Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F 650 GS için tavsiye

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F 650 GS için tavsiye
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
candash
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Şub 18, 2009 9:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

fiyat gercekten sacma...

givinin - kappanın orjınal demirlerden daha kalın daha saglammı yapıyo acaba.. daha pahalı olmasının sebebi nedir ki ?

750-800 den assagı takım canta bulunamıyo gercekten... biyerden bi fırsat beklicez artık...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
MesutKORKMAZ
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Cum Nis 03, 2009 7:51 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Orijinalleri gerçekten çok pahalı.
Çeşitli yan çanta uygulamaları nette var aslında. Ben de 2 tane alüminyum çanta aldım. Şimdi demirlerini yapmak/yaptırmak için çizimini yapıyorum. Bitirdiğimde burada fotoğraflarla paylaşırım fikir verme açısından yararlı olabilir.

Ben çantaları 28 şubatta, indirim ilanını görünce kaçırmayayım deyip Mersin Koçtaş'tan 49TL den 2 adet almıştım. Hatta yanında birer tane de ultrasonic mesafe ölçer vardı hediye olarak.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger
the_venturer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cum Nis 03, 2009 8:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

http://www.moto-park.com/forum/smf/index.php?topic=2110.0
Bu linke bakın derim. Alacaksanız burayla irtibata geçin. Böyle birşey alın.
Ben vazgeçtim. Tek kişi için gereksiz, trafikte sorun, sürat düşürüyor, yakıtı artırıyor. Fuarda baktım olanlara ve hiç de hoşuma gitmedi, hacimleri yetersiz.(linktekiler hariç)
Bu yaz Karadeniz turuma yan çantasız çıkacağım.

En son the_venturer tarafından Cmt Nis 04, 2009 3:45 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
stone
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Nis 04, 2009 1:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tüm F650 kullanıcılarına selamlar.
Ben de 3 yıldır 2004 model F650 kullanıcısıyım.

Yan ve üst çantalarım var. Ben sadece üst çantayı kulanıyorum.
Zorunlu olmadıkça, size de sadece üst çanta kullanmanızı öneririm.

F650 çok kıvrak bir motordur. Şehir içinde, çok düşük hızlarda motorunuzu yatırarak slalom yapar ve şehrin yoğun ve akmayan trafiğinden kolayca sıyrılabilirsiniz.

Yanlara takacağınız çantalar, sizin bu esnekliğinizi kaybettirecektir.
Birinci etkisi çantaların takılmasından dolayı motorunuz fiziken genişleyecektir.
İkinci etkisi ise, çantalarınızı biryerlere çarpmamak için siz tedbirli davranacak ve motorunuzu olduğundan daha genişmiş gibi kullanacaksınız.

Bir kedi için, kafasının geçtiği her yerden geçebilr derler. Bana göre motorsilet için de geçerlidir bu söz. Yanda çantalar varken, ya çantayı biryerlere takarsınız, yada geçebileceğiniz yerlerden geçemezsiniz.

Yan çantalar, yüksek hızlarda airodinamiğinizi bozar. Rüzgar direnci oluşturur. Vs. vs.

Üst çanta kullanın. Artçınız varsa, güzel bir sırt dayanağı olacaktır. Ayrıca bir montaj demirine ihtiyaç duymayacaktır. Airodinamiği, yan çantalara nazaran daha az bozacaktır. Motorunuzu daha dengeli yüklemenizi sağlayacaktır. Sürüş esnasında bir yere takma riskiniz olmayacaktır. Motorlar şu yada bu şekilde bir şekilde yan yatar yada düşerler. Bu durumda ilk önce yan çantalar hasar görür. Çantanız pahalı bir şeyse çok üzülürsünüz.

Yukarıda saydıklarımın tamamı tecrübeyle sabittir. Yançantalarımı bir kaç kez biryerlere taktırdım. Motorumu yan yatırdım. Yan çantalara hasar verdim. v.s.
Şimdi yan çanta kullanmıyorum ama demirleri duruyor. Artçı ile uzun yol yapacak olursam kullanabiliyorum. Demirler, aynı zamnda yana düşüşlerde koruyucu rol oynuyor.

Belki birgün tüm F650 kullanıcıları ile buluşup tanışmak kısmet olur.
Tüm F650GS kullanıcılarına selamlar.
Kazasız sürüşler dilerim.
Saygılarımla
aso
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pts Nis 13, 2009 1:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Gurzan demiş ki:

Louis'den, bakım için aldığım sarf malzemeleri elime ulaştı.
Yakında kolları sıvayıp, tanıdık bir kanuni servisinde girişeceğiz motura.
Gidon rulmanlarının parça numarasını bilseydim, onu da alırdım.
Zira düşük süratte gidonda belirgin bir boşluk var ve, virajlarda ön takım kararsız kalıyor. yalpa yaparak alıyor virajı. Kötü bir durum.
Rulmanları nereden, nasıl aldığınızı, veya parça numarasını belirtirseniz, çok makbule geçecek.

Yeni bir F650gs kullanıcısı olarak düşük hızlarda viraj alırken gidon yalpalıyormuş hissi yaşadım. Gidonda fark edilir bir boşluk yok veya ben anlamadım. Çok uzun bir yolculuğa cıkmak üzereyim ( ~10000 km ).

Düşük hızlarda viraj alırken yalpalama hissinin sebebi motosikletin dizaynı mı, yoksa rulman veya başka bir sıkıntı mı?

Rulmanları değiştirdiniz mi? Değiştirince sorun çözüldü mü?

Hâk-i pâyine yetem der ömrlerdir muttasıl
Başını taştan taşa vurup gezer âvâre su
Fuzûlî
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
4. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar