyorlar tabi selealtı , benzin deposu kapağıda bunun içinde sanırım... Eğer böyleyse avrupa,japonya hondayla görüşün bence...

Sonuç alamazsanız beyin tamir yapabilen ustalar var istanbulda çok daha ucuza hallolabilir bence..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
CEYCEY
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Ekm 21, 2008 8:01 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bi mail atayım japonya'ya, bide onların müşteri hizmetlerini görelim bakalım. olmadı özgür usta halleder onu ozaman.
hallolsun da inşallah honda'yla yine görüşücem. :
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
varadero09
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Ksm 06, 2008 11:32 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aynı sorun benim varaderoda var.zaten transalple varaderonun sistemi aynı.bazen heriki anahtarda okumuyor.ne zaman nerde sorun çıkacağı belli olmuyor.diğer sitelerden araştırdığım kadarıyla akünün şarjının zayıflaması buna neden olabiliyor.hondanın beyni tam şarjlı akü istiyor.müslümbaba sen sorunu kilisli bir ustanın çok basit bir arıza olarak çözdüğünü yazıyosun.arızanın nasıl çözüldüğünü bizimle paylaşırmısın.çünkü bu önemli bir sorun.hepimiz olmadık yerde mahsur kalabiliriz.başına böyle bir sorun gelen arkadaşlarda sorunu nasıl çözdüklerini anlatırlarsa memnun olurum.wd 40 sorunu çözmüyor.
bazı servisler beyin arızalı diyerek işin içinden sıyrılmaya çalışıyolarsa bu hatalı üretime girer ve honda türkiye hiss sistemi olan motosikletleri geri çağırarak sorunsuz beyinle değiştirmesi gerekir.bu durumda garanti süresine falan bakılmaması gerekir.hondaya bu yakışır.
Başa dön
bulent59
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Prş Oca 29, 2009 12:05 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İmmobilizer nedir?

İmmobilizer manyetik çalışan bir güvenlik sistemidir. İmmobilizer iki parçadan oluşur; bir parçası mikroçip şeklinde anahtarda (transponder key) bulunur, diğer parçası ise direksiyonun altında kontağa bağlı bir elektronik parçadır.

İmmobilizer nasıl çalışır?
İmmobilizer Transponder Anahtar, kontağa girdiği anda manyetik alanın oluşturduğu etki bu parça üzerinde elektriksel işaretlere dönüşür. Bu iki parça birbirinin şifrelerini sorgular ve doğruysa aracın çalışmasına izin verirler. İmmobilizer temel olarak, aracın sahte bir anahtar ya da başka bir cisimle zorla çalıştırılmasını engeller.

Şimdi abiler bu tip arızalarda WD-40 mış falanmış filanmış hikaye servislerde bu tip arızaları cözemez hemen yeni anahtar derler olmaz yeni beyin derler falan filan bu da size bir dünya masraf acar bu tip arızalarıda garanti kapsamına sokmazlar sizin derdinize derman işinde usta olan anahtarcılar www.cilingiriniz.com diye bi site var burasını ziyaret etmenizi öneririm bu adamlar İmmobilizer tamiride yapıyorlar hic bosuna servisleri asındırmayın yenisini degiştirmekten başka hiç bir yapmazlar yapamazlar mesela yukarıda ceycey abi demiş ki:Honda Yükseliş'e götürdüm yeni bir anahtar yapıp yeni kod yüklediler... bu işlemi yine onlar yapmadılar bir anahtarcıya gidip anahtarını ve kodlamasını yaptırdılar yani servisler anahtar işinden anlamaz abiler hic bosuna servislerde zaman kaybetmeyin servis anahtardan diye şüphelendi gitti anahtarcıya anahtarı yaptırdı fakat arıza anahtarda cıkmadı sonra beyin arızalı dediler hepte böyle derler anlamadıkları icin onu bunu yenisiyle degiştirmekten baska yapabilecekleri sey yoktur bu işin en güzeli işinde usta saglam bir anahtarcı saygılar sevgiler..........
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar