Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Motosiklet Tehlikeli Diyenlere

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Motosiklet Tehlikeli Diyenlere
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Sebnem_
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Ağu 12, 2008 1:00 am    Mesaj konusu: Motosiklet Tehlikeli Diyenlere Alıntıyla Cevap Ver

Motosiklet ile tanışmaktan can atanlar, elini uzatıp da geri çekenler, çok tehlikeli ama çok da zevkli birşey motosiklet kullanmak diyenler şunu unutmayın ki ; tehlikeyi kişilerin kendileri yaratır..!

Bu şekilde düşünüp de motosikletli yaşamı tercih eden bizler adına; bizleri düşünüyormuş da bizler adına korkuyorlarmış gibi rol yapıp, halbuki kendileri cesaretlerini toplayamayıp bizlerin yerinde olmayı çok isteyip de adım atamamışlara sesleniyorum. Tehlike her hobide mevcuttur. Hatta sokakta yürürken bile. Dikkat etmezsin, ayağın takılır düşer ve yaralanırsın. Arabada müziği sonuna kadar açarsın, dikkatin dağılır kaza yaparsın. Merdivenlerden inerken takılır aşağıya yuvarlanırsın. Ama motosiklet kullanırken bilincin, eğitimin, güvenliğin ve tüm korumaların yerindeyse, o zaman tehlike tehlike olmaktan çıkıp zevke dönüşmeye başlar.

Adım atmaktan korktuğun şeyi yapmaktan çekiniyorsan çevrene de korkuların ile yansıtmayacaksın. Yansıtıyorsan da başkalarının da korkmasını sağlayarak yansıtmamalısın. Çok insan gördüm 2 teker tehlikeli ve şeytan işi diyip de 3 gün sonra kendini 2 teker üstünde bulup denemeler yaparken. İnsanları anlamak gerçekten imkansız. Anlamaya çalışmak ise daha da zor. Anlamaya çabalamak için uğraşmak ise belki de artık yorucu ama bir o kadar da biriktirici. Ama ben bir ömür anlamaya çalışmaktan dolayı yılmayacağım.

Elbette ki tehlike arz ederek motosiklet kullanan da çok, bunu asla göz ardı edemeyiz. Belki de zaten önyargı ile bakılmasını sağlayan bu kompleksli sürücüler yüzünden hala biz iki tekerlilere canavar, motosiklete de tehlikeli alet gözüyle bakıyorlar. Ne yazık ki ne kadar uğraşsak da hala daha bunun üstesinden gelemiyoruz. Gelemiyor oluşumuzun da birçok nedenleri var. Bizler çevremizi uyarmıyoruz çünkü benciliz, aman adam sendeciyiz, bana neciyiz ama sonra biz motorculara karşı da bir laf söylendiğinde ise canavar kesiliyoruz. Sen çevrendeki bilinçsiz motor kullananları eğitmiyor ve bilinçlendirmek için uğraşmıyorsan
o zaman ne diye canavar kesiliyorsun be kardeşim? Önce kendini eğit, sonra çevreni ve sonra nefes almadan sonuna kadar bu camiayı koru.

Bu denge böyle gelmiş böyle gidiyor gibi gözükse de aramızda azınlıkların var olduğunu görmek beni sevindiriyor. Azınlıklar çoğaldıkça da adımıza ve motosiklet camiamıza örnek olmayan davranışlarıyla motosiklet kullanan kişilerin varlığının azalması ya da bilinçlerinin gittikçe artması da ayrı bir sevinç benim için. Sevinçlerimin daha da çoğalması adına savaşmalarım bitmeyecek. Can kandan üstündür, kan da candan ötedir kelimelerini söylerken bile hissederek gerçekten anlamını ifade ederek söyleyebiliyorsak ve söylediğimizde de birileri bundan birşeyler alabiliyorsa, o zaman bunu hala daha söylemeye devam dostlar. Şu güne kadar hiç söylememiş olanlar da var ise, zararı yok , şimdiden söylemeye başlayın bence.

Unutmayın ki ; kişi kendi hayatını nasıl yönlendiriyorsa, " Kendi Tehlikesini de Kendi Yaratır "

Tekerlerinizin her daim tehlikesiz dönmesi adına,

Sevgiyle kalın

Şebnem AYDİNÇ
Daima FULL KORUMA, Bilinçli ve Güvenli Sürüş...!
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
MAQARA
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Ağu 12, 2008 6:38 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

tehlikeli olan motosiklet değil onu kullanandır.
katılıyorum sana
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Sal Ağu 12, 2008 10:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Aynen katılıyorum
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Skype Adresi MSN Messenger
okuryazar
Demirbaş Üye
Demirbaş Üye

MesajTarih: Sal Ağu 12, 2008 11:45 pm    Mesaj konusu: Re: Motosiklet Tehlikeli Diyenlere Alıntıyla Cevap Ver

Şebnemciğim ,
Epeydir yoktun ama pir dönmüşsün. Bu duyarlı ve samimi düşüncelere katılmamak mümkün değil. Ülkemiz motosikletçilerinin, yok yok; ülkemiz insanı olarak tümümüzün en büyük eksiğimizi ne güzel dile getirmişsin.

Sebnem_ demiş ki:
Önce kendini eğit, sonra çevreni ve sonra nefes almadan sonuna kadar bu camiayı koru.

Çok teşekkürler, sevgiler.. Smile
Şinasi Gönenç
BMW R 1200 GS
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sebnem_
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Ağu 12, 2008 11:48 pm    Mesaj konusu: Re: Motosiklet Tehlikeli Diyenlere Alıntıyla Cevap Ver

okuryazar demiş ki:
Şebnemciğim ,
Epeydir yoktun ama pir dönmüşsün.

Sevgili Şinasi, ben hep buradayım ve bu camiada yakınlardayım ama çok konuşmaktansa gözlemleyip öz konuşmaktan yana yaşıyorum ve ben de sizleri özlüyorum Wink
Daima FULL KORUMA, Bilinçli ve Güvenli Sürüş...!
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Genel Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar