Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - F 650 GS için tavsiye

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

F 650 GS için tavsiye
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Gurzan
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Cmt Ksm 08, 2008 3:09 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Louis'den, bakım için aldığım sarf malzemeleri elime ulaştı.
Yakında kolları sıvayıp, tanıdık bir kanuni servisinde girişeceğiz motura.
Gidon rulmanlarının parça numarasını bilseydim, onu da alırdım.
Zira düşük süratte gidonda belirgin bir boşluk var ve, virajlarda ön takım kararsız kalıyor. yalpa yaparak alıyor virajı. Kötü bir durum.
Rulmanları nereden, nasıl aldığınızı, veya parça numarasını belirtirseniz, çok makbule geçecek.
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
calipso
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Prş Ksm 20, 2008 11:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

selamlar ,
öncelikle ikinci el alınan hangi motor olursa olsun gerekiyorsa ki genelde gerekiyor sibop ayarlarının yapılması. Bu hem performansı artırarak keyifli sürüş sağlıyor hem de motorun ömrünü uzatıyor.
Yağ kapağına gelince kapağa uyacak bir o ring takılıp hafifce sıkınca sorun kalmıyor. Sıkma işini de kapağın üstündeki yuvaya buji anahtarının kafası oturrulup onunla çok zorlamadan sıkılabilir.
keyifli sürüşler..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
the_venturer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Sal Şub 17, 2009 10:21 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

2004 model F650GS motorumu alalı bir sene oldu olacak. Birkaç ay kaldı. Gerçekten de çok güzel bir motor. Herkesin motoru kendine güzel gelir ama aldığımda 6500 km olan motor; şu anda 14500km. Çıkardığım zaman (sadece haftasonları) ortalama 200-400 km kullanıyorum. Şehiriçinde hiç gezmem. Dere tepe orman yolları çamur toz dinlemeyen, sağlam bir makine. Yakıtı az, çok ama çok dengeli ve güvenli. Ekonomik bir motosiklet. En büyük eksisi titreşiğmi ki bu kesinlikle rahatsız etmiyor. 5500 deviri geçince sıkıntı başlıyor. Benim amacım yüksek sürat zaten değil. Tek isteğim beni yolda bırakmasın,güvenli, torku güçlü ekonomik bir motor olması. Kendini fazlasıyla ispatlamış bir motosiklet. Yan ayak bende bazen sıkıntı veriyor. Motoru düşük devirde stop ettiriyor. Chaingang'a yazmıştım. Oturak altında bir kabloyu çıkarıp 15 dakika sonra tekrar tak demişlerdi. Denemedim. Birkaç kere stop edip kendiliğinden düzeldi hep. Ama bu konuya el atmam gerek. Sanırım bir temassızlık sözkonusu. Devir göstergesinde bir ampul yanıp sönüyor. Başkada sıkıntı yok. Motoruma yan çanta nereden alabilirim. Çıkma da olabilir. Aslında ben yaptırmak istiyorum. alüminyum ya da ince çelik,galvaniz....Yaza bir Karadeniz turum var ve bana böyle bir çanta lazım. Yumuşak bez çanta (egzosttan dolayı) düşünmüyorum. Motosikletlerinizi hangi ustalara götürüyorsunuz?
Hepinize iyi sürüşler.
Başa dön
candash
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Çrş Şub 18, 2009 12:24 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

a_vagrant demiş ki:
Motoruma yan çanta nereden alabilirim. Çıkma da olabilir. Aslında ben yaptırmak istiyorum. alüminyum ya da ince çelik,galvaniz....Yaza bir Karadeniz turum var ve bana böyle bir çanta lazım. Yumuşak bez çanta (egzosttan dolayı) düşünmüyorum. Motosikletlerinizi hangi ustalara götürüyorsunuz?
Hepinize iyi sürüşler.

merhabalar... bende aynı sekilde bez canta istemiyorum..

ancak uygun yan cantada bulamıyorum...

sanırım yine bu forumda okumustum.. daha once 650 gs icin yan canta demiri yapan bi usta warmıs... elbette pıyasadaki hazır demirlerden daha uyguna yapıomus...

bilgileri su sekilde...

besyol
pakpen sanayi sitesi giris katı K.cekmece

kazım usta.. 0212 425 12 98

bende yarın arayıp bi fiyat alıcam aslında.. yarn aksam burayada fiyat yazarım...

simdilik gorusmek uzere.. Smile
Başa dön
the_venturer
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Çrş Şub 18, 2009 9:39 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

candash demiş ki:
a_vagrant demiş ki:
Motoruma yan çanta nereden alabilirim. Çıkma da olabilir. Aslında ben yaptırmak istiyorum. alüminyum ya da ince çelik,galvaniz....Yaza bir Karadeniz turum var ve bana böyle bir çanta lazım. Yumuşak bez çanta (egzosttan dolayı) düşünmüyorum. Motosikletlerinizi hangi ustalara götürüyorsunuz?
Hepinize iyi sürüşler.

merhabalar... bende aynı sekilde bez canta istemiyorum..

ancak uygun yan cantada bulamıyorum...

sanırım yine bu forumda okumustum.. daha once 650 gs icin yan canta demiri yapan bi usta warmıs... elbette pıyasadaki hazır demirlerden daha uyguna yapıomus...

bilgileri su sekilde...

besyol
pakpen sanayi sitesi giris katı K.cekmece

kazım usta.. 0212 425 12 98

bende yarın arayıp bi fiyat alıcam aslında.. yarn aksam burayada fiyat yazarım...

simdilik gorusmek uzere.. Smile

Kazım usta ile görüştüm.bana tanesi 150 lira dedi.bana göre pahalı.zira;orijinal givi kappa yan çanta demirleri takım halinde 280 lira zaten. önemli olan çantayı nerede bulacağımız.
Başa dön
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> BMW Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
3. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar