Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F 650 GS için tavsiye

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F 650 GS için tavsiye
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
the_venturer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pts Nis 13, 2009 3:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aso demiş ki:
Gurzan demiş ki:

Louis'den, bakım için aldığım sarf malzemeleri elime ulaştı.
Yakında kolları sıvayıp, tanıdık bir kanuni servisinde girişeceğiz motura.
Gidon rulmanlarının parça numarasını bilseydim, onu da alırdım.
Zira düşük süratte gidonda belirgin bir boşluk var ve, virajlarda ön takım kararsız kalıyor. yalpa yaparak alıyor virajı. Kötü bir durum.
Rulmanları nereden, nasıl aldığınızı, veya parça numarasını belirtirseniz, çok makbule geçecek.

Yeni bir F650gs kullanıcısı olarak düşük hızlarda viraj alırken gidon yalpalıyormuş hissi yaşadım. Gidonda fark edilir bir boşluk yok veya ben anlamadım. Çok uzun bir yolculuğa cıkmak üzereyim ( ~10000 km ).

Düşük hızlarda viraj alırken yalpalama hissinin sebebi motosikletin dizaynı mı, yoksa rulman veya başka bir sıkıntı mı?

Rulmanları değiştirdiniz mi? Değiştirince sorun çözüldü mü?

Özellikle virajda yalpalama yapıyorsa, bu; kullandığınız lastikten de kaynaklanabilir. Hangi marka ve tip lastik kullanıyorsunuz acaba? TKC türü offroad a yatkın lastikler virajlarda tutunmada sorun çıkarabilir. Lastik dişli seviyesi de ayrı bir faktör.
Bahsettiğiniz bozuk rulman düz yolda da yalpalama yaptırabilir. Bunun pek virajla alâkası yok gibi geliyor bana. Eğer yeniyse; garanti kapsamındadır ve yetkili servise götürmeniz en iyisi. Sanal alemde teşhisler bazen yanıltıcı olabilir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
aso
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Sal Nis 14, 2009 11:18 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

the_venturer

Yoğun yalpalamayı Ağva yolunda 2005 Tourancelerle yaşamıştım. Geçen Cumartesi günü İznik, Bursa civarlarında Dunlop Trailmax ile dolaştım. Bir defa benzer bir hisse kapıldım.

Yıllar önce ilk kez dağ bisikleti kullandığımda ( Asfaltta ) benzer bir şey hissetmiştim.

Acaba rake acısı, ön tekerlek çapı ve gidon genişliği mi benim böyle hissetmeme neden olan.

Hâk-i pâyine yetem der ömrlerdir muttasıl
Başını taştan taşa vurup gezer âvâre su
Fuzûlî
Başa dön
the_venturer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Nis 14, 2009 11:26 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

aso demiş ki:
the_venturer

Yoğun yalpalamayı Ağva yolunda 2005 Tourancelerle yaşamıştım. Geçen Cumartesi günü İznik, Bursa civarlarında Dunlop Trailmax ile dolaştım. Bir defa benzer bir hisse kapıldım.

Yıllar önce ilk kez dağ bisikleti kullandığımda ( Asfaltta ) benzer bir şey hissetmiştim.

Acaba rake acısı, ön tekerlek çapı ve gidon genişliği mi benim böyle hissetmeme neden olan.

Ben de Anakee var ve çok memnunum,aşırı çamur hariç. Tourance ve Anakee arasında çok belirgin bir dişli farkı yok. Ama Anakee birazdaha asfalta yakın. Dediğim gibi bu lastikler, üzerine fabrika çıkışı olarak konulmadığı müddetçe herzaman böyle şeyler yaşatabilir. Garantisi sanırım yok. O halde iyi bir ustaya ya da servise götürmeniz gerekecek sanırım. Ama Trailmax veya TKC80 veya Mefo larda bunları yapması normaldir. Düz yolda ve yüksek süratte bu şikayetler yok ise virajda yatmadan ve sişlilerin boşa çıkmasından kaynaklanabilir. Orijinal lastiklerini takıp bir deneyin derim. Özellikle Trailmax e asfaltta fazla güvenmeyin.
Başa dön
ENDUROCU53
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cmt May 23, 2009 9:02 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

slm arkadaşlar ben 3 yıldır 2000 model f650 gs kullanıyorum şu an 42 binde bu saydığınız rutin arıza gibi gözükenlerin hiç birisini yaşamıyorum . abimede aldık benden bir yıl sonra oda güzel bir gözden geçti ve şuan bir sıkıntı yok.
abs lambası ve km saat islandığında çalışmıyorsa iyi bir ustaya okuyucu metrik ayarı ve kafanın temizlenmesi ile halledilir sanıyorum . okuyucu ile disk arasına sıkışan bir madde ayarını bozar ve okumayabilir . yağ kaçırma noktasında hiç yaşamadım .bazı elektronik lamba yanması yada yanmaması gibi sorunlar olabilir . tavsiyem iyi bir bmw ustanız olsun ve o ustaya motorunuzu devamlı baktırtın . bmw den anlamayana elletmeyin bunlar elektronik sistemle çalışır bazısı yaparken bozar .
bizim rizede bmw ci şefik ustamız var emniyetten emekli orda yıllarca kademede bmw lerle uğraşmış bmw ve muadili motorlarda uzman ondan olsa gerek sıkıntı yaşamıyoruz. bu makineler evdeki eşiniz gibidir ihmale gelmez devamlı gözetim ve okşanmak ister bunun keyfi o zaten bakaçak silecek onunla oynaşıp stres atacaksın. bakımları aksatmayın yıllarca zevkle binersiniz

slm ve saygılarımla
keyifli sürüşler
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5
5. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar