Endurocu.Com

|  Giriş  |  Hemen Üye Ol    

www.endurocu.com :: Başlığı Görüntüle - Merhabalar yardımlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum.

Sıkça Sorulan SorularSıkça Sorulan Sorular   AramaArama   Motosiklet GruplarıMotosiklet Grupları   HesabınızHesabınız   Özel Mesajlar (PM)Özel Mesajlar (PM)   GirişGiriş 

Merhabalar yardımlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum.
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
mikail_6
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Cmt May 17, 2008 9:40 am    Mesaj konusu: Merhabalar yardımlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum. Alıntıyla Cevap Ver

merhabalar abilerim arkadaşlarım yaş ufak daha bende. 19 yaşındayım. maddi imkanlardan dolayı atılamıyorum henüz girişemiyorum. ama inanın daha yeni üye oldum birkaç dakika önce biraz da google aracılığıyla dolaştım forumda önce. baktıkça boğazıma bir düğüm oturdu Smile normalde istanbulluyum ama edirnede okuyorum şu anda yazın istanbula dönüp çalışmaya başlıyacağım. ve mümkün mertebe ayağımı yerden kesecek bir enduro için çabalıyacağım. yalnız şöyle birşey varki teknik olarak hiç ama hiç birşey bilmiyorum nerede eğitim alabilirim ehliyet kaça patlar sonrasında ne tür bir şey almalıyım bakımı nasıl yapılır... bunun gibi bir çok soru var kafamda özellikle son zamanlarda aşırı derecede motorlu araca ihtiyaç duyuyorum ve çocukluğumdan beri motor tutkum var. scooter da olsa orta okulda kiralardık kullanırdık harçlıklarımızla Smile bayağı kederlenmişim haha kısacası, adım volkan, hem forumda hem bu konularda yepyeniyim ve sizin gibi tecrübeli ve bilgili abilerimden yardım bekliyorum. eminim sorularıma hertürlü cevabı alabilicem sizden. şimdiden teşekkürler ve tekrar merhaba.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Sponsor Linkler

Tarih:     Mesaj konusu:

Başa dön
cemt55
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Pzr May 18, 2008 6:23 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

mikail_6, öncelikle güzel tanışma mesajın ve bu siteye motorun olmadığı halde üye olup, bilgi alış verişi yapmayı talep ettiğin için hem teşekkür ediyor, hem de seni tebrik ediyorum. Benzer şeyleri gençliğimde ben de yaşadığım için hep bu konuya hassasiyet gösteriyorum. Motorcu olmak, ya da bir adım ötesi Wink Endurocu olmak, sahip olduğun motosiklet ile ölçülmez. Bunu bu sitede göreceksin. Sen zaten doğru olan şekilde, danışarak işe başlamışsın. Motora sahip olmak gerçekten işin kolay tarafı. Bir gün erken, iki gün geç çok önemli değil. Şimdiden hayırlısı olsun.
1)Teknik olarak çok şey bilmene gerek yok yeteri kadarını da buradaki eski yazıları okuyarak ve tecrübe ederek zamanla öğrenirsin. Sitedeki yağ, zincir, motor revizyon vs. yazılarını oku çok şey öğreneceksin.
2) Ehliyet kaça olur bilmiyorum ama almışken B ve A2 almanı tavsiye ederim ki bence önce onu al vaktin de varsa...
3) Motorda acele etme. Ekonomik durumunu ve ailenin onayını ve ekonomik durumlarını da lütfen düşün. Bu süreçte bulabildiğin arkadaş motorlarında, scooter, moped ve vitesli motorlarda çok kısa sürüşler yapmaya çalış vitesini debriyajını tecrübe et. (Hiç bilmediğini varsayıyorum) Olaya ısınırsan yavaş yavaş motor almaya da ısınırsın. Tavsiyem 200 lük Enduro ile başlamandır. Honda XL 200 referansı çok iyi bir makina. Çin tavsiyem ise Ramzey QM 200 GY olur. Bu motor da tecrübelerle sabit iyi bir endurodur.
Selam ve sevgiler kardeşim. Umarım yararlı olur tavsiyelerim.
Başa dön
mikail_6
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: Pts Hzr 02, 2008 11:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

cemt55 karşılama için çok teşekkürler. gerçekten çok memnun oldum böyle bir cevap aldığıma ne diyeyim Smile foruma üye oldum ama finallerimden dolayı pek giremedim sanırım geç olucak biraz cevabım. yardımların için tekrar teşekkürler. aslına bakarsan(ız) bu süreç içersinde hem ailemle konuyu konuştum hemde uzuun uzun konu üzerinde düşünme şansı buldum. ne varki çocukluğumdan beri scooter tarzı motorlar kullanıyorum zaten. orta okul çağlarındaki haylazlık ve insanların vurdum duymazlığı sayesinde honda cinetic, yamaha bws gibi motorlar kiralayıp kullandım hala da çevrem sayesinde tecrübe ediniyorum. azda olsa aşinalığım var yani. ama düşündüm dedim ya, yaşam tarzım ve rutinime göre davranıcak olursamki heralde öyle davranmak zorundayım sanırım bir enduro bana ağır gelir. dediğiniz gibi motorculuğun bir üst seviyesi olan enduroculğa hakaret olur, hakkını veremem diye düşünüyorum. çünkü farkettimki daha çok uzun yol yapabiliceğim bir alet lazım bana. durumuma bakınca o motor benim altımda arazi toprak çamur görmeyecekse gerçekten haksızlık olur sizlere. bu yüzden touring tarzı bir motor düşünüyorum. cahilliğimi umursamadan şöyle genel yorumlara baktımda BMW R 1200 RT kafama bayağı yattı. ama motor hacmi olsun vs sanırım başlangıçta böyle birşey almaya kalksam gülünç olurum Smile siz endurocular olarak umarım değiştirdiğim kararımdan dolayı gücenmezsiniz. çok isterim böyle bir yaşamım olsun bir endurocu olayım fakat dediğim gibi yaşantımdan dolayı haksızlık etmiş olurum. acaba bana touring motorlarda başlangıç olarak ne alabiliceğim vs konularda yardımcı olabilirmsiniz. tecrübeli insanların tavsiyelerine ihtiyacım var. şimdiden herkese teşekkürler.
Başa dön
cenker
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 03, 2008 5:35 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Touring tipi motorlar başlangıç motorları değildir. Bu motorculuğun hakkını vermek istiyorsan eğer küçük cc mororla başlamakta fayda vardır. En azından 20.000 km. küçük cc kullanki kendini geliştirebilesin.
Cem' in dediği gibi XL 200 gayet güzel bir başlangıç motoru. Türkiye' den Mısır' a bile gidip gelenler oldu bu motorla.
Daha sonra satar 700 lük yada 900 lük bir touringle devam edersen daha sağlıklı olur düşüncesindeyim.
R1200 RT motoruyla başlamak bana göre intiharla aynı anlama geliyor Very Happy
R1150 GS 2001-Gümüş At
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger
Navihawk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

MesajTarih: Sal Hzr 03, 2008 8:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yaşın gereği sana küçük hacimli makinalar oyuncak gibi geliyor hele de ülkemizde milletin hadi canım 600cc den aşağısı da motor mu gibi laflar
etiği bir ortamda sen de doğal olarak etkilenip son basamak motorlardan
bahsetmeye başladın.
İşte etrafı ,sözde arkadaşlları ,satıcılar yüzünden her yıl binlerce vatan evladı ya sakat kalıp tavana bakıyor yada omuzlarda kara toprağa gidiyor.
Yani bunun 50 cc side 1150 cc side aynı riski taşıyor ve şaka kaldırmı
yor.Bence bineceğin maksimum makina 400cc yi geçmemeli ama giyece
ğin kaskın,montun,pantolonun ve diğer dizlik dirseklik böbreklik ekipman
ların en iyisini almaya gayret et.
Biliyorsun ki KAPORTA sensin,kabuğun ne kadar kaliteliyse o kadar şansın
artar ve 50-60 şlı yaşlarda anlatacak güzel anıların olur,bilmem yeterince açık konuştummu ,hiç bir satıcı sana bu kadar samimi açıklamaz,yani
DRZ-400 gibi hafif ve kıvrak makina sana ziyadesiyle yeterli hatta fazla bile gelir derslerinde başarılar..

Seni hiç unutamadım ELENOR
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:

Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow Neutral Mr. Green
Seçenekler
Son Mesajı Alıntı Yap

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    www.endurocu.com Forum Ana Sayfası -> Motosiklet Üzerine Tüm saatler GMT +2 Saat
Sayfa 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

Bilgi & Servisler

Foto Galeri

Etiketler

endurocu motosiklet enduro redbull

ikiteker haberler yarışlar geziler

motokros macera kamp festivaller

forumlar xfighters dragyarışları

motogp seatosky supermoto dakar

Twitter

Web sitemizde yayınlanan en son güncel haberler, makale ve duyurulardan anında haberdar olmak için tarayıcınızda anlık bildirimleri etkinleştirebilirsiniz. Bu ücretsiz bir servistir...

Bildirimleri Etkinleştirin

Copyright © 2004, Tüm Hakları Saklıdır

endurocu   endurocu   endurocu   endurocu   endurocu

Ana Sayfa   Üyeler   Yazarlar