Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F 800 GS KULLANICILARI ARANIYOR...

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F 800 GS KULLANICILARI ARANIYOR...
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
KORBALA
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 06, 2008 1:27 pm    Mesaj konusu: F 800 GS KULLANICILARI ARANIYOR... Alıntıyla Cevap Ver

Selamlar . Yen motorum F800 GS oldu. Fakat kullanıcıları arıyoum. Sorunları paylaşmak çözüm bulabilmek için. Bekleriz efenm...

www.karadenizgezginleri.org
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
nibiru
Değerli Üye
Değerli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 06, 2008 1:57 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhabalar,
Benim makine aprilia pegaso ama değiştirirsem almayı istediğim makina F800 GS. Deneme sürüşü yapmıştım. Boy, pos, kullanım, çok hoşuma gitmişti. Sıfırlarına gücüm yetmiyor tabi. İkinci ellerini bekliycez Smile Ben motoru alana kadar bu topicten F 800 hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterim.
Kazasız sürüşler dilerim.. Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
endurocu58
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 06, 2008 10:47 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

korbala dostum öncelikle hayırlı olsun diyeyim xt600 tan sonra o sana bir asfat canavarımı desem artık çok seri ve güzel bir makına bence güzel bir tercıh yapmışın kazasız sürüşler dilerim
bir arakdaşım aldı geçen gün görüştük koruma demiri taktırıyordu çok menmun
umarım sende menmun kalırsın
ayrıca polenezede beklerim Smile
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
KORBALA
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Ağu 06, 2008 11:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tam bir enduro diyemeyeceğim. Ağır ve bir o kadar da güçlü ve seri bir alet. Offroad için biraz fazla korkutuyor. F650 GS den sonra buna geçince herşeye yeni başlamış gibi oldum. Standart camında yüksek hızda fazla rüzgar alıyordu. Turing camını taktırdım. Onda da yüksek amortisör ayarında sorun yokken alçaltıldığında bir miktar rüzgar alıyor. 2700 km kadar oldu daha. Asvalt tecrübesi son derece tatminkar. Tek silindirden çifte geçiş vibrasyon açısından olumlu sonuç vermiş. Ama 1200 gs gibi yada diğer sınıf makinaları kadar vibrasyon var mı derseniz kıyslayamam. Çok güçlü olmuş. Şase yapısı , amortisor mesafeleri enduro ruhunu fazlasıyla yansıtıyor. İlk aldığım günlerde en yüksek ayarda kullanıyordum. Uzakdan bakınca korkutacak kadar vahşi bir makina gibi görünüyordu. Selleye oturup gazı kıvırınca o vahşi yaratığı fazlasıyla hissedebiliyorsunuz. Virajlarda başarılı. Lastik zaafiyetine verdiğimi frenaj sorunundan başka bir sıkıntı çekmedim. 4000 devirden itibaren kendini hissettiren torku çok keyifli. Kusurlarına gelince ; sanırım ateşlemede bir sıkıntı var. Düşük hızda ani gaz kesmelerde stop edip can sıkıyor. Cadde köşelerini dönerken birkaç defa 1. vites olmasına rağmen stop ederek zor durumda bıraktı. Radyatörü fazla geniş gibi duruyor. Arazide düşme durumunu düşünmek istemiyorum. Her ne kadar krenaj içerisinde darbe yumuşatacak tabakalar olsa da iyi bir gövde/=motor koruma demiri şart gibi geliyor bana. Alçak sele tercih etmiştim alırken. Belki yüksek sele tercihi oturuş olarak daha keyifli olabilirdi. Netekm ayakların yere ulaşmama durumundaki total kayıp da düşünülünce bu hali katlanılabilir bir sıkıntı olarak kabul görebilir. Bu kadar para verip kırıp parçalama riskine girilir mi derseniz, eh daha hafif spesiyal bir makina ile hoplayıp zıplayıp oynamak için yeterli zamanım yok . Her işimi görecek her yola girecek bir makina idi aradığım. Buldum sanırım. Belki eski motorum F650GS dakar olsa idi değişirmiydim bilemiyorum. Ama iyi ki almışım. Şu alışma devresini atlatırsam uyumlu bir çift olabileceğime inanıyorum...

Teferruatlı blgiler için biraz daha bekleyip ilk yolumuzu yapmamızı beklemek gerekecek...

www.karadenizgezginleri.org
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
stone
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Prş Ağu 07, 2008 10:25 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Güzel, tercih. Hayırlı olsun.
Fuarda inceleme fırsatı buldum. Lakin hala yollarda göremiyorum.
F650GS kulanıyorum. Bunu okutursam, ben de düşünüyorum.
Belki o zaman çağrına cevap verebilirim.
Saygılarımla
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
1. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar