Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Yeni TA'nın avantajı nerde çıkar? Buyrun.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Yeni TA'nın avantajı nerde çıkar? Buyrun.
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tittytwister
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 08, 2008 11:36 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Benzin fiyatlarının pahalılığı konusuna tamamen katılıyorum ama diğer noktada yeni ve eski TA nın karşılaştırmasında ise kağıt üzerinde mantılklı diğer yönden ise ki benim için daha önemli bir kriter hangisinin gaz kolunu çevirmek keyifli bu noktadan bakmak lazım , sırf az benzin tüketimi yada düşük vergi diliminde diye model tercihi yapmak çok mantıklı değil bence..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
jason_anderson
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 08, 2008 6:04 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Her gerçek TA aşığını facebook'ta Loyal Honda Transalp Riders grubuna katkıya davet ediyorum. Gerçek hakkı verildiği takdirde TA 650 üzerine 700'ü çekemem kimse kusura bakmasın, ruhu gitmiş güzel makinanın... Super Tenere'de, Africa Twin'de yapılan hatalar bence TA ile devam ediyor. Gerçek motor aşıklarının konsept satın aldıklarının farkedilmesi lazım. (bkz. KTM, Harley vs..) Sonradan geri dönmek de zor oluyor. Bakın Tenere 660 geldi, o da eğer 5 adet satarsa bravo derim. Belki biraz duygusal davrandım ama motorcuyuz malum o kadar duygusallık olacak değil mi? Wink
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
pilot06
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 08, 2008 8:45 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

peki arkadaşlar TA in eski modeli ile yeni enjektörlü modelini gördüm. hondanın kendi satıcıları aynen şunu sordum TA eski modeli karbüratörlü yeni enjektürlü sizce hangisi kullanışlı. sizin tercihiniz dedi. peki ben uzun km ler ve seyahatler yapmak istiyorum yani anlıyacağınız agrı urfa van trabzon dagda arızalanma durmu nedirdedim. eskimodel yolda bırakmaz ama yeni için birşey söyleyemem dedi sizce nerde burda yeninin az yakması ve avantajı dagda kaldık servise getirilme masrafı ne olacak? sizce. sana bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim.
bberksan
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 08, 2008 9:24 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yakiti tasarrufu dusunen adam motor binmez binse de TA'ye GS'e Tenereye binmez titan'a ybr'ye biner. Bugun dizel bir palio tum motorlardan daha az yakiyor (Titan ybr haric). BAkim parca hesap edersen zaten hic motora binmessin. Onun icin tasarruf konularina hic girme yoksa gercekten motora binemezsin.
Neyse gelelim konuya.
Yeni TA'daki ABS seni buyuk kazalardan koruyabilir. Bugun en ufak kaza demek sana hicbir sey olmasa bile motorunda en az milyarlik hasara yol acar. Bi aynan debriyaj kolun fren pedalin kirilsa bukulse en az 500 lira gider. Allah korusun kolun bacagin basit kirik ise 1 milyar+is kaybi. Parcali kirik ise en az 5 milyar + daha buyuk is kaybi demek.
ABS (ama iyi calisan abs) sehir motorcusunun en onemli aksesuaridir. ABS onemli degildir zart zurt hurafelerine de inanmayin. ABS pistte lazim olmaz bir de off road'da... TA ile ikisini de yapmayacaginiza paso sehir icinde ve uzun yolda kullanacaginiza gore.... Onunuze aniden cikan bir tehlikede yada zemin hatasinda (Yag mazot buz bicir) ne kadar tecrubeli olursaniz olun ani frenajda gidersiniz. ABS kaza yapmanizi engellemez ama sapik bir sekilde savrularak ucarak kaza yapmazsiniz hic olmaz ise.
NOT : Yeni TA'nin tipini ben de hic begenmedim. Almam ayri mesele
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
cemt55
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr Hzr 08, 2008 9:44 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

kivanckaplan, yaptığın analiz için teşekkürler. Maalesef üretici firmalar motosikletin ruhunu çok düşünmüyor, satış aadetlerini doğal olarak daha fazla önemsiyorlar. Bundan da Enduro motorlar -araziden asfalta kayma anlamında ya da Enduro dışı modellere ağırlık verme anlamında- daha çok yara alıyorlar. Bu yanlışlığın bir gün farkedileceğini düşünüyorum umarım geç olmaz.
Benzin fiyatları mevzuuna gelirsek konu derinleşecek. Ülke ekonomimiz enerjiden alınan katmerli vergilerle ayakta zar zor durmakta.Hatta verginin vergisini bile alıyoruz. (ÖTV üzerine KDV Crying or Very sad ) trajikomik yani. Bu vergilerden vazgeçilemez. Yakın bir zamanda bu kadar yüksek maliyetlerle yaygınlaştırılan doğalgazın da vergilerinin artması kuvvetle muhtemel. Son dönemdeki zamlardan da anlaşılacağı üzere.
Ülkemizin petrol yolu üzerinde değil, petrolün üzerinde olduğunu düşünüyorum. Ama elimizde var olan hangi artı değerimizi gerektiği gibi kullanıp bunu ülkemiz ve gelecek nesillerimize aktarabiliyoruz? Bence hiç. Ekonomimiz alarm veriyor...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Honda Grubu Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar